Čeština

Beskydy Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování v BeskydechMoravskoslezské Beskydy se nacházejí na východě České republiky na hranicích se Slovenskem a Polskem. Jsou rovněž nejrozsáhlejším pohořím Západních Karpat. Nejvyšším vrcholem Beskyd je Lysá hora (1323 m.n.m.), turisticky známé jsou také vrcholy Radhošť (1129 m.n.m.), Kněhyně (1257 m.n.m.), Smrk (1276 m.n.m.) nebo Travný (1203 m.n.m.). Lyžaři mají v Beskydech dostatek příležitostí k vyžití, ať už jde o děti, začátečníky, rekreační lyžaře nebo zdatnější a náročnější sportovce.


Věděli jste, že Moravskoslezské Beskydy jsou největší chráněnou krajinnou oblastí v republice?


Věděli jste (o beskydských lyžařských střediscích)?


♦ Který beskydský skiareál je největší?


Největším lyžařským střediskem, které se nachází na pomezí Beskyd a Javorníků, je Ski centrum Kohútka, ležící přímo na česko-slovenské hranici s přístupem z obou zemí.


♦ Které středisko má nejlepší tratě pro začátečníky?


Ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi jsou sjezdovky ve skiareálu Bílá, kde nejmírnější sjezdovky tvoří 70% všech lyžařských terénů. Vyváženou směs lehkých a středně náročných sjezdovek nabízí Kyčerka, ale i trochu severněji ležící skiareály Sachovka a Rališka.


♦ Kde mají zajímavé terény pro sportovně založené lyžaře?


Středně pokročilí a zdatnější lyžaři si přijdou na své ve středisku Razula nebo na Kohútce, ale i v Mostech u Jablunkova těsně pod česko-polskou hranicí.


♦ Kde v Beskydech je možné spojit lyžování a wellness?


Některé z beskydských horských středisek zaujmou návštěvníky i svou nabídkou wellness služeb, které lyžaři po celém dni na sjezdovkách určitě ocení. Nejvyhledávanější je určitě valašský resort Razula, nabídku wellness služeb rozšiřují i ve Ski Parku Gruň.


♦ Které místo je v Beskydech turisticky nejvyhledávanější?


Je to samozřejmě Radhošť s proslulým Radegastem a ikonickými stavbami na Pustevnách. Pustevny donedávna fungovaly také jako lyžařské středisko, posledních pár let ale zdejší vleky stojí. Zpracována je studie obnovy a modernizace lyžařského střediska, momentálně je však ještě stále ve schvalovacím procesu. Pustevny tak jsou aktuálně dostupné pouze pro běžkaře a pěší turisty.

0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Fotografie Beskydy

AKTUALITY

19 českých skiareálů sjedeš na jeden Czech Skipass ©Czech Skipass

19 českých skiareálů sjedeš na jeden Czech Skipass

Projekt Czech Skipass je na českém trhu už několik let. Tato sezónní permanentka zpřístupňuje držitelům 19 největších českých a moravs...

Reklama