Utah, Deer Valley
Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 7pro rodiny v regionu Severní Amerika
Č. 6pro rodiny v regionu USA
Č. 1pro rodiny v regionu Utah
Všechny recenze

Přehled

Deer Valley Resort je lyžařský areál v Park City, svou činnost zahájil v roce 1981. Středisko ležící ve vzdálenosti 58 km od Salt Lake City je podle průzkumu amerických lyžařských časopisů nejoblíbenějším lyžařským areálem ve Spojených státech. Přestože se rozkládá v relativně malé nadmořské výšce,  jeho charakteristické svahy jsou jedinečné a pro lyžování ideální. Kromě lyžařských kvalit je Deer Valley známý i pro své vynikající služby a okolí sjezdovek. V roce 2002 se Deer Valley celosvětově proslavil díky zimním olympijským hrám, protože právě tam se odehrávaly třeba snowboardové a alpské slalomové disciplíny.

 

Snowboardisté musejí zůstat stranou

V Deer Valley najdete více než 100 sjezdovek, rozbíhajících se po úbočích šesti hor na 820 hektarech lyžařského terénu. Je to především všestrannost, co je pro Deer Valley tak specifické. Z každé hory se můžete spustit jak po mírných, tak i po obtížnějších sjezdovkách pro zkušené lyžaře. Najdete tu vše, po čem vaše srdce touží, prudké sjezdy, lehké široké sjezdovky i tratě vedoucí lesem. Tato univerzálnost umožňuje Deer Valley velmi vyrovnanou nabídku pro všechny typy lyžařů. 27% sjezdovek je pro úplné začátečníky a dalších 27% pro pokročilé na červených tratích. Mírně pokročilé a všechny lyžaře řadící se mezi průměr potěší téměř poloviční podíl modrých sjezdovek na mírních svazích. Čeho v Deer Valley moc nenajdete, to jsou černé náročné sjezdovky pro velmi zkušené lyžaře. Oči pro pláč tady zůstanou bohužel i vyznavačům snowboardingu, protože právě snowbording je v celém areálu zakázaný. Nadšenci s prknem tak musejí vzít zavděk některým z okolních areálů Park City.

 

Vynikající služby

Už řadu let vyhrává Deer Valley všechny průzkumy veřejného mínění a také řadu ocenění v souvislosti s hodnocením kvality služeb a kompletního servisu poskytovaného návštěvníkům. K dispozici je například Federal Express Ski Transport Service, který vám vaše lyže doručí do areálu a postará se i o jejich bezpečný návrat, nebo asistenti Curbside Guest Service, kteří se starají o zavazadla hostí při jejich vykládce a nakládce. Také systém vleků a lanovek ve středisku je velmi moderní. Pro rodiny je zde k dispozici školka pro děti ve věku 2 měsíce až 12 let. Tahle úroveň služeb a luxusu má pochopitelně svou cenu, proto většina návštěvníků Deer Valley pochází spíše z vyšších vrstev.

Z kulinářského hlediska nabízí Deer Valley zážitek na mezinárodní úrovni. Ať už si vyberete bufety all-you-can-eat, restaurace nabízející mořské plody nebo americkou či dokonce rakouskou kuchyni, je to tu jako se sjezdovkami – všechno je v té nejlepší kvalitě! Hotely si své hosty hýčkají a ti se tak mohou plně věnovat relaxaci a aktivnímu odpočinku.

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

215cm
135cm
90cm
45cm
27cm
27cm
lis
141cm
pro
179cm
led
157cm
úno
135cm
bře
43cm
dub

Víc o lyžařském terénu

Zelené sjezdovky
27%
Modré sjezdovky
31%
Červené sjezdovky
10%
Černé sjezdovky
32%
Sjezdovky celkem
103
Nejdelší sjezdovka
4.5 km
Sjízdný terén
820 ha
Zasněžování
267 ha

Počet vleků: 21

Kabinkové lanovky
1
Expresní 4-sedačky
13
3-sedačky
5
2-sedačky
2

Nadmořská výška

Údolí
2003m
Vrchol
2917m
Převýšení
914m

Důležité termíny

02 prosinec, 202302. 12. 2023
Plánovaný start sezóny
21 duben, 202421. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
127
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
44
V provozu (roky)
762cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.