Alpe di Siusi / Seiser Alm Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4pro rodiny v regionu Jižní Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

Alpe di Siusi (v němčině známé jako Seiser Alm) nabízí lyžařům víc než 60 km sjezdovek všech typů obtížnosti v srdci Dolomit. Jen dvě zdejší trati jsou náročné, ostatní jsou široké, carvingové sjezdovky bez ostřejších sklonů. Osmnáct nejmírnějších tratí Seiser Almu láká především rodiny s dětmi, pro které je tu připraveno velmi dobré zázemí. Nudit se ale nebudou ani lyžaři, kteří už mají něco nalyžováno - rovných 50 km tratí je označeno červenou barvou a tyto lehce náročnější sjezdy jsou přitom všechny ohromně zábavné. Ke sjezdovkám ve středisku dopravují lyžaře 2 kabinkové lanovky, 13 sedačkových lanovek a 5 vleků. 

O rodiny s dětmi je v Alpe di Siusi opravdu dobře postaráno. Nejen že zdejší svahy mají nepříliš prudký sklon, který dětem vyhovuje, nachází se zde také řada aktivit orientovaných přímo na děti - různá dětská hřiště jako Ski Fun Park nebo Europark, vláček mini-express jezdící přímo po sjezdovce nebo tzv. Čarodějnický okruh, v rámci kterého si děti hravou formou vyzkoušejí slalom nebo jízdu v boulích a ještě se dozvědí zajímavosti o čarodějnicích. Pro rodiny s dětmi jsou také pravidelně v nabídce speciální rodinné balíčky, díky nimž můžete získat např. ubytování pro děti zdarma. Všechny děti do 8 let věku lyžují v Alpe di Siusi bezplatně.

Komu by svahy Alpe di Siusi nestačily, může se vydat na průzkum lyžařské oblasti Sella Ronda: stačí dojet do Saltria a potom skibusem do Monte Pana, které je přímo napojeno na Sella Ronda. Celodenní túra pro lyžaře a snowboardisty je dlouhá 26 kilometrů a po celou dobu vede kolem massivu Sella.

Ve středisku platí dva typy skipasů - se skipasem Seiser Alm mají lyžaři přístup nejen ke sjezdovkám v Alpe di Siusi, ale také ke všem tratím střediska Val Gardena. Druhou možností je skipas Dolomiti Superski, který zpřístupňuje 12 lyžařských oblastí s celkem 1200 kilometry sjezdovek. 

V Seiser Alm se ale můžete věnovat i řadě jiných zimních sportovních aktivit, od běžkování na upravených běžeckých terénech ve vysoké nadmořské výšce, přes sáňkování na několika sáňkařských drahách nebo zdolávání skoků a dalších překážek v jednom z nejlepších italských snowparků, až po túry na sněžnicích.

Naplánuj si dovolenou

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

50cm
32cm
21cm
11cm
6cm
14cm
lis
33cm
pro
33cm
led
42cm
úno
29cm
bře

Víc o lyžařském terénu

33%
Modré sjezdovky
63%
Červené sjezdovky
4%
Černé sjezdovky
67
Sjezdovky celkem
60 km
Sjezdovky celkem
3.2 km
Nejdelší sjezd
65.7 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 23

3
Kabinkové lanovky
4
Expresní 6-sedačky
6
4-sedačky
5
2-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2249m
Vrchol
1000m
Převýšení
1000m
Údolí

Důležité termíny

07 prosinec, 202207. 12. 2022
Začátek sezóny
11 duben, 202311. 04. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.