Plan de Corones / Kronplatz Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Evropa
Č. 1pro začátečníky v regionu Itálie
Č. 1pro začátečníky v regionu Jižní Tyrolsko
Všechny recenze

Lyžařské středisko Kronplatz | Plan de Corones

V lyžařském středisku Kronplatz / Plan de Corones najdete 119 kilometrů značených sjezdovek, z nichž převážná většina se nachází na jedné z hor. Vyhlášené lyžařské středisko se nachází uprostřed Dolomit, s vrcholem ve výšce 2275 metrů nad mořem. Vrcholu se přezdívá „Pleš“ (v originále „Glatzkopf“), kvůli tomu, že na vrcholu se rozkládá rozsáhlá náhorní plošina, z níž se do tří stran rozbíhá mnoho dobře upravených svahů. Přidejte k tomu moderní vleky a lanovky a máte lyžařské středisko snů. Jelikož davy lyžařů vystupují z lanovek až na vrcholu, mohlo by se zdát, že svahy budou přeplněné a nebezpečné. Opak je ale pravdou.

Zaměřeno na rodiny s dětmi

Nacházejí se zde i široké svahy zejména pro děti a pro začátečníky. Proto je tohle středisko ideální pro rodiny s dětmi, začátečníky a ty, kteří si netroufají na obtížnější sjezdovky. Celá východní strana hory je pokrytá hustou sítí širokých modrých sjezdovek, vhodných pro začátečníky i pro milovníky carvingu. Modrých sjezdovek je tu téměř polovina.

Všemu tu vlastně kralují děti! Ze strany Reischach je postavená speciálně pro děti osmimístná kabinková lanovka CroniExpress, která je vyváží do horní části, kde se nachází mírně se svažující svah se šírkou 100 metrů a výškovým rozdílem 106 metrů. Terén je ideální pro úplné začátečníky jak v lyžování, tak i ve snowboardingu. Na druhé straně, v horní části Plan de Corones čeká na děti dětský ráj s vlastní restaurací pro děti, krytý dětský koutek, posuvný pás s dětskou pojistkou. Děti mladší osmi let lyžují v Kronplatz zadarmo!

To samozřejmě neznamená, že se tu lyžaři budou nudit! Naopak, na severním svahu se nachází úzké údolí vedoucí k Reischach černým sjezdovkám - Sylvester (1) a Hernegg (4). Pět kilometrů každé z těchto tratí je téměř výhradně strmý úsek. Nejnáročnější je černá lyžařská sjezdovka Piculin (45), která představuje skutečnou výzvu i pro zkušené lyžaře. Sjezdovka vede ze sousedního Piz de Plaies, které je vleky propojené s Kronplatzem do jednoho celku, a její sklon je dokonce 72 %!

Všechny sjezdovky jsou vybaveny výkonným systémem technického zasněžování, který zaručuje krásnou lyžařskou dovolenou i během zimy s nedostatkem sněhu. Přímo k vrcholu, jehož ústředním bodem je zvon Concordia, tzv. zvon míru, lyžaře dopraví osm moderních lanovek a vleků. Zvon Concordia Liberty Bell má průměr 3 metry a přes 18 tun a odbíjí každé poledne od středy do neděle. Na vyhlídkové plošině najdete bronzový reliéf, na kterém jsou zobrazeny a popsány okolní vrcholy.

Pozornosti se dostává i freestylerům a freeriderům. K dispozici mají dva snowparky vybavené raily, boxy i kickery.

Kronplatz je součástí lyžařské oblasti Kronplatz Holiday Region, spojující tři proslulá lyžařská střediska: Kronplatz, Speikboden a Klausberg. Spolu nabízejí až 185 km lyžařské zábavy.

Naplánuj si dovolenou

Plan de Corones / Kronplatz Ubytování

Víc o lyžařském terénu

49%
Modré sjezdovky
27%
Červené sjezdovky
24%
Černé sjezdovky
47
Sjezdovky celkem
119 km
Sjezdovky celkem
7 km
Nejdelší sjezd
119 km
Sjízdný terén
2 ha
Osvětlené
3.4 km
Osvětlené
119 km
Zasněžování

Počet vleků: 32

22
Kabinkové lanovky
3
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
6
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2275m
Vrchol
1340m
Převýšení
935m
Údolí

Důležité termíny

27 listopad, 202127. 11. 2021

Začátek sezóny

24 duben, 202224. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Plánovaná délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

1974

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.