Fun. Speikboden / Berg. Speikboden Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 8pro začátečníky v regionu Evropa
Č. 8pro rodiny v regionu Itálie
Č. 5v kvalitě sjezdovek v regionu Jižní Tyrolsko
Všechny recenze

Speikboden, hlavní středisko dvou na sebe navazujících údolí Tauferer a Ahrntal v Zillertálských Alpách leží pod stejnojmennou horou, v italštině Monte Spico (2517 m). V Jižním Tyrolsku si jako v Itálii příliš připadat nebudete, a to nejen kvůli místním názvům. Na sjezdovkách vám bude z reproduktorů vyhrávat variace na tyrolské lidovky, v apres-ski barech i bufetech a horských chatách se běžně mluví německy. Přesto stačí zajít do některé z restaurací, kde vám připraví báječné těstoviny a piccolo, a rázem vám bude jasné, že jste opravdu v Itálii.

 

Závody v krojích

Lyžařské středisko Speikboden nabízí dvanáct kilometrů sjezdovek a je propojeno se sousedním zhruba stejně velkým Klausbergem. Mezi oběma středisky jezdí pravidelně skibusy, které nabírají lyžaře z okolních vesnic. Nejvyšším bodem střediska je vyhlídka Sonnklar ve 2400 metrech, odkud si můžete zkusit nejdelší místní sjezd až do údolí (950 m), ale pozor jde o prudkou černo-červenou sjezdovku, dlouhou pět a půl kilometru.

Vzhledem k náročnosti některých sjezdovek se tu jezdí často závody. Asi tím nejzábavnějším je Christof Innerhofer fan club race, neboť někteří fanoušci úspěšného lyžaře při závodě zdolávají sjezdovku v tyrolských krojích. Christof Innerhofer pochází z nedalekého Brunecku a v roce 2011 se mu podařilo vyhrát na mistrovství světa medaili od každé barvy – zlatou za superobří slalom, stříbrnou za superkombinaci a bronzovou za sjezd. Pravidelně se také v místním snowparku koná Freestyle Südtirol Cup.

 

Na saních k betlémům

Sedmisetmetrový snowpark má jednodušší i složitější dráhu podle velikosti a četnosti překážek a k tomu tu byl nedávno otevřen rodinný park s překážkami pro děti, které by si rády zkusily první krůčky (respektive skůčky) k freestylu. Zábavu si s dětmi užijete také na sáňkařské dráze, která vede z výšky 2000 metrů až do vesnice Luttach (970 m), kde můžete sesednout ze saní a jít obdivovat místní muzeum betlémů, které je jedním z největších v Evropě. V místech, kde vede ze Speikbodenu do Luttachu v létě cesta, se v zimě jezdí freeridy. Nechybějí čtyři oblasti s upravenými běžeckými tratěmi a nezapomeňte, že i na běžkách se můžete naučit či se zdokonalit s profesionálním instruktorem.

Speikboden nabízí ještě jeden velmi adrenalinový zážitek na sněhu - kurzy speedridingu, které kombinují lyže či snowboard s paraglidem. A pěstují se tu též pro lyžařské středisko poněkud netradiční sporty. V březnu se pravidelně ve Speikbodenu koná pohár v házené na sněhu. V létě jsou pak obnažené skály bez sněhu v této lokalitě oblíbeným cílem horolezců.

Naplánuj si dovolenou

Fun. Speikboden / Berg. Speikboden Ubytování

Víc o lyžařském terénu

39%
Zelené sjezdovky
39%
Modré sjezdovky
17%
Červené sjezdovky
6%
Černé sjezdovky
18
Sjezdovky celkem
41 km
Sjezdovky celkem
7.5 km
Nejdelší sjezd
41 km
Sjízdný terén
81 ha
Zasněžování
37 km
Zasněžování

Počet vleků: 8

2
Kabinkové lanovky
3
Expresní 4-sedačky
1
2-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2400m
Vrchol
1450m
Převýšení
950m
Údolí

Důležité termíny

27 listopad, 202127. 11. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Plánovaná délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

N.A.

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.