Wolf Creek Ski Area, USA

USA Nejlépe hodnocené skiareály

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět

Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

USA - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu USA v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - USA FAQ

Lyžařská střediska a lyžování v USA

Ve Spojených státech se nachází přes 332 lyžařských středisek (situovaných ve víc než 40 státech), v počtu skiareálů tedy mohou konkurovat Rakousku i Japonsku. Spojené státy nabízejí širokou škálu lyžařských zážitků pro milovníky všech typů resortů, od malého vesnického střediska uprostřed Středozápadu až po luxusní a mezinárodně uznávané destinace jako je Vail, Aspen nebo třeba Sun Valley.

ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ

Západní pobřeží Spojených států nabízí nejstrmější terény a nejhlubší sníh. Lyžařské a snowboardové oblasti od malých lokálních středisek až po věhlasná střediska jako Mammoth Mountain a Squaw Valley , které hostilo zimní olympijské hry v roce 1960, a jezero Tahoe.

Dál na sever jsou další malá, ale lákavá lyžařská střediska ve státech Oregon a Washington. Některá, například Crystal Mountain a Mt Bachelor, nabízejí úžasné lyžování, ale vlhčí, těžší sníh kvůli nižší nadmořské výšce a blízkosti oceánu.

ROCKY MOUNTAINS aneb SKALNATÉ HORY

Masivní Skalnaté hory pokrývají území několika západních států, jako je Colorado, Utah, Wyoming, Idaho, Montana, Arizona a Nové Mexiko.

Oblast Skalistých hor je známá svými moderními špičkovými středisky a trvale dobrým počasím. V Coloradu leží střediska jako Vail, Telluride a Aspen/Snowmass. Tyto skiareály patří k jedněm z nejuhlazenějších destinací na světě. Naproti tomu Jackson Hole ve Wyomingu a Big Sky v Montaně slibují autentický a vzrušující lyžařský zážitek.

VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

Střediska východního pobřeží Spojených států mají kouzlo domácí tradice a také svou historii. Některé resorty jako Killington a Mount Snow nabízí zážitky z letoviska s plným servisem.

Ovšem jen proto, že na východním pobřeží jsou menší hory, nemyslete si, že lyžování tady je proto horší nebo ne tak dokonalé. Třeba na vermontském Jay Peak padá tolik sněhu, že může směle soupeřit se západními středisky. A jeho terény pro lyžování mezi stromy jsou opravdovou výzvou i pro zkušené lyžaře.

STŘEDOZÁPAD

Co chybí Středozápadu USA v nadmořských výškách, to nahrazuje vášní. Lyžaři a snowboardisti na Středozápadě ​​milují sportování bez ohledu na počasí, terén nebo vítr. Horní Michigan je domovem několika nejzasněženějších středisek.

Věděli jste (o amerických lyžařských střediscích)?

Kolik lyžařských areálů se nachází v USA?

Spojené státy jsou domovem více než 332 lyžařských středisek, o kterých informujeme na OnTheSnow.cz.

♦ Jaké americké lyžařské středisko vzniklo jako první?

Prvním lyžařským střediskem v Americe bylo Sun Valley ve státě Idaho. Bylo otevřeno v roce 1936.

♦ Který americký skiareál má největší převýšení?

Dvě americké lyžařské oblasti s největším převýšením jsou Snowmass (v Coloradu) a Big Sky Resort (v Montaně) s 1340 a 1326 výškových metrů.

♦ Jaké je nejvýše položené americké lyžařské středisko?

Breckenridge v Coloradu s vrcholem v nadmořské výšce 3962 metrů získává titul nejvýše umístěného lyžařského střediska v USA.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.