Čeština

TOP 10: Největší lyžařská střediska v Rakousku 2019/20

Na sjezdovkách Zillertal Areny

Na sjezdovkách Zillertal Areny

Copyright: shootandstyle.com

Rakouská střediska jsou každoročně nejvyhledávanějším cílem zimní dovolené pro velkou část českých lyžařů a snowboardistů. V našem přehledu se dozvíte řadu zajímavostí o největších areálech našich jižních sousedů, i to, jak se pořadí meziročně změnilo.


Co se oproti loňsku změnilo

Žebříček největších lyžařských středisek v Rakousku pro vás připravujeme už několik sezón. I letos došlo ke změnám hlavně ve spodní části naší TOP desítky. Jedna změna je ale dost zásadní - rozhodli jsme se definitivně vyřadit ze žebříčku největších skiareálů Ski Juwel Alpachtal Wildschönau - vymstila se jim změna způsobu měření délky sjezdovek. Zatímco dřív uváděli sportovní délku tratí (tedy délku, kterou i s obloučky absolvuje běžný lyžař), před pár lety přešli kvůli větší transparentnosti k délce reálné, která odpovídá jízdě lyžaře, který se spouští po sjezdovce šusem. A tak bylo rázem ze 145 kilometrů jen 109.

Všechny hodnoty v našem žebříčku vycházejí z údajů poskytnutých samotnými lyžařskými středisky a je dost dobře možné, že některá střediska stále ještě měří sjezdovky jejich sportovní délkou. 

Galerie

Na sjezdovkách Zillertal Areny - © shootandstyle.com
Zillertal - Finkenberg - © Tomasz Wojciechowski
Fascinující výhledy v rakouském Kitzbühelu - © Corinna Heim
Saalbach-Hinterglemm - © saalbach.com | Mirja Geh

Zobrazit vše

 

Co dalšího v našem žebříčku nenajdete

Jak už bylo řečeno, pořadí na špičce žebříčku se od propojení vorarlberských skiareálů do Ski Arlberg (St. Anton, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Zürs, Warth, Schröcken, Lechtal a Sonnenkopf) nezměnilo. Přesto letos k jedné převratné změně reálně dochází, a to ve střediscích kolem Zell am See a Kaprunu.

Nejde jen o impozantní projekt vybudování nových lanovek, díky nimž se od zimy 19/20 propojí údolní část Kaprunu s rodinným Maiskoglem a ledovcovým Kitzsteinhornem. Jde především o skipas zvaný Alpin Card. Držitel Alpin Card může lyžovat na 408 kilometrech sjezdovek a přepravovat se na 121 lanovkách a vlecích ve střediscích Schmitten, Maiskogel, Kitzsteinhorn, Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn. Těch 408 kilometrů sjezdovek by jednoznačně trumflo i nabídku Ski Arlberg, má to ovšem háček - Alpin Card sice spojuje tři velké lyžařské oblasti, ale ty tři oblasti nejsou navzájem fyzicky propojeny lanovkami. A proto tohle nové spojení zatím do žebříčku největších středisek nepatří, snad v budoucnu, pokud se dobudují další spojovací lanovky :)


Opravdu jsou skipasy dražší?

V našem žebříčku se tak jako každý rok dozvíte kromě základních údajů i důležitou informaci o tom, na kolik přijde 6-denní skipas pro dospělého v hlavní lyžařské sezóně a o kolik stoupla jeho cena oproti loňské zimě. Jste zvědaví? Tak prosím, směle do toho, stačí kliknout na odkaz napravo pod článkem nebo na jednotlivá střediska v seznamu níže - a dozvíte se spoustu dalších podrobností a užitečných tipů o největších rakouských skiareálech :)

 

 

 

10 největších rakouských lyžařských středisek

 

  1. Ski Arlberg |St. Anton - Lech Zürs - Warth-Schröcken|


  2. Wilder Kaiser - Brixental 


  3. Saalbach Hinterglemm Leogang


  4. Silvretta Arena |Ischgl - Samnaun|


  5. Serfaus–Fiss–Ladis


  6. Kitzbühel


  7. Sölden


  8. Zillertal Arena


  9. Mayrhofen


10. Silvretta Montafon

Reklama

Reklama

Reklama