Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 5pro experty v regionu Horní Savojsko
Všechny recenze

Přehled

Lyžařské středisko Flaine ležící mezi Ženevským jezerem a Mont Blancem, je místem, kde doslova na dosah ruky máte vše, co potřebujete pro svou dovolenou. Sjezdovky i vleky přímo u hotelů, množství obchodů i široké možnosti k relaxaci a aprés ski. Středisko Flaine se rozkládá v pěti výškových úrovních a jeho 5 částí má i odlišné názvy. V nadmořské výšce 1500 m leží Flaine Front de neige, v 1600 m Flaine Forum, v 1700 metrech Flaine Foret, v 1750 metrech Flaine Montsoleil a nejvyšší leží Hameau de Flaine - v 1800 m.n.m. Flaine navrhl a koncipoval světoznámý architekt Marcel Breuer a díky němu je dnes z Flaine takříkajíc muzeum pod širým nebem, neboť zde najdete velké množství památkově chráněných objektů.

Sjezdovky ve středisku Flaine kopírují přirozené linie hor. Poskytují širokou škálu lyžařských terénů pro začátečníky i experty. Některé sjezdovky jsou speciálně navrženy pro začátečníky. Přímo z vrcholu Flaine mohou lyžaři prozkoumat 14 km dlouhou modrou sjezdovku, která vede okrajem přírodní rezervace Sixt-Fer-à-Cheval. V části Aujon se nachází Flaine Jampark, vyhrazený pro všechny freestylisty.

Kdo hledá vzrušení, může vyzkoušet Combe de Gers, což je strmá sjezdovka nabízející živou a energickou lyžovačku pro ty zkušenější. Dlouhý, technický a prudký sjezd klesá více než 800 metrů. Jelikož je středisko relativně vysoko, Flaine má dostatek sněhových srážek. Kdo miluje čerstvý prašan, jistě si zamiluje sjezdovku Lindars.

Pokud máte chuť strávit den mimo sjezdovky, ve Flaine najdete množství aktivit, které čekají na to, až je vyzkoušíte: bruslení, jízda na čtyřkolce po ledě, motokáry na ledě, paragliding, let helikoptérou, sněžné skútry či horolezectví.

Zimní sporty nemusí být vždy rychlé a plné akce, ve skutečnosti je chvilka ticha a klidu důležitá pro každého. Návštěvníci, kteří dávají přednost relaxaci v zastřešeném teplém prostředí, si mohou vybírat z široké palety aktivit od pasivního odpočinku až po aktivní relax: kino, kluziště, fitness centrum, jehož součástí jsou sauny, relaxační místnosti, posilovny, kardio stroje, solárium, fyzioterapie a masáže.

Ani na děti se ve Flaine nezapomnělo. Je zde velký výběr toho co dělat, aby byli i ti nejmenší pořád zaneprázdnění: školka, jesle, dětský klub, hotelová péče o děti... K dispozici jsou i lyžařské a snowboardové kurzy spolu s kurzy freestylu, které jsou otevřené pro všechny. V nabídce je také celá řada aktivit mimo svahy, které můžete absolvovat s malými dětmi, např. čtyřkolky, sáňkování, psí spřežení, výlety na sněžnicích, kluziště, kino či knihovna.

Lyžařský areál Flaine je součástí oblasti Grand Massif, do které kromě Flaine patří i Morillon, Les Carroz, Samoëns a Sixt Fer à Cheval.

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

198cm
124cm
83cm
42cm
7cm
7cm
lis
97cm
pro
165cm
led
103cm
úno
99cm
bře
50cm
dub

Víc o lyžařském terénu

Zelené sjezdovky
13%
Modré sjezdovky
40%
Červené sjezdovky
40%
Černé sjezdovky
7%
Sjezdovky celkem
70
Nejdelší sjezdovka
14 km
Sjízdný terén
146 km
Zasněžování
40 ha
Zasněžování
105 km

Počet vleků: 24

Kabinkové lanovky
2
Expresní 8-sedačky
2
Expresní 6-sedačky
2
Expresní 4-sedačky
4
2-sedačky
1
Lyžařské vleky
13

Nadmořská výška

Údolí
1600m
Vrchol
2500m
Převýšení
900m

Důležité termíny

07 prosinec, 202407. 12. 2024
Plánovaný start sezóny
20 duben, 202520. 04. 2025
Plánovaný konec sezóny
130
Délka sezóny (dny)
128
Délka minulé sezóny (dny)
56
V provozu (roky)
550cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.