Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět
Č. 1mezi malými skiareály v regionu Kysuce
Všechny recenze

Přehled

Lyžařské středisko Ski Makov 

Lyžařské středisko Ski Makov se nachází v obci Makov, poblíž hraničního přechodu s Českou republikou. Lyžařský areál Ski Makov leží v nádherném prostředí na rozhraní Javorníků a Turzovské Vrchoviny. Středisko je hojně navštěvováno nejen Slováky, ale i Čechy, právě pro své vhodné umístění blízko u hranic. Toto středisko nejčastěji vyhledávají rodiny s dětmi, skladba sjezdových tratí je totiž pro různě zdatné lyžaře ideální. Kromě dlouhých a hlavně širokých středně náročných sjezdovek je zde i široká a mírná modrá sjezdovka s pomalejší začátečnickou kotvou. Pro nejmenší je vyhrazený prostor dětského parku s vlastním lanovým vlekem. V případě vhodných sněhových podmínek se každý rok staví snowpark. Středisko dále nabízí trasy pro běžecké lyžování po hřebeni Javorníků přes vrch Čerenka.

Služby ve středisku

K vybavení střediska patří krytý bufet přímo na svahu, apres-ski bar s výhledem na snowtubingovou dráhu a na sjezdovky, dětský ski fun park, půjčovna lyží, ski servis a bezplatné parkoviště.

Tip na ubytování

Přímo ve středisku u dojezdu sjezdovek se nachází apartmánový dům "Penzion Ski Apartmány". Další možností ubytování je roubená chata Vínna pivnica. Její součástí je skutečně i vinný sklep, kde si návštěvníci mohou posedět a okoštovat po náročném lyžařském dni.

Naplánuj si pobyt

Víc o lyžařském terénu

Modré sjezdovky
6%
Červené sjezdovky
94%
Sjezdovky celkem
6
Nejdelší sjezdovka
1.6 km
Sjízdný terén
6 km
Osvětlené
1.5 km
Zasněžování
1 km

Počet vleků: 4

Lyžařské vleky
4

Nadmořská výška

Údolí
660m
Vrchol
948m
Převýšení
288m

Důležité termíny

22 prosinec, 202322. 12. 2023
Plánovaný start sezóny
25 únor, 202425. 02. 2024
Plánovaný konec sezóny
N.A.
Délka sezóny (dny)
80
Délka minulé sezóny (dny)
N.A.
V provozu (roky)
35cm
Průměrně nasněží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.