Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Slovensko - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Slovensko v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Slovensko FAQ

Lyžařská střediska a lyžování na Slovensku

Slovensko má pro lyžaře víc než sto lyžařských středisek a téměř 500 lanovek a vleků. Na OnTheSnow najdete největší a nejaktuálnější databázi slovenských lyžařských středisek, která zahrnuje všechny skiareály s lanovkami, všechna střediska s vleky dlouhými aspoň 750 metrů i mnohé menší lokality. K hlavním lyžařským oblastem patří Vysoké a Nízké Tatry.

Vysoké Tatry jsou známé pro svou zaručenou sněhovou pokrývku a také pro své vysoké vrcholy. Jde o nejvyšší slovenské pohoří, rozkládající se z větší části na slovenské a z menší na polské straně. Mnohé slovenské skiareály se však nacházejí v nižší nadmořské výšce (často jen mezi 500 a 800 metry nad mořem), a tak nemohou vždy zaručit dostatek přírodního sněhu. Všechna lanovková střediska na Slovensku však mají vybudované technické zasněžování. Mohou tak garantovat lyžování po větší část sezóny bez přerušení. Lanovková střediska poskytují komplexní služby od půjčoven, přes servisy a lyžařské školy až po doprovodné (i nelyžařské) aktivity.

Na Slovensku se dále nachází mnoho středisek vybavených výhradně lyžařskými vleky. Tyto lokality poskytují kvalitní lyžovačku pro různé typy lyžařů a snowboardistů včetně pokročilých. Mají velký potenciál oslovit díky parametrům svahů jak lyžaře v rámci regionu, tak i lyžařské nadšence - cestovatele, a díky nižší ceně skipasů také zájemce s limitovaným rozpočtem. Dostupnost doplňkových služeb v těchto střediscích je vhodné si předem ověřit. Také většina menších středisek už má vybudováno technické zasněžování, pořád ale existuje několik lokalit, kde se lyžuje výhradně na přírodním sněhu.

Na Slovensku kromě slovenských lyžařů s oblibou lyžují i Češi, Poláci, Maďaři, Rusi či Ukrajinci. Hornatá slovenská krajina se podobně jako rakouské Alpy může pochlubit bujnými borovicovými lesy. V zimní sezóně 2020/21 provozuje na Slovensku 27 lyžařských středisek aspoň jednu lanovku, z toho 14 středisek má minimálně jednu lanovku expresního typu (expresní lanovky mají dvojnásobnou rychlost 18 km/h oproti běžným lanovkám s 9 km/h).

►Věděli jste (o slovenských lyžařských střediscích) ?

♦ Který slovenský skiareál je největší?

Největším lyžařským střediskem na Slovensku je Jasná Nízke Tatry s 44 kilometry sjezdovek. V Jasné najdete také nejdelší kabinkovou lanovku na Slovensku – funitel z Priehyby na Chopok – se šikmou trasou dlouhou 2130 m. Celkem logicky je tedy Jasná také nejdražším střediskem v zemi.

♦ Které slovenské středisko je nejvýše položené?

Nejvýše položeným slovenským skiareálem je Tatranská Lomnica (2196 m), následuje Jasná (2003 m) a Štrbské Pleso (1814 m).

♦ Které slovenské skiareály mají rekordní sjezdovky?

Podle vlastních měření OnTheSnow jsme zaznamenali nejprudší sjezdovku ve Vrátné u vleku v Oštiepkové muldě (sklon 41%) a nejdelší sjezdovku v Tatranské Lomnici z Lomnického sedla (5500 m), ta má zároveň největší převýšení (1308 m).

♦ Ve kterém skiareálu najdete zároveň i aquapark?

Oravice jsou jediným střediskem na Slovensku s termálním aquaparkem přímo pod sjezdovkou. Středisko navíc nabízí kombinovaný ski- a aquapas.

♦ Kde se nalézá největší dětský park?

Největší dětský park je součástí skiareálu PARK SNOW Donovaly. Donovaly přitom mají co nabídnout jak lyžařům začátečníkům, tak příznivcům adrenalinu.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.