Starý Smokovec Skiareál

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 4v kvalitě sjezdovek v regionu Vysoké Tatry
Všechny recenze

Skiareál

Lyžařské středisko Starý Smokovec

Středisko je velmi vhodné pro rodiny s dětmi

Rodinné středisko Starý Smokovec je vhodné pro výuku lyžování a je charakteristické jednou z mála sáňkařských drah na Slovensku. Středisko je rozděleno na dva areály: Jakubkova lúkaHrebienok. Oba areály jsou od sebe vzdáleny 600 metrů.

Nenáročné rodinné terény

Na Jakubkově louce jsou dva lyžařské vleky (délka 853 a 70 m) s lehkými (modrými) sjezdovkami. Tento miniareál je ideální pro výuku lyžování a nenáročnou rodinnou lyžovačku za nízké ceny.

Hrebienok nabízí jednu modrou, tedy lehkou sjezdovku s délkou 2350 m a bez technického zasněžování, také sáňkařskou dráhu dlouhou 2700 m s večerním osvětlením. Přepravu zajišťuje pozemní lanovka s dostatečnou přepravní kapacitou 1600 osob za hodinu.

Služby ve středisku

Ve středisku působí lyžařská škola a půjčovna sportovního vybavení.

Zážitek na Hrebienku

Všechny návštěvníky Starého Smokovce určitě ohromí impozantní ledová bazilika - Tatranský ledový dóm, který vyrůstá každou zimu a nabízí fascinující pohledy na hru světel v ledových sochách pod průsvitnou kupolí kruhovité stavby.

Lyžařský terén

Starý Smokovec - pohodlná lanovka na Hrebienok, denní a noční sáňkovačka patří k nejlepším zimním zážitkům. Jakubkova lúka s lehkou sjezdovkou je optimálním místem pro lyžaře začátečníky. Hrebienok, nejoblíbenější místo zimních turistických vycházek k Vodopádům Studeného potoka či vysokohorským chatám, se stal známým už i díky akci Tatry Ice Master - ledové sochy a tuto zimu zde naleznete opět i ledovou baziliku - Tatranský dóm.

Nenároční lyžaři si zamilují právě středisko Starý Smokovec - Hrebienok nebo Jakubkova lúka. Toto nejnavštěvovanější turistické centrum má v nabídce výhodné skipasy platné pouze v daném středisku.
Populární atrakcí je sáňkovačka po 2,5 kilometrové osvětlené trati z Hrebienka do Starého Smokovce. Pokud se chcete naučit lyžovat nebo přivést k lyžování své děti, profesionální tým instruktorů lyžařské školy nabízí lekce i pro úplné začátečníky. Středisko Vysoké Tatry Starý Smokovec je ideálním startem pro zimní turistiku k vysokohorským chatám a vodopádům.
Unikátnost přírody, netradiční zábavní atrakce, úžasný výhled ze hřbetů tatranských hor a nadstandardní služby jsou tím pravým důvodem, proč strávit dovolenou právě v Tatrách!

Naše tipy

Tatranský ledový dóm

Jedinečný ledový kostel s prvky tatranské přírody, k jehož stavbě bylo použito téměř 28 tun ledu, je návštěvníkům přístupný bezplatně. Prostory jsou kryté speciálním zastřešením, které napomáhá odolávat rozmarům zimního počasí. Autorem dómu je český sochař František Bálek, který se věnuje tvorbě originálních soch z netradičních materiálů, jako je led nebo písek.

 

Online nákup skipassu cez e-shop

Nestůjte v řadě u pokladny a kupte si svůj skipas pohodlně z domu prostřednictvím e-shopu gopass.sk. Navíc s kartou gopass nakupujete výhodněji.

Naplánuj si dovolenou

Kdy je nejvíc sněhu?

Průměrně nasněží

72cm
45cm
30cm
15cm
9cm
9cm
lis
31cm
pro
60cm
led
47cm
úno
13cm
bře

Víc o lyžařském terénu

100%
Modré sjezdovky
3
Sjezdovky celkem
3.4 km
Sjezdovky celkem
2.4 km
Nejdelší sjezd
3.4 km
Sjízdný terén
1 km
Zasněžování

Počet vleků: 3

1
Kabinkové lanovky
2
Lyžařské vleky

Nadmořská výška

1480m
Vrchol
455m
Převýšení
1025m
Údolí

Důležité termíny

25 prosinec, 202225. 12. 2022
Začátek sezóny
19 březen, 202319. 03. 2023
Konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
N.A.
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
0cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.