Pinzolo Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 4mezi malými skiareály v regionu Itálie
Č. 3mezi malými skiareály v regionu Trentino
Všechny recenze

Už od šedesátých let minulého století je Pinzolo v provincii Trentino vyhledávaným turistickým cílem díky krásné přírodě i pohostinnosti místních obyvatel. V centru města stojí kostel Sv. Vigilia ze čtrnáctého století, který určitě nezapomeňte navštívit. Ještě před tím, než se sem začali hrnout turisté, však byla tato horská oblast Brentských Dolomit velmi chudá a místní často cestovali za prací. Proto nebuďte překvapeni, že největší památník ve městě je vzpomínkou na místní vyhlášené brusiče nožů a nůžek.

 

Pro děti i závodníky

Z Pinzola je to jen kousek do jednoho z nejluxusnějších tradičních italských středisek Madonna di Campiglio, kam se kdysi jezdíval rekreovat dokonce sám císař Franz Josef. Sjezdovky obou středisek si můžete vychutnat na jeden skipas. Z Pinzola, které je v pouhých 770 metrech, vás jedna ze dvou kabinkových lanovek zaveze do mnohem vyšších nadmořských výšek, odkud si už můžete užít celou lyžařskou oblast Skiarea Campiglio Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta Val di Sole Val Rendena se stovkou sjezdovek a pěti snowparky, z nichž ten s názvem Ursus je jedním z pětice nejlepších alpských snowparků vůbec. Pinzolo a Madonna di Campiglio jsou spojeny novou lanovkou, z níž si vychutnáte panoramatický výhled na dolomitské velikány a která vás snadno přesune během 16 minut z jednoho střediska do druhého.

Pro pokročilé lyžaře je výzvou místní nejdelší sjezdovka s názvem DoloMitica dlouhá 5750 metrů, po jejímž absolvování se rázem ocitnete o 1248 metrů níž. Ale nebojte, na výběr je i pro začátečníky – 45 modrých sjezdovek bude jistě stačit. Navíc je tu spousta aktivit pro děti, od těch lyžařských až například po jízdu se psím spřežením. Ostatně Pinzolo je považováno za nejvíce rodinné středisko z celé oblasti Trentina.


Trhy a slavnosti

Dvě sjezdovky a část běžecké stopy tu mají osvětlené a připravené na noční lyžování. Pokud dáte dohromady skupinu minimálně čtyř lyžařů, můžete si též užít pravidelné akce s profesionálním alpským průvodcem, který vám ukáže všechny místní sjezdovky, či freeridové svahy. Nezapomenutelné jsou pak noční výlety na sněžnicích spojené s večeří v jedné z horských chat. S průvodcem též můžete poznávat krásy přírodního parku Adamello Brenta Nature Park, který je v seznamu přírodních památek UNESCO.

Pinzolo žije dodnes tradicemi, každou zimu tu pořádají slavnost Trato Marzo s ohni a zpěvy. Nechybějí ani různé mezinárodní sportovní události a to nejen ty na sněhu, oblíbená je zejména krasobruslařská exhibice. V období vánočních svátků se nezapomeňte vypravit na tradiční trh a nebo se zajděte podívat do místního kulturního centra PalaDolomiti na výstavu betlémů.

Naplánuj si dovolenou

Pinzolo Ubytování

Víc o lyžařském terénu

12%
Modré sjezdovky
41%
Červené sjezdovky
47%
Černé sjezdovky
22
Sjezdovky celkem
31.4 km
Sjezdovky celkem
5.2 km
Nejdelší sjezd
31.4 km
Sjízdný terén
31.8 km
Zasněžování

Počet vleků: 14

5
Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
6
4-sedačky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2100m
Vrchol
1300m
Převýšení
800m
Údolí

Důležité termíny

27 listopad, 202127. 11. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Plánovaná délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

1969

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.