Čeština

Slovensko Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování na Slovensku


►Slovensko, tradiční cíl českých lyžařů


OnTheSnow nabízí největší a nejaktuálnější databázi slovenských lyžařských středisek na webu. Zahrnuje všechna střediska s lanovkami, všechna střediska s vleky dlouhými aspoň 750 metrů a mnohé menší lokality. Pojďme si nejprve představit slovenská TOP střediska.


►Lyžařská nej Slovenska


Největším lyžařským střediskem na Slovensku je Jasná Nízke Tatry s 44 kilometry sjezdovek. V Jasné najdete také nejdelší kabinkovou lanovku na Slovensku – funitel z Priehyby na Chopok – se šikmou trasou dlouhou 2130 m. Celkem logicky je tedy Jasná také nejdražším střediskem v zemi.

Nejvýše položeným slovenským lyžařským areálem je Tatranská Lomnica (2196 m), následuje Jasná (2003 m) a Štrbské Pleso (1814 m). Podle vlastních měření OnTheSnow jsme zaznamenali nejprudší sjezdovku ve Vrátné u vleku v Oštiepkové muldě (sklon 41%) a nejdelší sjezdovku v Tatranské Lomnici z Lomnického sedla (5500 m), ta má zároveň největší převýšení (1308 m).

Oravice jsou jediným střediskem na Slovensku s termálním aquaparkem přímo u sjezdovky. Nejdelší sedačkovou lanovku na Slovensku má Štrbské Pleso (Solisko – 2031 m).

Největší dětský park je součástí PARK SNOW Donovaly a nejrozsáhlejší soubor běžeckých tratí najdete ve středisku Skalka arena. Nejvýše položený upravovaný areál běžeckého lyžování je na Štrbském Plese.

►Slovensko v kostce


V zimní sezóně 2019/20 provozuje na Slovensku 27 lyžařských středisek aspoň jednu lanovku, z toho 14 středisek má minimálně jednu lanovku expresního typu (expresní lanovky mají dvojnásobnou rychlost 18 km/h oproti běžným lanovkám s 9 km/h).

Všechna lanovková střediska na Slovensku mají vybudováno technické zasněžování. Mohou tak garantovat lyžování po větší část sezóny bez přerušení. Lanovková střediska poskytují komplexní služby od půjčoven, servisů až po lyžařské školy.

Na Slovensku se dále nachází mnoho středisek vybavených výhradně lyžařskými vleky. Tyto lokality poskytují kvalitní lyžovačku pro různé typy lyžařů a snowboardistů včetně pokročilých. Mají velký potenciál oslovit díky parametrům svahů jak lyžaře v rámci regionu, tak i lyžařské nadšence - cestovatele, a díky nižší ceně skipasů také zájemce s limitovaným rozpočtem.

Dostupnost doplňkových služeb v těchto střediscích je vhodné si předem ověřit. Většina těchto středisek už má vybudováno technické zasněžování tratí. Pořád ale existuje několik lokalit, kde se lyžuje výhradně na přírodním sněhu. Jejich provozování funguje na dobrovolnické bázi.

Na Slovensku se nachází i řada menších lyžařských středisek vybavených vleky, kde délka ani jednoho z dopravních zařízení nedosahuje 750 metrů. Na OnTheSnow přinášíme výběr více než 50 nejzajímavějších malých středisek (celkem je jich odhadem okolo stovky). Tato střediska jsou vhodná pro výuku lyžování, některá z nich ale sklonem sjezdovek překvapí i náročné lyžaře. Tyto areály mají regionální charakter a nabízejí velmi nízké ceny skipasů. Mnohá jsou vybavena technickým zasněžováním. Doplňkové služby tady nejsou vždy samozřejmostí, o jejich dostupnosti je lepší informovat se předem.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Nejlepší hotely: Slovensko

getlstd_property_photo
Tovarenska 37 Banska Bystrica, 976 31
* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.
Hotel for all year accomodations
Pod Magurou 800 Donovaly, 976 39
* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.

Reklama

Zůstaň s OnTheSnow i na svahu

Reklama

Reklama