Kelchsau - SkiWelt Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2v kvalitě sjezdovek v regionu Rakousko
Č. 2v kvalitě sjezdovek v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Skiareál

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental je největší propojená lyžařská oblast v Rakousku a zároveň jeden z nejrozmanitějších zimních sportovních areálů v Alpách s největším množstvím sněhu.
Toto tvrzení jen dokládá zdejších 279 km sjezdovek, 90 moderních vleků a lanovek a přes 70 horských chat – zimní radovánky ve SkiWeltu jsou prostě prvotřídní. Díky 13 kilometrům tratí s nočním lyžováním a jedenácti kilometrům osvětlených sáňkařských drah se tady noc mění v den a vy můžete při nočních jízdách po perfektních sjezdovkách a sáňkařských drahách pozorovat fascinující záplavu světel v údolí. 

Kelchsau je součástí SkiWeltu, přestože s ním není přímo propojené lanovkami. Kelchsau samo nabízí tři malé vleky. Během několika minut se ale dá dojet do Hopfgarten, odkud se dá do "kolotoče" SkiWeltu pohodlně naskočit!

Nejen co do množství vleků a sjezdovek je SkiWelt v Rakousku největší. Metropole večírků a apres-ski jako je Sölden, Saalbach a St. Anton, jež mnozí považují za největší skiareály v Rakousku, musejí sklonit hlavu před rozmanitými horskými chatami, do nichž se lze uchýlit nejen kvůli občerstvení. Ve více než 70 chatách najdete ultramoderní restaurační zařízení s kapacitou 1500 míst, posuvné koberce vedoucí k dizajnovým toaletám i přebalovací pulty pro rodiny s batolaty, stejně jako panoramatický restaurant Bergkaiser, ale také většinou rustikální chaty postavené v roce 1787, v nichž jsou dveře, které mohou otevřít bez ohýbání jen trpaslíci, a kde „Germknödel“ nestojí ani čtyři eura.

Příčinou rozmanitosti těchto chat je, že systém vleků ve SkiWeltu není rozestavěn v horské pustině, ale na zemědělské půdě, a mnozí zemědělci své pastviny v zimě přenechávají lyžařům a své chaty mění v útulné zastávky na občerstvení. Z toho důvodu se v chatách lyžařského regionu SkiWelt nedá příliš holdovat nadměrnému pití, zato tu najdete nejtypičtější tyrolskou kuchyni. Mezi místní speciality patří špekové knedlíky se zelím, ravioli nebo „Kasspatzn“ a samozřejmě také místní pálenky, často z vysloveně domácí produkce.

Vzhledem k obrovské rozloze této lyžařské oblasti není úplně od věci využít místního průvodce, zejména proto, že mapa tras může být kvůli složité místní topografii nepřesně zanesená. Graficky zaznačit v rámci jedné mapy všech sedm vrcholů, na nichž se lyžuje do údolí všemi směry, je opravdu velmi obtížné.

 

Naplánuj si pobyt

Kelchsau - SkiWelt Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

145cm
91cm
61cm
31cm
8cm
8cm
lis
49cm
pro
121cm
led
57cm
úno
30cm
bře

Víc o lyžařském terénu

42%
Modré sjezdovky
44%
Červené sjezdovky
13%
Černé sjezdovky
223
Sjezdovky celkem
270 km
Sjezdovky celkem
7.3 km
Nejdelší sjezd
270 km
Sjízdný terén
10 km
Osvětlené
229 km
Zasněžování

Počet vleků: 83

17
Kabinkové lanovky
4
Expresní 8-sedačky
11
Expresní 6-sedačky
3
Expresní 4-sedačky
11
4-sedačky
2
3-sedačky
2
2-sedačky
33
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1869m
Vrchol
1249m
Převýšení
620m
Údolí

Důležité termíny

08 prosinec, 202208. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
10 duben, 202310. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
76
V provozu (roky)
750cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.