Čeština

Šumava Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování na ŠumavěŠumava se nachází na hranicích České republiky, Rakouska a Německa. Nejvyšším vrcholem Šumavy na české straně je Plechý (1278 m n.m.), na německé straně v Bavorském lese, který je součástí stejného pohoří, je ale ještě vyšší vrchol - Velký Javor (Großer Arber, 1456 m n.m.).

Největším šumavským lyžařským střediskem je rodinný Skiareál Lipno u Lipenské přehrady. Sjezdovky tady kulminují ve výšce 900 metrů. Výše položené svahy najdete na Špičáku v Železné Rudě nebo na Zadově.

Celá Šumava je doslova protkaná sítí udržovaných stop pro běžkaře. Na lipenské přehradě mohou bruslaři při vhodných klimatických podmínkách využít zamrzlou vodní plochu.

Specifickým jevem Šumavy jsou ledovcová jezera vyskytující se ve výšce kolem 1 000 m.n.m. Podstatná část Šumavy je součástí chráněné krajinné oblasti a národního parku Šumava. Nalezneme zde také jeden ze dvou českých pralesů, prales Boubín. Pro turistiku je Šumava vhodná celoročně, v létě pro vodní sporty na lipenské přehradě, v zimě pak je rájem mnoha lyžařů, snowboardistů i běžkařů v mnoha lyžařských areálech. Téměř celoročně lze provozovat pěší i cykloturistiku.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu