Steamboat Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Severní Amerika
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu USA
Č. 1v poměru kvality a ceny v regionu Colorado
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Steamboat se nachází jen 260 km severozápadně od Denveru – a přímo ve Steamboat se toho dá zažít zrovna tolik co na horách. Kombinace velkých příležitostí pro lyžování a snowboarding snoubící se s pohostinností a dědictvím Divokého západu činí tento resort vskutku unikátním. Zdejší lyžařská oblast zahrnuje 6 vrcholů: Mt Werner, Sunshine Peak, Storm Peak, Thunderhead Peak, Christie Peak a Pioneer Ridge. Milovníci zimních sportů potěší zdejších téměř 1200 hektarů lyžařských terénů s nesčetnými sjezdovkami, loukami a svahy nesoucími ochranné známky Champagne Powder®.

 

Do prašanu!

Chcete-li se dostat do nejlepších míst s čerstvým prašanem, nejlepší volbou je Silver Bullet – ovšem alespoň 45 minut před spuštěním gondoly! Vášniví milovníci prašanu se totiž při čekání na první gondolu doslova lepí na sklo a mají nezřízenou radost z toho, když se dostanou do první linie, přímo před skleněné dveře lanovky.

Po opuštění gondoly se většina freeriderů vydává na cestu k expresnímu vleku Storm Peak, který vede až k vrcholu – i když neotvírá před devátou. Vy tu ale nečekejte, radši naskočte na vlek Pony Express. Sněhové bouře od jihu dodávají pořádnou zásobu prašanu na Pioneer Ridge, kde se vám nabízí jedny z nejdelších sjezdovek. Extra bonus: Masy lidí tady před 10:30 neuvidíte.

Po dosažení jednoduchých cílů naskočte na vlek Storm Peak, abyste se dostali na Morningside Bowl, kde začíná trasa vleku Morningside, na jejímž konci se dostáváte k vrcholu Mount Wener. Poslední úsek cesty k vrcholu ovšem musíte absolvovat pěšky. Přes 4 značené trasy se dostanete do nejhlubšího sněhu, jaký lze ve Steamboatu najít. Nejoblíbenější oblast se nachází za branou C (North St Pat’s) s rozlehlými stromy lemovanými svahy a úzkými sjezdovkami. Pokud nesněží až do oběda a vaše svaly si říkají o další porci prašanu, stojí za to zamířit přes stromy vlevo dolů na Storm Peak Face: zdejší prašan je často opomíjen pro ranní boj o první stopu.

 

Pro rodiny s dětmi a začátečníky

Na rozdíl od lyžařských oblastí, které umisťují nejlepší prostory pro začátečníky a děti hned na úpatí hory, ve Steamboat se svahy pro začátečníky nacházejí přímo na vrcholu: Modré tratě přezdívané "Wally World" najdete u vleku Sunshine Express, jsou jednoduché a velmi zábavné, navíc nabízejí fantastický výhled na údolí Yampa. Okolo rostoucí stromy umožňují pokročilým lyžařům kličkovat mezi nimi, zatímco ti méně zkušení mohou pohodlně lyžovat na otevřených sjezdovkách - všechny se nacházejí jen pár metrů od sebe. Romantická zajímavost: Wally World je obvykle prvním místem v areálu, kam ráno dopadají první sluneční paprsky. Swinger v nižších nadmořských výškách je zelený svah, paralelní s věčně nabitým Right-O-Way, na rozdíl od kterého Swinger je tak málo navštěvovaný, že není výjimkou, když tady ještě pozdě odpoledne natrefíte na původní manšestr.

 

Snowparky

Dřív se ve Steamboat potřebám freestylerů nikdo moc nevěnoval. Dokud nepřišel Nick Roma (známý ze ZOH ve Vancouveru 2010), který je zodpovědný za terénní parky a ve Steamboat se toho hodně změnilo: 137 m dlouhá a 17 m široká Mavericks Superpipe je výzvou pro pokročilé, stejně jako pro experty. Vlek Basho vyveze jibbery zpátky na vrchol. Pokud chcete přímo k překážkám, svezte se Christie Peak Expressem. Překážky pro začátečníky najdete v Rabbit Ears Terrain Park. Tyhle odlehlé plochy plné skoků, zábradlí, boxů a dalších jibbových vychytávek, leží trochu mimo vyšlapané cesty v Maverick a umožňuje tak nováčkům učit se nové dovednosti bez toho, aby ho sledovaly davy.

Do Parku se nejlépe dostanete, když to vezmete po hlavní cestě nebo bulváru, nad Christie Peak Express k Big Foot přímo na Rabbit Ear Park.

 

All Mountain

Pověstné jsou ve Steamboat dvě nádherné dlouhé tratě mezi stromy: Closet a Shadows. Když je zrovna hluboký prašan a je také dostatečně měkký, neexistuje v celé Severní Americe krásnější jízda mezi stromy. Že to musí mít háček? No ano. Tenhle jedinečný zážitek si samozřejmě nikdo nechce nechat ujít, takže tu bývá vždycky plno. Z těch kratších, ale ne tak přeplněných sjezdovek, kde si můžete zalyžovat mezi stromy, doporučujeme Hot Cakes v Morningside Park. Vlekem Burgess Creek se dostanete na Norther (modro-černá sjezdovka s boulemi, na které se velmi dobře jezdí) a White Out (nejlepší boule ve Steamboat).

Vlek Four Points vás dopraví na další tratě s boulemi k Nelson’s Run. Na sjezdovce pojmenované po bronzovém olympijském vítězi Nelsonu Carmichaelovi (jednom z 84 amerických olympioniků, kteří pocházejí ze Steamboat Springs) mohou i opravdoví machři ukázat, co v nich je.

Pokud se rádi oddáváte hříšnému potěšení řítit se dolů po perfektně upravených sjezdovkách, začněte svůj lyžařský den na Heavenly Daze nebo na Vagabond. Během odpoledne se sice tyhle velkorysé mírné svahy stávají dopravní tepnou pro začínající lyžaře, ale v dopoledních hodinách vám zaručí jedinečný zážitek a volné stopy.

Naplánuj si pobyt

Steamboat Ubytování

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

244cm
153cm
102cm
51cm
0cm
38cm
lis
203cm
pro
175cm
led
154cm
úno
117cm
bře
38cm
dub
0cm
kvě

Víc o lyžařském terénu

12%
Zelené sjezdovky
43%
Modré sjezdovky
40%
Červené sjezdovky
5%
Černé sjezdovky
171
Sjezdovky celkem
4.8 km
Nejdelší sjezd
1200 ha
Sjízdný terén
12 ha
Osvětlené
135 ha
Zasněžování

Počet vleků: 21

2
Kabinkové lanovky
1
Expresní 6-sedačky
6
Expresní 4-sedačky
1
4-sedačky
4
3-sedačky
2
2-sedačky
5
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

3221m
Vrchol
1118m
Převýšení
2103m
Údolí

Důležité termíny

22 listopad, 202322. 11. 2023
Plánovaný start sezóny
14 duben, 202414. 04. 2024
Plánovaný konec sezóny
149
Délka sezóny (dny)
144
Délka minulé sezóny (dny)
60
V provozu (roky)
853cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.