Courmayeur Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 6v Après ski v regionu Itálie
Č. 1v Après ski v regionu Údolí Aosta
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Courmayeur se rádo samo prezentuje jako kolébka alpinismu a pro spoustu freeriderů je přímo Mekkou! Obec leží na konci italského Údolí Aosta vedle tunelu Mont Blanc Chamonix. I přes dost frekventovanou polohu tohoto místa si areál udržuje velmi přátelskou a uvolněnou atmosféru. Ve středisku na vás čeká celkem 39 km sjezdovek. Na svazích v nadmořské výšce nad 2500 m máte perfektní podmínky pro lyžování i snowboarding po celou sezónu zaručené!

Pro začátečníky i profesionály

Z centra městečka se do střediska dostanete přes Plan Chécrouit. Dál už pokračujete gondolou nebo sedačkovými lanovkami. Z Entrèves se zase až do Pre des Pascal dostanete lanovkou Val Veny. Courmayeur nabízí lyžařům mimořádně všestranný a rozmanitý prostor, který uspokojí začátečníky i profesionály. Posledně jmenovaní se zabaví hlavně na Competizione a rádi vyhledávají výzvy okolo jezera Lago Checruit. Začátečníci si přijdou na své spíš poblíž obce Zerotta. Pod vrcholem Mont Chetif mohou pracovat na své technice a zkoušet různé triky.

Túry snů do Chamonix

Scenérie Courmayeuru má hodně co nabídnout. Z Punta Helbronner v nadmořské výšce 3462 metrů můžete lyžovat zpátky dolů do Courmayeuru v údolí, anebo se můžete vydat na 20 km dlouhou lyžařskou trasu až do Chamonix. Tyto lyžařské túry se doporučuje absolvovat s profesionálním horským vůdcem. Další túra snů začíná na Cresta Youla ve výšce 2624 metrů nad mořem. Přímo na Mont Blanc můžete dojet z La Zerotta. Sjezdovek vhodných pro děti je v Courmayeuru bohužel jen málo, ale funguje tu hned několik lyžařských školiček.

Cíle pro snowboardisty a lyžaře

Snowboardisté mají v Courmayeur dva hlavní cíle. Zatímco freeridery to nejvíc táhne do hlubokého sněhu v Cresta d'Arp a Cresta Youla, boardercrossoví nadšenci zamíří jednoznačně na Plan de la Gabba. Běžkaři jistě ocení 31 kilometrů upravovaných stop na 5 běžeckých okruzích. V Courmayeur se samozřejmě můžete věnovat i řadě nelyžařských sportů včetně horolezectví, paraglidingu, squashe... Nabídka je opravdu pestrá!

Tip na léto

V létě určitě navštivte výjimečnou stezku „Tour du Mont Blanc“. Je to jedna z nejkrásnějších a nejznámějších turistických tras v Alpách. Spojuje Francii, Itálii a Švýcarsko. Je dlouhá téměř 200 kilometrů a k jejímu zdolání budete potřebovat aspoň 10 dní. Na francouzské straně Mont Blancu se nachází řada lanovek, které můžete využít i v létě. Tyto gondoly převážejí turisty z Helbronner Point až na vrchol. Saussurea Alpine Garden je nejvýše položená alpská zahrada v Evropě. Roste tu více než 900 druhů rostlin. Určitě navštivte Crystal Exhibit, kde se nachází Ledová terasa s 360 stupňovým rozhledem na nádhernou alpskou přírodu. Krajina v okolí Mont Blancu nabízí dechberoucí pohledy na přírodu, okolní vrchy a masiv Mont Blanc.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

88cm
55cm
37cm
19cm
8cm
8cm
lis
51cm
pro
73cm
led
70cm
úno
44cm
bře

Víc o lyžařském terénu

33%
Modré sjezdovky
52%
Červené sjezdovky
15%
Černé sjezdovky
33
Sjezdovky celkem
1.5 km
Nejdelší sjezd
43 km
Sjízdný terén
7 ha
Zasněžování

Počet vleků: 20

6
Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
4
4-sedačky
1
3-sedačky
3
2-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2755m
Vrchol
1051m
Převýšení
1704m
Údolí

Důležité termíny

25 listopad, 202325. 11. 2023
Plánovaný start sezóny
01 duben, 202401. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
130
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
2
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.