Prémiový partner

Deer Valley Resort Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 2pro rodiny v regionu Severní Amerika
Č. 2pro rodiny v regionu USA
Č. 1v kvalitě sjezdovek v regionu Utah
Všechny recenze

Skiareál

Deer Valley Resort je lyžařský areál v Park City, svou činnost zahájil v roce 1981. Středisko ležící ve vzdálenosti 58 km od Salt Lake City je podle průzkumu amerických lyžařských časopisů nejoblíbenějším lyžařským areálem ve Spojených státech. Přestože se rozkládá v relativně malé nadmořské výšce,  jeho charakteristické svahy jsou jedinečné a pro lyžování ideální. Kromě lyžařských kvalit je Deer Valley známý i pro své vynikající služby a okolí sjezdovek. V roce 2002 se Deer Valley celosvětově proslavil díky zimním olympijským hrám, protože právě tam se odehrávaly třeba snowboardové a alpské slalomové disciplíny.

 

Snowboardisté musejí zůstat stranou

V Deer Valley najdete více než 100 sjezdovek, rozbíhajících se po úbočích šesti hor na 820 hektarech lyžařského terénu. Je to především všestrannost, co je pro Deer Valley tak specifické. Z každé hory se můžete spustit jak po mírných, tak i po obtížnějších sjezdovkách pro zkušené lyžaře. Najdete tu vše, po čem vaše srdce touží, prudké sjezdy, lehké široké sjezdovky i tratě vedoucí lesem. Tato univerzálnost umožňuje Deer Valley velmi vyrovnanou nabídku pro všechny typy lyžařů. 27% sjezdovek je pro úplné začátečníky a dalších 27% pro pokročilé na červených tratích. Mírně pokročilé a všechny lyžaře řadící se mezi průměr potěší téměř poloviční podíl modrých sjezdovek na mírních svazích. Čeho v Deer Valley moc nenajdete, to jsou černé náročné sjezdovky pro velmi zkušené lyžaře. Oči pro pláč tady zůstanou bohužel i vyznavačům snowboardingu, protože právě snowbording je v celém areálu zakázaný. Nadšenci s prknem tak musejí vzít zavděk některým z okolních areálů Park City.

 

Vynikající služby

Už řadu let vyhrává Deer Valley všechny průzkumy veřejného mínění a také řadu ocenění v souvislosti s hodnocením kvality služeb a kompletního servisu poskytovaného návštěvníkům. K dispozici je například Federal Express Ski Transport Service, který vám vaše lyže doručí do areálu a postará se i o jejich bezpečný návrat, nebo asistenti Curbside Guest Service, kteří se starají o zavazadla hostí při jejich vykládce a nakládce. Také systém vleků a lanovek ve středisku je velmi moderní. Pro rodiny je zde k dispozici školka pro děti ve věku 2 měsíce až 12 let. Tahle úroveň služeb a luxusu má pochopitelně svou cenu, proto většina návštěvníků Deer Valley pochází spíše z vyšších vrstev.

Z kulinářského hlediska nabízí Deer Valley zážitek na mezinárodní úrovni. Ať už si vyberete bufety all-you-can-eat, restaurace nabízející mořské plody nebo americkou či dokonce rakouskou kuchyni, je to tu jako se sjezdovkami – všechno je v té nejlepší kvalitě! Hotely si své hosty hýčkají a ti se tak mohou plně věnovat relaxaci a aktivnímu odpočinku.

Naplánuj si pobyt

Skipasy

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

185cm
116cm
77cm
39cm
0cm
21cm
lis
126cm
pro
154cm
led
138cm
úno
105cm
bře
30cm
dub
0cm
kvě

Víc o lyžařském terénu

27%
Zelené sjezdovky
31%
Modré sjezdovky
10%
Červené sjezdovky
32%
Černé sjezdovky
103
Sjezdovky celkem
4.5 km
Nejdelší sjezd
820 ha
Sjízdný terén
267 ha
Zasněžování

Počet vleků: 21

1
Kabinkové lanovky
13
Expresní 4-sedačky
5
3-sedačky
2
2-sedačky

Nadmořská výška

2917m
Vrchol
914m
Převýšení
2003m
Údolí

Důležité termíny

29 listopad, 202229. 11. 2022
Plánovaný start sezóny
16 duben, 202316. 04. 2023
Plánovaný konec sezóny
127
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
42
V provozu (roky)
762cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.