Dolní Rakousko

Forsteralm - Waidhofen an der Ybbs Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 4mezi malými skiareály v regionu Rakousko
Č. 1pro začátečníky v regionu Dolní Rakousko
Všechny recenze

Menší lyžařské středisko Forsteralm v předhůří Alp je jako stvořené pro lyžařské výlety rodin s dětmi, protože každý z rodiny na zdejších svazích najde sjezdovku přesně podle svého gusta. Hlavním dopravním zařízením ve Forsteralmu je sedačková lanovka, kterou doplňuje 6 vleků. Terény jsou převážně mírné, z celkových 18 kilometrů sjezdovek je víc než polovina snadných tratí, na nichž se mohou učit první obloučky na lyžích i nejmenší děti. Právě pro ně je ve středisku k dispozici i dětský provazový vlek a posuvný pás, který se nachází v zóně pro lyžařskou školu a dětský park u dolní stanice 4-sedačky.

Nudit se ale nebudou ani protřelí lyžaři, ti mohou červené sjezdy z Hirschkogelu (1078 m) kombinovat s kratší, náročnější černou variantou, nebo se spustit po nejlákavější sjezdovce pro zkušené lyžaře, černé FIS-Piste, která se krátce po startu od výstupné stanice 4-sedačky odděluje od o něco mírnější červené. 

Všechny zdejší sjezdovky jsou vždy skvěle upraveny a o zaručenou sněhovou pokrývku se v případě nedostatku přírodního sněhu postará moderní zasněžovací systém. Lyžaři a snowboardisté mohou načerpat energii a posilnit se na další sportování ve třech horských chatách s restauracemi, symetricky rozesazenými ve vrcholové, údolní a ve střední části střediska.

Terény pro freeride se sice přímo ve Forsteralmu nenacházejí, do národního parku Kalkalpen to však není daleko, a tam je off-piste terénů dost a dost.

Naplánuj si dovolenou

Forsteralm - Waidhofen an der Ybbs Ubytování

Víc o lyžařském terénu

38%
Modré sjezdovky
46%
Červené sjezdovky
15%
Černé sjezdovky
13
Sjezdovky celkem
16 km
Sjezdovky celkem
16 km
Sjízdný terén
6 ha
Zasněžování

Počet vleků: 7

1
4-sedačky
6
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1078m
Vrchol
358m
Převýšení
720m
Údolí

Důležité termíny

11 prosinec, 202111. 12. 2021

Začátek sezóny

13 březen, 202213. 03. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

41

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.