Topskiregion Katschberg Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7v Après ski v regionu Korutany
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Katschberg

Lyžařské středisko Katschberg je velmi dobře dostupné z několika směrů, pro české lyžaře a snowboardisty cestující do Katschbergu autem připadá v úvahu jak trasa přes Salzburg po dálnici A10, tzv. Tauernautobahn, tak i o pár minut rychlejší trasa přes Linz po dálnici A1. 

Katschberg nabízí 70 kilometrů čistého potěšení na zasněžených svazích a hned několik lahůdek, pro které si tenhle areál jednoduše zamilujete. Například sjezdovka A1: Po této středně náročné červené trati lyžujete od vrcholu hory Aineck až do údolí 6 kilometrů s konstantním sklonem. A právě tenhle stále stejný sklon byl důvodem, proč byla A1 vůbec vybudována. Kdo totiž dřív chtěl sjet z vrcholu Ainecku do St. Margarethen, musel překonávat dlouhý a poměrně neatraktivní plochý kus trati, na kterém se jen těžko dala nabrat nějaká rychlost, i když jel lyžař šusem. Díky této poměrně nové sjezdovce A1, vybudované trochu východněji, už žádné "hluché" místo nehrozí. Trasu původní sjezdovky kopíruje jen první třetina Á jedničky.

Jednou z nejnáročnějších sjezdovek v Katschbergu je "Direttissima", jak už název napovídá. Díky sklonu 60 až 100% bývá také přezdívána jako "Korutanský Streif". Na start této sjezdovky se dostanete díky sedačkové lanovce Aineckbahn. Kdybyste náhodou ještě před sjezdem ztratili odvahu, můžete si vybrat o něco mírnější, červenou variantu. Direttissima, dlouhá 2500 metrů, patří mezi nejdelší černé sjezdovky v Rakousku a je velice oblíbenou tratí mnoha závodníků Světového poháru, kteří tady rádi trénují.

Pondělky a čtvrtky se na modré sjezdovce Königswiesen nesou ve znamení nočního lyžování (19-22 hod.). V provozu je v tom čase 4-sedačka Königswiesenbahn a o vaši zábavu se postarají také dvě apres-ski chaty u vrcholové stanice této lanovky.

Vyhrazeno pro děti

Děti budou zaručeně v dobrých rukou v dětském parku Kinderwelt, který se nachází přímo v centru střediska na Königsweise. Všechny nejmenší lyžaře přepraví Mini-Jet-Lift, aby potom mohli sjíždět 300 metrů dlouhý cvičný svah. V Katschbergu se samozřejmě najde i dostatek prostoru pro sáňkování i bruslení. A nechybí ani Snowpark, ten se nachází nad St. Margarethen, v prostoru vedle 2-sedačky Aineck a obsluhuje ho vlastní vlek.

Za zmínku stojí také několik výborně upravovaných běžeckých stop. Kromě trasy Sv. Michaela doporučujeme náročnějším a zdatnějším běžkařům vysokohorskou trať Katschberg.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

121cm
76cm
51cm
26cm
11cm
11cm
lis
54cm
pro
88cm
led
101cm
úno
58cm
bře

Víc o lyžařském terénu

23%
Modré sjezdovky
60%
Červené sjezdovky
17%
Černé sjezdovky
35
Sjezdovky celkem
70 km
Sjezdovky celkem
6 km
Nejdelší sjezd
70 km
Sjízdný terén
0 ha
Osvětlené
0.8 km
Osvětlené
73 ha
Zasněžování
70 km
Zasněžování

Počet vleků: 16

3
Kabinkové lanovky
2
Expresní 6-sedačky
2
4-sedačky
1
3-sedačky
8
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2220m
Vrchol
1154m
Převýšení
1066m
Údolí

Důležité termíny

03 prosinec, 202203. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
10 duben, 202310. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
67
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.