Colorado, Breckenridge
Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1snowpark v regionu Severní Amerika
Č. 1v Après ski v regionu USA
Č. 1v Après ski v regionu Colorado
Všechny recenze

Přehled

Breckenridge je stále na vzestupu! Více než 150 let po euforii ze zlaté horečky stále ještě přitahuje Summit County v Coloradu každý rok tisíce lidí. Breckenridge je druhým nejnavštěvovanějším lyžařským střediskem ve Spojených státech. A vysokou návštěvnost má vskutku oprávněně! Od svého založení v roce 1961 šli v Breckenridge vždy s dobou, a proto je toto středisko velmi oblíbené i mezi mladými lidmi. Na ploše 1177 ha najdete víc než 155 km sjezdovek.

 

Nejvyšší vlek v Severní Americe

Breckenridge zahrnuje celkem čtyři sousední vrcholky. Ty jsou jednoduše očíslovány Peak 7 až Peak 10. Centrum areálu se nachází na Peak 8, kam se dostanete prostřednictvím Colorado SuperChair, Rocky Mountain SuperChar, 5-sedačkovou lanovkou a Peak 8 SuperConnect. Ve spodní části Peak 8 najdete pár zelených sjezdovek pro začátečníky, ale především středně náročné svahy. Peak 8 sahá až do nadmořské výšky 3.963 metrů. Do bezprostřední blízkosti vrcholu vás dopraví nejvyšší vlek v Severní Americe, Imperial Express. Jeho vrcholová stanice se nachází ve výšce 3.910 metrů. Odtud se bez problémů dostanete až na vrchol. Při špatné viditelnosti bývá vrchol zavřený. Z vrcholu Peak 8 se dostanete i na Lake Chutes. Tyhle svahy mají sklon až 55 % a patří mezi nejstrmější terény v regionu.

 

Vyvážená nabídka pro začátečníky i profesionály

Peak 7 vás dostane v hlubších částech na spoustu modrých sjezdovek. Ty procházejí střídavě kopcovitými a zalesněnými terény. Nad hranicí lesa nicméně Peak 7 nabízí i několik černých sjezdovek, jejichž náročnost je určena zkušenějším lyžařům. Pod hranicí lesa nabízí Peak 9 podobný obrázek jako Peak 7. Po mnoha modrých sjezdovkách pro začátečníky pohodlně a bez problémů sjedete až do údolí. Peak 9 černé sjezdovky úplně postrádá. Těch si užijete na Peak 10, právě tady se nacházejí sjezdovky pro lyžařská esa! Peak 10 je jediný vrchol, kde jsou skutečně jen černé sjezdovky, žádný modrý nebo zelený svah tady nenajdete.


Ráj pro snowboardisty

Breckenridge je atraktivní nejen pro lyžaře. Tohle lyžařské středisko v Summit County je populární dovolenkovou destinací i pro snowboardisty. Hlavním důvodem je Freeway Super Park, místo, které by měl každý snowboardista aspoň jednou navštívit. Tento snowpark se nachází na Peak 8 a pro svou neomezenou škálu možností si vybudoval celosvětovou popularitu. Kromě pravidelných mezinárodních závodů a akcí se zde točila už pěkná řádka filmů. Obecně lze říci, že Breckenridge nabízí pět funparků a čtyři pipes a všechny mají široké spektrum vlastností. Ani to ale není všechno: Kromě různých parků a překážek jsou zde také nekonečné možnosti pro freeride.

 

Mimo sjezdovky

Spousta mladých návštěvníků Breckenridge vyhledává také zdejší apres-ski a zážitky mimo sjezdovky. Během dne můžete mimo jiné nakupovat ve více než 250 obchodech, navštívit kluziště nebo Breckenridge Recreation Center. Kromě rekreačních aktivit jako je sauna můžete v tomto centru také šplhat po horolezeckých stěnách nebo navštívit aquapark. V noci se Beckenridge mění na jednou obrovskou après-ski party. Bary, hospody a kluby, je spousta míst, kde můžete tančit a oslavovat až do ranních hodin. Také počet restaurací je obrovský. Ať už máte chuť na steaky, hamburgery nebo regionální jídla, z rozmanité nabídky si v Breckenridge určitě vyberete. Dalším argumentem pro lyžařskou dovolenou v Breckenridge je ubytování. Ubytovací zařízení jsou často přímo na svazích a za dobrou cenu. Také k rodinám je Breckenridge vstřícný – funguje zde školka a hlídání dětí. Rodiče, kteří se chtějí ponořit do víru nočního života, mohou své děti „odložit“ k animačním pracovníkům, kteří vašim ratolestem ve věku 5 až 12 let připraví zábavný večerní program.

Naplánuj si pobyt

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

181cm
114cm
76cm
38cm
17cm
73cm
lis
146cm
pro
149cm
led
139cm
úno
151cm
bře
97cm
dub
47cm
kvě

Víc o lyžařském terénu

Zelené sjezdovky
13%
Modré sjezdovky
23%
Červené sjezdovky
36%
Černé sjezdovky
28%
Sjezdovky celkem
189
Nejdelší sjezdovka
5.6 km
Sjízdný terén
1177 ha
Zasněžování
243 ha

Počet vleků: 35

Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
5
Expresní 4-sedačky
7
3-sedačky
1
2-sedačky
6
Lyžařské vleky
15

Nadmořská výška

Údolí
2926m
Vrchol
3962m
Převýšení
1036m

Důležité termíny

10 listopad, 202310. 11. 2023
Plánovaný start sezóny
12 květen, 202412. 05. 2024
Plánovaný konec sezóny
199
Délka sezóny (dny)
204
Délka minulé sezóny (dny)
63
V provozu (roky)
762cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.