Tyrolsko

Lermoos - Grubigstein Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7pro rodiny v regionu Evropa
Č. 6pro rodiny v regionu Rakousko
Č. 6pro rodiny v regionu Tyrolsko
Všechny recenze

Lyžařské středisko Lermoos-Grubigstein je jedním z nejnáročnějších lyžařských středisek v rámci Zugspitzareny. Přímo pod vrcholem hory Grubigstein, vysoké 2223 m, se nachází pět hlavních lokalit, po nichž se vine celkem 25 kilometrů sjezdovek (+ 2 km dlouhá lyžařská cesta), které jsou klasifikovány především jako mírné až středně náročné. Vzhledem k severní expozici svahů se tady lyžaři mohou spolehnout na vynikající sněhové podmínky. Na sjezdovkách vás vždy bude doprovázet fantastické panorama Ehrwalderu a masivu Zugspitze.

Jak se tam dostat? Cesta ke skiareálu Grubigstein je možná dvěma způsoby. Zatímco jednodenní návštěvníci a místní si vybírají lanovku Grubigsteinbahn, turisté většinou využívají vlek Hochmooslift s nástupní stanicí přímo v Lermoos.

V dolní části lyžařského areálu najdou zvláště začátečníci ideální podmínky pro vylepšení své lyžařské techniky. Čtyřsedačka Grubigalmbahn přepraví zkušenější lyžaře do zajímavější části lyžařského areálu. Jakmile se ocitnete nahoře, otevírá se vám pohled na horu Grubigstein. Přímo pod ní se nachází šestimístná sedačková lanovka Gams-Jet, která zpřístupňuje ty nejlépe upravené svahy. Jak už název Gams-Jet naznačuje, tady se budou cítit nejlíp především svižněji a sportovněji lyžující jedinci - díky rychlé lanovce tady můžete absolvovat neuvěřitelné množství sjezdů, aniž byste se nudili.

Zážitek: Zvláštností skiareálu Grubigstein je působivé panorama Ehrwalderu a mohutného masivu Zugspitze. Nejvyšší hora v Německu je na sjezdovkách lyžarům stálým společníkem. Středisko Grubigstein patří mimochodem k nejdelším v celé Zugspitzarene.

Nenechte si ujít: Pozoruhodný málo náročný sjezd od vrcholové stanice lanovky Gams-Jet dolů do Lermoos - povede vás přes údolí po trase dlouhé víc než 1000 metrů.

Naplánuj si dovolenou

Lermoos - Grubigstein Ubytování
Lyžařské školy

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

192cm
120cm
80cm
40cm
0cm
12cm
pro
160cm
led
5cm
úno
45cm
bře
0cm
dub

Víc o lyžařském terénu

54%
Modré sjezdovky
38%
Červené sjezdovky
7%
Černé sjezdovky
15
Sjezdovky celkem
25.9 km
Sjezdovky celkem
6 km
Nejdelší sjezd
26.5 km
Sjízdný terén
1 km
Osvětlené
25 km
Zasněžování

Počet vleků: 8

3
Kabinkové lanovky
2
Expresní 6-sedačky
1
4-sedačky
1
2-sedačky
1
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2100m
Vrchol
1100m
Převýšení
1000m
Údolí

Důležité termíny

08 prosinec, 202108. 12. 2021

Začátek sezóny

18 duben, 202218. 04. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

N.A.

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.