Severní Alpy

Valloire Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 4pro rodiny v regionu Francie
Č. 3pro začátečníky v regionu Savojsko
Všechny recenze

Valloire se nachází na úpatí slavného Col du Galibier a Col du Télégraphe. Vstupní branou do střediska je stejnojmenná rázovitá obec, z níž můžete začít objevovat 85 kilometrů upravovaných sjezdovek.

V dolních partiích sjezdových tratí se nachází řada hotelů, apartmánů a chalup, které vytvářejí příjemně klidné a okouzlující prostředí. Ve Valloire si zkrátka ubytování vybere každý, ať už má náročný vkus, nebo hluboko do kapsy.

Skiareál Galibier - Thabor se nachází pod dvěma ikonickými vrcholy, které se zvedají až na 3000 metrů nad mořem. Lyžařská oblast spojuje střediska Valloire a Valmeinier.

Freestyle: Snowpark Lac de la Vieille nabídne milovníkům freestylu U-rampu, skicrossovou trať, slopestyle a bezpečnější středovou zónu. Snowpark Valloire Snowpark je velmi dobře hodnocen mezi špičkovými evropskými nezávislými časopisy. Pro začátečníky a mladší lyžaře a snowboardisty vytvořili ve Valloire Easy Park, který se nachází vedle sjezdovek tří masivů Galibier - Thabor a je tvořen skoky, oblouky a raily, které jsou snadno přístupné všem.

V parku ARVA v horní části sedačkové lanovky Sétaz 2 si mohou dobrodruzi zlepšit svou vyhledávací techniku obětí lavin.

Nuda je ve Valloire vyloučená! Ať jste mladí nebo staří, ať máte chuť na cokoliv, tady se pro vás vždycky něco najde. Zábavu poskytují kina, zimní stadion i různé soutěže na ledu i sněhu. Žízeň zaženete v některé z kaváren, barů a nočních klubů! Po dni stráveném na čerstvém vzduchu vám určitě vyhládlo - k dispozici je řada skutečně příjemných restaurací a hostinců.

Valloire vás vítá s otevřenou náručí, ať už jste přijeli s rodinou nebo s přáteli. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou a nezapomeňte vyskoušet místní speciality.

Víc o lyžařském terénu

20%
Zelené sjezdovky
33%
Modré sjezdovky
37%
Červené sjezdovky
11%
Černé sjezdovky
89
Sjezdovky celkem
160 km
Sjezdovky celkem
12 km
Nejdelší sjezd
160 km
Sjízdný terén
36 ha
Zasněžování
98 km
Zasněžování

Počet vleků: 29

2
Kabinkové lanovky
7
Expresní 6-sedačky
4
Expresní 4-sedačky
6
4-sedačky
10
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2750m
Vrchol
1320m
Převýšení
1430m
Údolí

Důležité termíny

18 prosinec, 202118. 12. 2021

Začátek sezóny

17 duben, 202217. 04. 2022

Konec sezóny

131

Délka sezóny (dny)

125

Délka minulé sezóny (dny)

85

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.