Jižní Alpy

Chaillol Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 5mezi malými skiareály v regionu Francie
Č. 2mezi malými skiareály v regionu Hautes-Alpes
Všechny recenze

Chaillol je rodinné lyžařské středisko s výhledem na údolí Champsaur v Horních Alpách (Hautes-Alpes). Skiareál nabízí pozoruhodné panorama, na pozadí s Pic du Vieux Chaillol a jeho vrcholem ve výšce 3163 m.

Univerzální horská destinace Chaillol má rodinám co nabídnout - k nejoblíbenějším aktivitám patří jednoznačně sjezdové a běžecké lyžování, ale i výlety na sněžnicích nebo zábavný kolektivní sport ne nepodobný bobování - tzv. snake gliss, tedy jízda z kopce na bobech, spojených navzájem tak, že vytvářejí jakéhosi hada. A hromadný sešup může odstartovat.

Dojezd sjezdovek se nachází těsně nad obcí Saint Michel de Chaillol, ve výšce 1600 metrů nad mořem. Sedačková lanovka na Clot Chenu vás přepraví do rozmanité lyžařské oblasti stoupající po obou stranách až do 2000 m.n.m. Většina lyžařských terénů je situována jižně, lyžuje se tedy na sluncem zalitých sjezdovkách. Rozsáhlá síť sněžných děl umožňuje technicky zasněžovat až 90% celého skiareálu.

Na úpatí sjezdovek se nacházejí všechny obchody, technické zázemí a základní služby (půjčovna vybavení, lyžařská škola, restaurace, ubytování). Nabídka ubytování v Chaillolu se skládá ze dvou hotelů, několika chat a B&B, tří rekreačních center, ale také z velkého zařízeného areálu, který lze pronajmout přímo od majitelů nebo prostřednictvím jediné realitní kanceláře v místě.

Naplánuj si dovolenou

Chaillol Ubytování

Víc o lyžařském terénu

31%
Zelené sjezdovky
38%
Modré sjezdovky
31%
Červené sjezdovky
13
Sjezdovky celkem
15 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 8

2
4-sedačky
6
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2000m
Vrchol
400m
Převýšení
1600m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.