Snowpark Lučivná, Vysoké Tatry

Vysoké Tatry Nejlépe hodnocené skiareály

Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět

Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Vysoké Tatry - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Vysoké Tatry v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Vysoké Tatry FAQ

Lyžařská střediska a lyžování ve Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry nabízejí atraktivní výhledy, vysoko položené sjezdovky a moderní lyžařská střediska. Území Vysokých Tater, nejvyššího pohoří Karpat, se rozprostírá z větší části na Slovensku a z menší části v Polsku. Největším střediskem v regionu je Tatranská Lomnica. Unikátní výhledy nabízí Štrbské Pleso.

V rázovité obci Ždiar na rozhraní Spišské Magury a Belianských Tater se nachází několik lyžařských středisek s výhodnými cenami, vhodných pro rodiny s dětmi. Zajímavostí je jedno ze ždiarských středisek, Ski Bachledka, která při koupi vícedenního skipasu nabízí možnost lyžovat i v několika příhraničních polských střediscích, což může být pro rekreační lyžaře příjemné zpestření dovolené.

Nejdelší a zároveň nejvýše položenou slovenskou sjezdovku najdete v Tatranské Lomnici. Sjezdovka je dlouhá 5,7 kilometru a při jejím sjíždění překonáte výškový rozdíl 1300 m. Víc o rekordních slovenských sjezdovkách se dozvíte v článku Nejdelší slovenské sjezdovky.

Nejlepší podmínky pro běžecké lyžování jsou na Štrbském Plese, kde jsou pravidelně upravovány tratě v různých délkách. Tatranská lyžovačka trvá obvykle od listopadu až do května.

V rámci wellness doporučujeme aquapark Aquacity Poprad. Řadu wellness zařízení však najdete i přímo v tatranských střediscích nebo ve zdejších ubytovacích zařízeních.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.