Flachau - Snow Space Salzburg Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4snowpark v regionu Salcbursko
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Flachau

Flachau je malá obec v Salcbursku, která se nachází přímo na dálnici A10 a na Wagrainer Straße (B163) a je snadno dostupná ze všech směrů. Flachau je rodištěm úspěšného rakouského lyžaře Hermanna Maiera, legendárního „Herminatora“, který získal několik zlatých medailí na olympijských hrách a mistrovství světa v sjezdovém lyžování a Super G.

► Co byste měli vědět

Flachau je součástí hned několika propojených lyžařských oblastí. Spolu s Wagrainem a Alpendorfem tvoří Flachau lyžařskou oblast Snow Space Salzburg se 120 km sjezdovek. K propojení došlo v roce 2013, kdy byla dokončena spojovací gondola G-Link a Flachau byl propojen s Wagrainem. Snow Space Salzburg od té doby patří mezi 15 největších lyžařských oblastí v Rakousku.

Flachau je ale také součástí Salzburger Sportwelt, zároveň patří do portfólia Ski Amadé, největší rakouské lyžařské oblasti se společným skipasem platným na 760 km sjezdovek.

Snow Space Salzburg se může pochlubit i dalšími lákavými čísly. Například všech 120 kilometrů sjezdovek může být v případě potřeby technicky zasněžováno, freestyloví fanoušci tady najdou hned několik snowparků a běžkaře potěší obrovská síť 260 km běžeckých stop. Kromě toho je zde aktivním turistům k dispozici 100 kilometrů značených zimních turistických tras, pro milovníky sáňkování je k dispozici několik sáňkařských drah ve Flachau, Wagrainu a St. Johann-Alpendorfu. 

Lyžařský terén

Lyžování a lyžařské terény ve Snow Space Flachau

Ve Snow Space Flachau dobře vědí, že ke spokojenosti návštěvníků přispívá rychlá přeprava lyžařů na svahy. Nejmodernější a nejrychlejší lanovky a vleky, skvěle upravené sjezdovky i propracovaný systém zasněžování, to všechno je základem úspěchu a vynikajících lyžařských zážitků na 56 kilometrech tratí. Už od zimy 2013/14 je Flachau součástí propojené lyžařské oblasti Snow Space Salzburg, a to díky velkolepé gondole G-Link, která přepravuje návštěvníky z Griessenkareck přímo na střední stanici na Grafenbergu na druhé straně údolí. Lyžařům a snowboardistům je tak k dispozici na 120 km skvěle upravovaných sjezdovek a 45 moderních lanovek a vleků. 

Lyžování ve Flachau, které se rozkládá ve výšce 920 metrů nad mořem, nabízí hlavně červené a modré široké carvingové sjezdovky. Černé sjezdovky zde nenajdete, středisko je proto obzvlášť vhodné pro pohodovou rodinnou dovolenou než pro šílence na dvou prkýnkách s touhou po nikdy nekončícím adrenalinu.

Kromě mírných svahů, které jsou přístupné pomocí moderních šesti- a osmisedačkových lanovek a gondol, je zde také trať Světového poháru, pojmenovaná po Hermannu Maierovi, trasa s možností měření času i osvětlené sjezdovky pro večerní lyžování a rodinné sjezdovky u cvičných svahů pro začátečníky. Tři různé sjezdy umožňují vychutnat si jízdu do údolí a dojet na lyžích až do obce.

► Určitě vyzkoušejte

V těsné blízkosti Flachau se nacházejí i další zajímavé skiareály, které jsou také součástí Salzburger Sportweltu, například Zauchensee, Flachauwinkl-Kleinarl oder Radtstadt-Altenmarkt.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

134cm
84cm
56cm
28cm
5cm
5cm
lis
68cm
pro
111cm
led
74cm
úno
50cm
bře

Víc o lyžařském terénu

41%
Modré sjezdovky
48%
Červené sjezdovky
11%
Černé sjezdovky
64
Sjezdovky celkem
120 km
Sjezdovky celkem
8 km
Nejdelší sjezd
120 km
Sjízdný terén
120 km
Zasněžování

Počet vleků: 45

11
Kabinkové lanovky
3
Expresní 8-sedačky
11
Expresní 6-sedačky
2
Expresní 4-sedačky
18
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1990m
Vrchol
1040m
Převýšení
950m
Údolí

Důležité termíny

03 prosinec, 202203. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
16 duben, 202316. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
60
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.