Pyreneje

Hautacam Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 3mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 6mezi malými skiareály v regionu Francie
Č. 3mezi malými skiareály v regionu Hautes-Pyrenees
Všechny recenze

Hautacam - lyžařské středisko


Lyžařské středisko Hautacam leží v nadmořské výšce 1509 m, nabízí výhled na město Argelès-Gazost a řadu vesnic. Nachází se v samém srdci známých lokalit regionu Středních Pyrenejí (Midi-Pyrénées). Skiareál Hautacam se může pochlubit jedinečným panoramatem Pic du Midi, Brèche de Roland (Gavarnie), Cauterets, Lourdes, Luz-Saint-Sauveur, Argelès-Gazost a Val d'Azun - to všechno jsou majestátní a fantastická místa, která můžete z Hautacam navštívit a obdivovat.

Skiareál Hautacam se rozkládá mezi 1500 a 1813 m.n.m., nabízí 20 kilometrů sjezdovek obsluhovaných 10 vleky (kromě běžných vleků jsou zde i posuvné koberce pro začátečníky). Na zmiňovaných 20 kilometrech se nachází 15 různých sjezdovek, od strmých svahů, přes kopcovité úseky až po ploché pláně vhodné pro výuku lyžování.

Zatímco pokročilí lyžaři budou preferovat 5 červených sjezdovek s perfektně vykrouženými zatáčkami, méně zdatní lyžaři mohou využít 5 modrých tratí, kde si techniku mohou procvičovat v pozvolněji tvarovaných obloucích. Pro úplné začátečníky je zde k dispozici 5 zelených sjezdovek, ideálně navržených a vypracovaných tak, aby umožňovaly seznámení s lyžováním a první krůčky na lyžích ve výborných podmínkách.

Milovníci běžeckého lyžování uvítají, že Hautacam nabízí také 15 km běžeckých tratí, které umožňují jak bruslení, tak klasickou techniku. 

Lyžařské středisko Hautacam je především oázou klidu, kde můžete lyžovat uprostřed lesa. Zdejší pokojnou atmosféru ocení zejména rodiny, protože skiareál v sobě spojuje kouzlo rodinného střediska (dobře přístupné, s krásným výhledem, slunečné) a plochy poskytující zábavné a bezpečné prostory, kde si lze užívat přírodu a relaxovat.

Přestože je středisko Hautacam menším rezortem, má všechny služby potřebné pro hladký průběh vaší dovolené na lyžích. Najdete zde dva obchody, dvě restaurace a lyžařskou školu.

Naplánuj si dovolenou

Hautacam Ubytování

Víc o lyžařském terénu

31%
Zelené sjezdovky
31%
Modré sjezdovky
38%
Červené sjezdovky
16
Sjezdovky celkem
20 km
Sjízdný terén

Počet vleků: 7

7
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1813m
Vrchol
313m
Převýšení
1500m
Údolí

Důležité termíny

18 prosinec, 202118. 12. 2021

Začátek sezóny

13 březen, 202213. 03. 2022

Konec sezóny

N.A.

Délka sezóny (dny)

N.A.

Délka minulé sezóny (dny)

49

V provozu (roky)

0cm

Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.