Westendorf - SkiWelt Skiareál

Skiareál

Westendorf leží v 802 m.n.m. a je to typická, velmi hezká tyrolská obec. Až do nedávna nebylo možné dostat se na westendorfskou horu Choralpe z ostatních středisek SkiWeltu jinak než autobusem. Lyžařské středisko na úpatí Choralpe tak kvůli nepříliš ideální topografii této hory bojovalo s obtížemi, přesto se právě tady nacházejí velmi půvabné svahy s mnoha sjezdovkami a lyžařskými trasami do údolí. Obzvláště dlouhé jsou sjezdovky podél lanovky Ki-West, jejíž výstavba byla zahájena v roce 2005 v extrémním terénu v jihovýchodní části lyžařského areálu. Z dolní stanice lanovky je to do obří kitzbühelské lyžařské oblasti co by kamenem dohodil. Od prosince 2008, kdy byla na Choralpe vybudována spojovací lanovka z Brixen im Thale, se stalo lyžování na Choralpe a ve Westendorfu skutečně pohodlným a radostným zážitkem pro každého návštěvníka SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental, který si tak s více než 90 vleky a lanovkami upevnil postavení největší lyžařské oblasti v Rakousku. SkiWelt nabízí 279 km sjedovek všech obtížností, z nichž 13 km je osvětleno pro noční lyžování. Pro nelyžaře a milovníky jiných zimních sportů jsou připravené také sáňkařské dráhy (dohromady 11 km osvětlených tratí, které můžete projet na sáňkách). Při nočních jízdách na lyžích nebo na sáňkách se můžete kochat fascinující záplavou světel v údolí.

Nejen co do množství vleků a sjezdovek je SkiWelt v Rakousku největší. Metropole večírků a apres-ski jako je Sölden, Saalbach a St. Anton, jež mnozí považují za největší skiareály v Rakousku, musejí sklonit hlavu před rozmanitými horskými chatami, do nichž se lze uchýlit nejen kvůli občerstvení. Ve více než 70 chatách najdete ultramoderní restaurační zařízení s kapacitou 1500 míst, posuvné koberce vedoucí k dizajnovým toaletám i přebalovací pulty pro rodiny s batolaty, stejně jako panoramatický restaurant Bergkaiser, ale také většinou rustikální chaty postavené v roce 1787, v nichž jsou dveře, které mohou otevřít bez ohýbání jen trpaslíci, a kde „Germknödel“ nestojí ani čtyři eura.

Příčinou rozmanitosti těchto chat je, že systém vleků ve SkiWeltu není rozestavěn v horské pustině, ale na zemědělské půdě, a mnozí zemědělci své pastviny v zimě přenechávají lyžařům a své chaty mění v útulné zastávky na občerstvení. Z toho důvodu se v chatách lyžařského regionu SkiWelt nedá příliš holdovat nadměrnému pití, zato tu najdete nejtypičtější tyrolskou kuchyni. Mezi místní speciality patří špekové knedlíky se zelím, ravioli nebo „Kasspatzn“ a samozřejmě také místní pálenky, často z vysloveně domácí produkce.

Vzhledem k obrovské rozloze této lyžařské oblasti není úplně od věci využít místního průvodce, zejména proto, že mapa tras může být kvůli složité místní topografii nepřesně zanesená. Graficky zaznačit v rámci jedné mapy všech sedm vrcholů, na nichž se lyžuje do údolí všemi směry, je opravdu velmi obtížné.

 

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

134cm
84cm
56cm
28cm
9cm
9cm
lis
60cm
pro
111cm
led
57cm
úno
39cm
bře

Víc o lyžařském terénu

52%
Modré sjezdovky
36%
Červené sjezdovky
13%
Černé sjezdovky
223
Sjezdovky celkem
270 km
Sjezdovky celkem
7.3 km
Nejdelší sjezd
270 km
Sjízdný terén
10 km
Osvětlené
229 km
Zasněžování

Počet vleků: 83

17
Kabinkové lanovky
4
Expresní 8-sedačky
11
Expresní 6-sedačky
3
Expresní 4-sedačky
11
4-sedačky
2
3-sedačky
2
2-sedačky
33
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1869m
Vrchol
1249m
Převýšení
620m
Údolí

Důležité termíny

08 prosinec, 202308. 12. 2023
Plánovaný start sezóny
01 duben, 202401. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
77
V provozu (roky)
750cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.