Prémiový partner

Sölden Mapa sjezdovek

Sölden Mapa sjezdovek

Poznejte skiareál Sölden - podívejte se, jak vypadá mapa střediska Sölden, naplánujte si lyžování na další den nebo si znovu připomeňte tratě, které jste už na lyžích projeli. Kliknutím na mapu níže se obrázek zobrazí v nejvyšší kvalitě.

Lyžování v Söldenu

Ne nadarmo je lyžařské středisko Sölden považováno za jedno z nejlepších v Alpách. Rozsáhlá nabídka sjezdovek všech stupňů obtížnosti se 144 km sjezdovek a 35 převážně nejmodernějšími vleky uspokojí všechny požadavky na zimní sporty. Další základní údaje: 69,8 km modrých, 44,8 km červených a 27,4 km černých sjezdovek plus 2 km lyžařských cest.

Díky nadmořské výšce lyžařského areálu, která sahá až 3 340 metrů nad mořem a zahrnuje ledovce Rettenbach a Tiefenbach, můžete v Söldenu očekávat záruku sněhu od října do května. Zkušení a trénovaní lyžaři milují tyhle söldenské superlativy: Nejdelší sjezdovka vede od výstupní stanice BIG3 Schwarze Schneide ve výšce 3 340 m dolů k údolní stanici lanovky Gaislachkoglbahn ve výšce 1370 m - což činí výškový rozdíl parádních 1970 m při prolyžované délce asi 15 km!

Přibližně 10 km dlouhý sjezd z výstupní stanice lanovky BIG3 Gaislachkogl do dolní stanice lanovky Gaislachkoglbahn nabízí překonání výškového rozdílu 1688 m. A 9 km dlouhý sjezd z vrcholové stanice 4SK Rosskirpl do dolní stanice lanovky Giggijochbahn má převýšení 1391 metrů.

Nejstrmější tratí je "Nachtskilauf-Showpiste" (jinak sjezdovka č. 3),  potom sjezd do údolí (č. 7)od údolní stanice 6SK Stabele do skiareálu Innerwald, sjezdovka č. 14 (horní příkrý hank pod 4SK Roßkirpl) a sjezdovka 25 (u 4SK Schwarzkogl). Další příjemnou výzvou pro zkušené lyžaře je trať Světového poháru na ledovci Rettenbach (sjezdovka č. 31). Hned vedle je náročná sjezdovka pro jízdu v boulích - vhodné pro odvážné lyžařské akrobaty. Další libůstkou je závodní trať s (placeným) systémem měření času na Giggijochu.

Další tip pro vášnivé lyžaře: šestikilometrová trať č. 30 přes Rettenbachtal!

► Lyžování v Söldenu: Pro náročné lyžaře

Dobří lyžaři najdou v Söldenu ideální podmínky, aby prokázali své dovednosti. Velmi dobře je otestuje absolvování Big3-Rallye, asi čtyřhodinový okruh přes celé lyžařské středisko a tři třítisícové vrcholy: Z Gaislachkogelu (3058 m) pokračuje trasa přes Tiefenbachkogel (3309 m) a končí u "Inneren Schwarzen Schneid" (3370 m). K působivým vyhlídkovým plošinám s impozantním výhledem se dostanete krátkou pěší procházkou.

Na černé sjezdovky se dostanete také z kabinové lanovky Wasserkar. Z Gaislachkogelu startuje hned několik náročných sjezdů mimo upravené sjezdovky, dostupných jen při nízkém lavinovém nebezpečí. Vysokohorský terén v okolí Söldenu nabízí víc než 70 km variant freeridových sjezdů s výškovým rozdílem až 2000 metrů. Zejména snowboardisté ocení skutečnost, že četné sjezdy začínají rovnou od sjezdovek. A pokud vystoupáte ještě kousek výš, během dvaceti minut se možnosti freeridu značně rozšíří. Ve Freeride Center Sölden se mohou freerideři a ti, kteří se chtějí freeriderem stát, pod odborným dohledem ponořit do neporušených plání kolem Söldenu (www.freeride-center.at). Široká škála kurzů a výletů nabízí vzdělání a zábavu při jízdě mimo sjezdovky, stejně jako aktuální a spolehlivé informace o lavinové situaci, sněhových podmínkách a počasí v oblasti. Při freeridingu byste samozřejmě měli vždy mít LVS-set s lavinovým vyhledávačem, lopatu a sondu.

 

► Solden s rodinou a dětmi

V Söldenu to úplní začátečníci nebudou mít vůbec snadné: V náročném lyžařském areálu chybí tréninkové oblasti v údolí. Ovšem díky proslulým lyžařským školám a 59 km mírných sjezdovek se začátečníci mohou skvěle uplatnit v oblasti Hochsölden-Sölden. Nezkušení lyžaři zde také mohou pohodlně nastoupit do kabinkové lanovky a nechat se vyvézt vzhůru.

Nejlepší způsob je sednout do lanovky Giggijochbahn a vyvézt se až k „Miniliftu“ u vrcholové stanice (vlek č. 16). Na tomto krátkém svahu i v dětském parku si mohou klidně dovolit první lyžařské pokusy i úplní začátečníci. Další příležitostí jsou dlouhé modré sjezdovky, ke kterým se dostanete lanovkami Silberbrünnl a Giggijoch (č. 18 a 19), anebo se vyvezte lanovkou Gletscherexpress až k Tiefenbachferner, který láká jednoduchými, slunnými svahy.

Pro rodiny s dětmi má Sölden skvělou lyžařskou školu s dětským parkem na Giggijochu. Posuvné pásy, zábavný parkur a speciální dětské vleky spolu s péčí o děti v místních lyžařských školkách zajišťují dětem tu nejlepší péči a zábavu. Lyžařská a snowboardová škola Sölden-Hochsölden vyhovuje všem potřebám malých lyžařů a pomáhá zajistit bezpečný pohyb na lyžích i na prkně v „Bobo's Kids Club Sölden“. Na třech různých místech v lyžařském středisku nabízí Bobo péči o děti a hravé učení na dopravních pásech, karuselech a provazových vlecích (www.skischule-soelden.com). Další lyžařskou školku provozuje také Yellow Power Sölden School & Rent.

Stav střediska: Otevřeno

95%
Modré v provozu
92%
Červené v provozu
100%
Černé v provozu
Ano
Sjezd do údolí

Víc o lyžařském terénu

49%
Modré sjezdovky
32%
Červené sjezdovky
19%
Černé sjezdovky
40
Sjezdovky celkem
141.5 km
Sjezdovky celkem
15 km
Nejdelší sjezd
141.5 km
Sjízdný terén
3.8 km
Osvětlené
90 km
Zasněžování
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.