Montclar les 2 vallées Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro začátečníky v regionu Alpes-de-Haute-Provence
Všechny recenze

Skiareál

Pouhé dvě hodiny autem od mořského pobřeží v Provence na slunné straně francouzských Alp najdete lyžařské středisko Saint-Jean Montclar s pětapadesáti kilometry sjezdovek v nadmořské výšce od 1350 do 2505 metrů.

Lyžařský areál, který v průsmyku Saint-Jean vyrostl v šedesátých letech, se stal zároveň centrem celé oblasti Montclar. Především šlo o turistický resort, který však byl na rozdíl od obřích komplexů v Savojských Alpách stavěn s ohledem na životní prostředí. V osmdesátých letech tu bylo sportovní vyžití rozšířeno i o další aktivity – byl postaven bazén a tenisové kurty. Hlavní infrastruktura tu však byla vybudována až v letech devadesátých, kdy tu vyrostla škola a školka, kulturní dům a konečně v roce 1997 radnice.

Sjezdovky jsou rozsety po dvou svazích propojených sedačkovou lanovkou. Nejvýš vás tu může vlek vyvézt na vrchol Dormillouse (2500 m), z nějž vede červená a černá sjezdovka a odkud si mimo jiné můžete vyzkoušet paragliding.

V Saint-Jean Montclar je také kluziště, kde pravidelně pořádají noční jízdy s DJs. Nalákat by vás mohla též šance vyzkoušet si jízdu na novince Yooneru, která se asi nejvíc podobá skibobu s jednou ližinou. Kurz jízdy na této nové hračce, který trvá hodinu a půl, vás vyjde na 28 eur. Ale učit se můžete samozřejmě i na lyžích nebo na snowboardu – v místní lyžařské škole je třicet akreditovaných instruktorů a nechybí ani dětská školička Club piou-piou.

 

Minerálka z kohoutku

Pokud byste měli pocit, že se přes všechny vyjmenované aktivity v tomto lyžařském středisku nedokážete zabavit sami, pomohou vám animátoři, jejich program zahrnuje vedle lyžování třeba procházky na sněžnicích, ale též kulturní akce. Navštívit můžete také nedaleké muzeum přehrady Serre-Poncon. Za výlet stojí i některé historické památky v okolí, např. opevněný hrad Monclar, který se rozhodl nechat vystavět baron Paul de Jarente a jeho potomci jej v letech 1640-1660 dokončili. Hezký zhruba dvouhodinový výlet na sněžnicích je ke kapli Notre-Dame de le Salette, která byla postavena na místě bývalé vesnice zničené při náboženských válkách, jejíž pozůstatky jsou v těch místech dosud patrné.

Při výletech a procházkách nezapomeňte vyzkoušet menu některé z místních restaurací s domáckou atmosférou. Krajové speciality byste pak měli zapíjet minerální vodou Montclar. Vzhledem k tomu, že vyvěrá v 1650 metrech jde o minerálku z nejvyššího pramene ve Francii, kterou navíc místní nemusejí kupovat v PET láhvích, neboť jim doma teče z kohoutku.

 

Naplánuj si pobyt

Montclar les 2 vallées Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

47cm
30cm
20cm
10cm
6cm
6cm
lis
18cm
pro
32cm
led
39cm
úno
33cm
bře

Víc o lyžařském terénu

17%
Zelené sjezdovky
38%
Modré sjezdovky
34%
Červené sjezdovky
10%
Černé sjezdovky
29
Sjezdovky celkem
55 km
Sjezdovky celkem
5 km
Nejdelší sjezd
55 km
Sjízdný terén
35 ha
Zasněžování
20 km
Zasněžování

Počet vleků: 10

1
Expresní 6-sedačky
2
2-sedačky
7
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

2500m
Vrchol
1150m
Převýšení
1350m
Údolí

Důležité termíny

10 prosinec, 202210. 12. 2022
Plánovaný start sezóny
19 březen, 202319. 03. 2023
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
105
Délka minulé sezóny (dny)
51
V provozu (roky)
250cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.