Přehled

Příjemné středisko La Rosière (1850 m) se nachází přímo v srdci Horního Tarentska ve francouzských Alpách. Středisko má výbornou jižní orientaci, respektuje tradiční horskou architekturu, a proto je velmi oblíbené u lidí, kteří si chtějí vychutnat autentickou lyžovačku.

Středisko je propojeno s italským lyžařským střediskem La Thuile, La Rosière je také jediné savojské lyžařské středisko, které je součástí mezinárodního areálu Espace San Bernardo se 160 km sjezdovek.

Ve středisku si můžete vychutnat množství slunce (jižně orientované sjezdovky na francouzské straně) a výborné sněhové podmínky (severně orientované svahy na italské straně). Espace San Bernardo nabízí na svých svazích uplatnění pro všechny druhy zimních sportů. Nachází se mezi Mont Blancem a jeho okolními údolími, přičemž areál nabízí něco pro každého: jednoduché sjezdovky pro ty sportovněji založené, tradiční vesnice, nedotčené lesy a plochy s prašanem a heliskiing, se vším tímto v nabídce vás určitě padne šarm obou resortů: francouzského La Rosière a jeho italské sestry La Thuile.

La Rosiere je střediskem, kde se dá dělat jednoduše všechno! Je zde snow kiting, speed riding a snowpark, tratě pro boarder cross a snow cross. Právě tady si můžete vyzkoušet tyto alternativní typy lyžování. Speciální terény v La Rosiere hostí během sezóny řadu soutěží.

La Rosiere je hrdým nositelem certifikace Family Plus - středisko je přátelské k rodinám s dětmi a přizpůsobilo tomu i své vybavení a nabídku. La Rosière má také širokou škálu aktivit, které se dají dělat po lyžování a užijete si tu spoustu zábavy s přáteli a rodinou:

✔ Nordic walking, výlety na sněžnicích a pěší stezky pro milovníky klidnějších aktivit

✔ Heliskiing, speed riding, paragliding a snow kiting zaměstnají všechny milovníky vzrušení

✔ Spa & beauty centra pro odpočinek a relaxaci

✔ bowling, kino, bary, hospody a restaurace.

Po celou dobu vašeho pobytu je k dispozici péče o děti v podobě dětské vesničky Galopins, která se nachází v centru střediska. Tým lidí se v Baby-Clubu stará o batolata (od 18 měsíců do 3 let) a pro větší děti (od 4 do 12 let) je zde Club - Loisirs. Všechny tyto kluby nabízejí půldenní nebo celodenní starostlivoť se stravou či bez. Všechny mají skvělý program, v němž podporují učení a aktivní život v přírodě. Jsou zde také lyžařské kurzy pro děti od 3 do 4 let, které nabízí ESF (Francouzská lyžařská škola).

Naplánuj si pobyt

Půjčovny lyží

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

183cm
115cm
77cm
39cm
16cm
70cm
lis
89cm
pro
152cm
led
104cm
úno
132cm
bře
46cm
dub

Víc o lyžařském terénu

Zelené sjezdovky
9%
Modré sjezdovky
27%
Červené sjezdovky
44%
Černé sjezdovky
19%
Sjezdovky celkem
94
Nejdelší sjezdovka
11 km
Sjízdný terén
153.8 km
Zasněžování
64 km

Počet vleků: 39

Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
6
Expresní 4-sedačky
7
4-sedačky
4
3-sedačky
4
Lyžařské vleky
17

Nadmořská výška

Údolí
1850m
Vrchol
2800m
Převýšení
950m

Důležité termíny

14 prosinec, 202414. 12. 2024
Plánovaný start sezóny
20 duben, 202520. 04. 2025
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
128
Délka minulé sezóny (dny)
64
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.