Tyrolsko

Kelchsau - SkiWelt Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Evropa
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Rakousko
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental je největší propojená lyžařská oblast v Rakousku a zároveň jeden z nejrozmanitějších zimních sportovních areálů v Alpách s největším množstvím sněhu.
Toto tvrzení jen dokládá zdejších 279 km sjezdovek, 90 moderních vleků a lanovek a přes 70 horských chat – zimní radovánky ve SkiWeltu jsou prostě prvotřídní. Díky 13 kilometrům tratí s nočním lyžováním a jedenácti kilometrům osvětlených sáňkařských drah se tady noc mění v den a vy můžete při nočních jízdách po perfektních sjezdovkách a sáňkařských drahách pozorovat fascinující záplavu světel v údolí. 

Kelchsau je součástí SkiWeltu, přestože s ním není přímo propojené lanovkami. Kelchsau samo nabízí tři malé vleky. Během několika minut se ale dá dojet do Hopfgarten, odkud se dá do "kolotoče" SkiWeltu pohodlně naskočit!

Nejen co do množství vleků a sjezdovek je SkiWelt v Rakousku největší. Metropole večírků a apres-ski jako je Sölden, Saalbach a St. Anton, jež mnozí považují za největší skiareály v Rakousku, musejí sklonit hlavu před rozmanitými horskými chatami, do nichž se lze uchýlit nejen kvůli občerstvení. Ve více než 70 chatách najdete ultramoderní restaurační zařízení s kapacitou 1500 míst, posuvné koberce vedoucí k dizajnovým toaletám i přebalovací pulty pro rodiny s batolaty, stejně jako panoramatický restaurant Bergkaiser, ale také většinou rustikální chaty postavené v roce 1787, v nichž jsou dveře, které mohou otevřít bez ohýbání jen trpaslíci, a kde „Germknödel“ nestojí ani čtyři eura.

Příčinou rozmanitosti těchto chat je, že systém vleků ve SkiWeltu není rozestavěn v horské pustině, ale na zemědělské půdě, a mnozí zemědělci své pastviny v zimě přenechávají lyžařům a své chaty mění v útulné zastávky na občerstvení. Z toho důvodu se v chatách lyžařského regionu SkiWelt nedá příliš holdovat nadměrnému pití, zato tu najdete nejtypičtější tyrolskou kuchyni. Mezi místní speciality patří špekové knedlíky se zelím, ravioli nebo „Kasspatzn“ a samozřejmě také místní pálenky, často z vysloveně domácí produkce.

Vzhledem k obrovské rozloze této lyžařské oblasti není úplně od věci využít místního průvodce, zejména proto, že mapa tras může být kvůli složité místní topografii nepřesně zanesená. Graficky zaznačit v rámci jedné mapy všech sedm vrcholů, na nichž se lyžuje do údolí všemi směry, je opravdu velmi obtížné.

 

Naplánuj si dovolenou

Kelchsau - SkiWelt Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

180cm
113cm
75cm
38cm
0cm
0cm
lis
20cm
pro
150cm
led
16cm
úno
5cm
bře

Víc o lyžařském terénu

44%
Modré sjezdovky
44%
Červené sjezdovky
12%
Černé sjezdovky
233
Sjezdovky celkem
288 km
Sjezdovky celkem
7.3 km
Nejdelší sjezd
288 km
Sjízdný terén
13 km
Osvětlené
229 km
Zasněžování

Počet vleků: 90

17
Kabinkové lanovky
4
Expresní 8-sedačky
11
Expresní 6-sedačky
3
Expresní 4-sedačky
11
4-sedačky
2
3-sedačky
3
2-sedačky
39
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1957m
Vrchol
1337m
Převýšení
620m
Údolí

Důležité termíny

11 prosinec, 202111. 12. 2021

Začátek sezóny

03 duben, 202203. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

75

V provozu (roky)

750cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.