Východní Norsko

Geilo Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2v poměru kvality a ceny v regionu Evropa
Č. 1snowpark v regionu Norsko
Č. 1pro experty v regionu Buskerud
Všechny recenze

245 km od Osla leží lyžařské středisko Geilo. Jde o nejstarší lyžařský areál v Norsku, v němž je sloučeno mnoho menších lyžařských středisek. Navzdory svému „věku“ ale v žádném případě není nevkusný nebo vhodný jen pro starší generaci. Geilo je velmi moderní středisko, které snese jakékoliv mezinárodní srovnání. Areál leží v údolí mezi dvěma pohořími. Obě pohoří jsou propojena díky skibusům. Geilo je ideálním místem pro rodiny s dětmi, nabízí jedinečně širokou škálu zážitků a aktivit pro malé i velké. Z 38 různých sjezdovek si vyberou všichni od začátečníků až po profesionální lyžaře. Geilo je mimo jiné rájem snowkitingu, který ho proslavil po celém světě. Působivá je nepochybně i nabídka pro běžkaře, na které zde čeká 220 kilometrů dobře připravených a dobře značených tras.

Pestré možnosti pro všechny
V Geilo se dá lyžovat na 34 km sjezdovek. Oblast nabízí širokou škálu tratí různých stupňů obtížnosti a má připraveno mnoho atrakcí pro rodiny s dětmi i pro zdatné lyžaře. Můžete si tady vyzkoušet své první krůčky na lyžích nebo zlepšovat své dovednosti. Kromě 24% nejlehčích, zelených sjezdovek také na 37% tratí označených modrou barvou. Také mírně pokročilí si tu přijdou na své, červené sjezdovky tvoří čtvrtinu všech tratí v Geilo. A pár černých náročných sjezdovek se tu také najde. Geilo rozhodně není domovem nejdelších sjezdovek světa, ta místní nejdelší měří dva kilometry. Ani vysoká nadmořská výška není to, co byste v Geilo mohli čekat. Údolní stanice se nachází v nadmořské výšce 800 metrů a nejvyšší bod střediska v 1178 m nad mořem. Milá zajímavost: v Geilo funguje obrovská lyžařská škola a děti si mohou v celé oblasti zapůjčit lyžařské přilby zdarma. Nejen že toto gesto přispívá k bezpečnosti na sjezdovkách, také to ukazuje vstřícný postoj areálu k rodinám s dětmi.

Ráj snowkitingu
Po celé ploše lyžařského střediska jsou rozesety tratě pro běžecké lyžování. Z celkových 220 kilometrů vede 5 km osvětleným terénem. K lepšímu poznávání celé oblasti napomáhají i všudypřítomné brožury s mapkami tras a informacemi o jejich délce a náročnosti. Na kvalitní služby si v Geilo potrpí. Čím je ale Geilo vyhlášené, to je jednoznačně snowkiting, tedy jízda na lyžích po pláni, při níž jste taženi létacím drakem. 9000 km², to je rozloha prostoru pro snowkiting, který se řadí k jedněm z nejlepších snowkitingových oblastí na světě. Najdete ho jen několik minut jízdy autem od města Geilo. V Geilo jsou samozřejmě srdečně vítáni i snowboardisté, o oblibě tohoto sportu v tomto východonorském středisku svědčí i počet upravovaných snowparků – najdete tu totiž celkem čtyři.

V Geilo si na své přijdou všichni, od návštěvníků, kteří chtějí šetřit každou korunu, až po milovníky drahého luxusu. V resortu se nacházejí i čtyři supermarkety – ceny v nich se příliš neliší od běžné evropské cenové hladiny. Rodiny mohou v Geilo pro své malé ratolesti využívat školky, kde vám děti pohlídají, zatímco se věnujete lyžování nebo nákupům. Ve výčtu služeb samozřejmě nesmějí chybět i různé vynikající restaurace, kde si můžete dopřát řadu kulinářských zážitků, nebo apres-ski bary, kde to pořád žije!

Naplánuj si dovolenou

Geilo Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

56cm
35cm
23cm
12cm
0cm
0cm
lis
46cm
pro
21cm
led
8cm
úno
15cm
bře
34cm
dub

Víc o lyžařském terénu

27%
Zelené sjezdovky
32%
Modré sjezdovky
30%
Červené sjezdovky
11%
Černé sjezdovky
45
Sjezdovky celkem
34.2 km
Sjezdovky celkem
2 km
Nejdelší sjezd
34.2 km
Sjízdný terén
4.5 km
Osvětlené
26 km
Zasněžování

Počet vleků: 22

1
Expresní 6-sedačky
2
Expresní 4-sedačky
2
4-sedačky
17
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1178m
Vrchol
378m
Převýšení
800m
Údolí

Důležité termíny

04 prosinec, 202104. 12. 2021

Začátek sezóny

17 duben, 202217. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

21

V provozu (roky)

50cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.