Čeština

TOP 10: Největší lyžařská střediska v Rakousku 2019/20

Na sjezdovkách Zillertal Areny

Na sjezdovkách Zillertal Areny

Copyright: shootandstyle.com

Rakouská střediska jsou každoročně nejvyhledávanějším cílem zimní dovolené pro velkou část českých lyžařů a snowboardistů. V našem přehledu se dozvíte řadu zajímavostí o největších areálech našich jižních sousedů, i to, jak se pořadí meziročně změnilo.


Co se oproti loňsku změnilo

Žebříček největších lyžařských středisek v Rakousku pro vás připravujeme už několik sezón. I letos došlo ke změnám hlavně ve spodní části naší TOP desítky. Jedna změna je ale dost zásadní - rozhodli jsme se definitivně vyřadit ze žebříčku největších skiareálů Ski Juwel Alpachtal Wildschönau - vymstila se jim změna způsobu měření délky sjezdovek. Zatímco dřív uváděli sportovní délku tratí (tedy délku, kterou i s obloučky absolvuje běžný lyžař), před pár lety přešli kvůli větší transparentnosti k délce reálné, která odpovídá jízdě lyžaře, který se spouští po sjezdovce šusem. A tak bylo rázem ze 145 kilometrů jen 109.

Všechny hodnoty v našem žebříčku vycházejí z údajů poskytnutých samotnými lyžařskými středisky a je dost dobře možné, že některá střediska stále ještě měří sjezdovky jejich sportovní délkou. 

Galerie

Na sjezdovkách Zillertal Areny - © shootandstyle.com
Zillertal - Finkenberg - © Tomasz Wojciechowski
Fascinující výhledy v rakouském Kitzbühelu - © Corinna Heim
Saalbach-Hinterglemm - © saalbach.com | Mirja Geh

Zobrazit vše

 

Co dalšího v našem žebříčku nenajdete

Jak už bylo řečeno, pořadí na špičce žebříčku se od propojení vorarlberských skiareálů do Ski Arlberg (St. Anton, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Zürs, Warth, Schröcken, Lechtal a Sonnenkopf) nezměnilo. Přesto letos k jedné převratné změně reálně dochází, a to ve střediscích kolem Zell am See a Kaprunu.

Nejde jen o impozantní projekt vybudování nových lanovek, díky nimž se od zimy 19/20 propojí údolní část Kaprunu s rodinným Maiskoglem a ledovcovým Kitzsteinhornem. Jde především o skipas zvaný Alpin Card. Držitel Alpin Card může lyžovat na 408 kilometrech sjezdovek a přepravovat se na 121 lanovkách a vlecích ve střediscích Schmitten, Maiskogel, Kitzsteinhorn, Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn. Těch 408 kilometrů sjezdovek by jednoznačně trumflo i nabídku Ski Arlberg, má to ovšem háček - Alpin Card sice spojuje tři velké lyžařské oblasti, ale ty tři oblasti nejsou navzájem fyzicky propojeny lanovkami. A proto tohle nové spojení zatím do žebříčku největších středisek nepatří, snad v budoucnu, pokud se dobudují další spojovací lanovky :)


Opravdu jsou skipasy dražší?

V našem žebříčku se tak jako každý rok dozvíte kromě základních údajů i důležitou informaci o tom, na kolik přijde 6-denní skipas pro dospělého v hlavní lyžařské sezóně a o kolik stoupla jeho cena oproti loňské zimě. Jste zvědaví? Tak prosím, směle do toho, stačí kliknout na odkaz napravo pod článkem nebo na jednotlivá střediska v seznamu níže - a dozvíte se spoustu dalších podrobností a užitečných tipů o největších rakouských skiareálech :)

 

 

 

10 největších rakouských lyžařských středisek

 

  1. Ski Arlberg |St. Anton - Lech Zürs - Warth-Schröcken|


  2. Wilder Kaiser - Brixental 


  3. Saalbach Hinterglemm Leogang


  4. Silvretta Arena |Ischgl - Samnaun|


  5. Serfaus–Fiss–Ladis


  6. Kitzbühel


  7. Sölden


  8. Zillertal Arena


  9. Mayrhofen


10. Silvretta Montafon

Reklama

Nejoblíbenější články

Které jsou nejdelší české sjezdovky 2020?

Které jsou nejdelší české sjezdovky 2020?

Když chce český lyžař strávit víc času na svahu než ve frontě na vlek, najde se i na českých horách pár míst, kde se může takříkajíc r...

    Reklama

    Reklama