Winter Park Martinky Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro pokročilé v regionu Slovensko
Č. 1v Après ski v regionu Turiec - Malá Fatra
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Winter park Martinky

Lyžařské středisko Winter park Martinky (Martinské Hole) se nachází v Lúčanské části Malé Fatry, přímo nad městem Martin, metropolí Turce. Lyžování v tomto středisku má dlouhou tradici. Výborná poloha Winter parku Martinky zaručuje dostatek přírodního sněhu. Nejdelší a zároveň jedinou technicky vysněžovanou sjezdovkou na Martinkách je mírná trať s názvem Flochova s délkou 1560 metrů. Celkem je lyžařům na Martinkách k dispozici devět sjezdovek, z toho 6 nenáročných a tři náročnější pisty pro pokročilé lyžaře. Přepravu lyžařů zajišťuje 6-mísná sedačková lanovka s bublinami a pět vleků. Ideální kombinace lyžařských terénů a kvalitní a moderní technické zázemí je vhodné pro celé rodiny. Perfektní zážitek z lyžování ještě dokreslí impozantní výhledy na okolí Martina a Turce.

► Služby ve středisku

Ve středisku působí lyžařská a snowboardová škola, půjčovna a servis lyžařského vybavení, dva kryté bufety a apres-ski bar přímo na sjezdovce.

► Výhodné ceny pro rodiny s dětmi

Středisko nabízí celodenní rodinné skipasy za zvýhodněné ceny, a to ve variantách 2+1 a 2+2. Navíc - na dětském vleku lyžují děti do 12 let zdarma.

► Snowpark

Pod trasou 6-sedačky, na sjezdovce Nový Floch, se nachází Aranburu snowpark s několika lajnami s překážkami a skoky různé náročnosti. Věděli jste, že snowpark na Martinkách patří k nejstarším na Slovensku? Poprvé tady byl vystavěn už v roce 2003.

► Kudy do střediska

O něco horší je to s dopravou - do střediska se totiž dá dojet pouze osobním autem nebo dojít pěšky. Odbočku na Martinské hole najdete na hlavním tahu I/18 Žlina - Košice, v městečku Vrútky. Odbočka se nachází u městského hřbitova, je dobré sledovat značení (Autocamping Turiec nebo Martinské hole). Po odbočení z hlavního tahu pokračujte rovně až k závoře ve vzdálenosti cca 1,5 km. Tady začíná účelová komunikace na Martinské hole - je jednosměrná a použití sněžných řetězů je tady povinné. Naštěstí se v případě potřeby dají zakoupit u pracovníka obsluhy před závorou. Nahoru vás pustí jen v dopoledních hodinách, po poledni zase mohou sjíždět auta jen směrem dolů. Příjezdová cesta ani parkovací plochy v samotném středisku nejsou zpoplatněné.

► Tipy na ubytování

Hned několik ubytovacích zařízení nabízí pobytové balíky, v jejichž ceně je i skipas za zvýhodněnou cenu.  Přímo ve středisku jsou to 4 chaty a dva aparmánové domy. Pestrá nabídka ubytování je dostupná i v okolí střediska.

Naplánuj si dovolenou

Martinské Hole Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

107cm
67cm
45cm
23cm
9cm
9cm
lis
46cm
pro
89cm
led
57cm
úno
23cm
bře

Víc o lyžařském terénu

63%
Modré sjezdovky
37%
Červené sjezdovky
9
Sjezdovky celkem
7.9 km
Sjezdovky celkem
1.6 km
Nejdelší sjezd
7.9 km
Sjízdný terén
1.6 km
Zasněžování

Počet vleků: 6

1
Expresní 6-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1456m
Vrchol
306m
Převýšení
1150m
Údolí

Důležité termíny

10 prosinec, 202210. 12. 2022
Začátek sezóny
02 duben, 202302. 04. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
65
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.