PARK SNOW Donovaly Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Slovensko
Č. 1pro začátečníky v regionu Liptov
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly patří mezi nejznámější lyžařská střediska na Slovensku. Obec Donovaly se rozprostírá na rozhraní národních parků Nízké Tatry a Velká Fatra, od Banské Bystrice je vzdálena 25 km, od Ružomberka 29 km.

► Co byste měli vědět

Celková délka sjezdovek ve středisku dosahuje 11 km. Sjezdovky jsou soustředěny do dvou areálů - Záhradište a Nová hoľa, tyto propojují tři krátké vleky.

Záhradište je vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Funguje tu 4-sedačková lanovka (délka 646 m, převýšení 117 m) a 12 lyžařských vleků. 

Nová hoľa spolu s Patočinami nabízí červeno-černé sjezdovky pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře. Přepravu zajišťuje expresní kombinovaná 6-sedačka s 8-místnými kabinkami (délka 1325 m, převýšení 444 m) a jeden lyžařský vlek. Nabídku doplňuje vlek Mišúty s modrou sjezdovkou v blízkosti parkoviště.

► Služby ve středisku

Na Donovalech působí několik půjčoven, lyžařských a snowboardových škol. Jedinečnými atrakcemi, kterými je středisko známo, jsou jízdy na psích spřeženích a snowparagliding. U dolní stanice lanovky na Novou holi najdete bezplatné kluziště.

► Snowpark

Riders park Záhradište je podle několika nezávislých hodnocení nejkvalitnějším snowparkem na Slovensku. Připravuje se zde slovenská reprezentace v slopestyle snowboardingu a v akrobatickém lyžování. Snowpark nabízí denně upravované překážky různých náročností i oddechovou zónu. V prodeji je speciální bodový skipas pro snowpark.

► Wellness

Několik hotelů i apartmánových domů na Donovalech disponuje bazény a saunami dostupnými pro ubytované i neubytované hosty. Nejbližšími termálními aquaparky jsou Bešeňová (38 km cesty autem) a Lúčky (40 km cesty autem).

► Běžecké tratě

Na Donovalech si na své určitě přijdou také vyznavači běžeckého lyžování. K dispozici jsou 2 běžecké okruhy v okolí Polianky a Močiarů a trasa z Donoval na Šachtičku. Celková délka pravidelně upravovaných běžeckých tras dosahuje 18,4 km, úprava probíhá vždy před víkendem, a to pro bruslařský styl.

Novou mapu běžkařských tratí lze získat bezplatně v místním infocentru nebo stáhnout z webové stránky www.parksnow.sk, sekce mapy.

Restaurace

KOLIBA GORAL

Široký sortiment jídel, tradiční i netradiční speciality nejen typické slovenské kuchyně po celý rok. Restaurace nabízí kapacitu 90 míst v příjemném stylovém prostředí lidové architektury. K dispozici jsou i prostory pro uzavřenou společnost v Goralské jizbě pro 30 hostí.

V letních měsících je k dispozici terasa s kapacitou 80 míst, z níž se můžete těšit pohledem na jezírko s bohatou květinovou výzdobou. Vaše děti se zabaví na dětském hřišti s houpačkou a vy se tak můžete v klidu najíst.

Naše tipy

Největší dětský FUN PARK ve střední Evropě

Dětský Funpark na Donovalech se nachází v části Mistríky, v nejvhodnější lokalitě pro výuku lyžování - a to přímo mezi dvěma lyžařskými svahy Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m² původní plochy FUN PARK-u Patty Ski přibylo v prosinci 2011 nových skoro 10 000 m², čímž se řadí spolu s vybavením do popředí dětských parků a je druhým největším svého druhu v Evropě. Ve FUN PARKU je k dispozici 9 posuvných pásů, pomocí kterých se děti naučí lyžovat mnohem snadněji, beze strachu a hlavně zažijí při tom spoustu zábavy. Ve FUN PARKu nechybí ani karusel - kolotoč poháněný motorem, který je velkým pomocníkem při lyžařské výuce. Děti se učí lyžovat v lyžařské školce již od 3 let a právě pro děti, které začínají, jsou posuvné pásy největším pomocníkem.

Každý den se ve 12.00 koná pro všechny děti i dospělé jedinečná "Show na sněhu" se spoustou her a zábavy a nezapomenutelná jízda ve sněžném vláčku. Rezervace a objednávky se zadávají přímo na recepci ubytovacího zařízení!

Naplánuj si dovolenou

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

69cm
43cm
29cm
15cm
11cm
11cm
lis
36cm
pro
58cm
led
45cm
úno
17cm
bře

Víc o lyžařském terénu

46%
Modré sjezdovky
53%
Červené sjezdovky
1%
Černé sjezdovky
18
Sjezdovky celkem
11 km
Sjezdovky celkem
2.2 km
Nejdelší sjezd
11 km
Sjízdný terén
1 km
Osvětlené
8.7 km
Zasněžování

Počet vleků: 16

1
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
14
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1360m
Vrchol
445m
Převýšení
915m
Údolí

Důležité termíny

09 prosinec, 202209. 12. 2022
Začátek sezóny
16 duben, 202316. 04. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.