Jižní Alpy

Ancelle Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2mezi malými skiareály v regionu Evropa
Č. 5mezi malými skiareály v regionu Francie
Č. 2mezi malými skiareály v regionu Hautes-Alpes
Všechny recenze

Lyžařské středisko Ancelle má co nabídnout každému, kdo jej navštíví. Ať už jste sportovnější lyžař, přijeli jste na lyžovačku s přáteli nebo s rodinou, tento krásný lyžařský areál v malé horské vesničce kousek od Gap si vás jednoduše podmaní. O přepravu ve středisku se starají dvě sedačkové lanovky, jedenáct lyžařských vleků a lanový vlek pro začátečníky. Lyžařská oblast s 30 kilometry sjezdovek začíná na úrovni 1350 výškových metrů a sahá až do 1850 m.n.m. 80 procent sjezdových tratí je zabezpečeno systémem technického zasněžování.

Velká část sjezdovek, asi 16 km, je klasifikováno jako mírné, značené modrou barvou. Pro zdatnější lyžaře je zde asi 12 kilometrů červených tratí, pro experty jsou připraveny dvě opravdu ostré černé sjezdovky. Pro freestylové šílence je v Ancelle už víc než deset let každoročně upravován skvělý snowpark s mnohými překážkami.

Zdejší svahy jsou většinou velmi široké a příjemné a výhled do okolí je fascinující! Kdo má rád sportovnější jízdu, jistě ocení sjezdy, na nichž je dostatek prostoru pro rychlé carvingové oblouky. Kladem jednoznačně je i fakt, že tato lyžařská oblast je jen zřídkakdy přeplněná.

Nespočet příležitostí se nabízí i pro přívržence severského lyžování. Několik okruhů s upravenými běžeckými stopami je rozděleno podle náročnosti od začátečníků až po sportovně laděné běžkaře.

Naplánuj si dovolenou

Ancelle Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Nový sníh celkem

36cm
23cm
15cm
8cm
0cm
0cm
pro
30cm
led
0cm
úno
0cm
bře

Víc o lyžařském terénu

25%
Zelené sjezdovky
35%
Modré sjezdovky
35%
Červené sjezdovky
5%
Černé sjezdovky
20
Sjezdovky celkem
30 km
Sjezdovky celkem
5 km
Nejdelší sjezd
30 km
Sjízdný terén
22 km
Zasněžování

Počet vleků: 13

2
4-sedačky
11
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1807m
Vrchol
557m
Převýšení
1350m
Údolí
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.