Čeština

Savojsko Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování v SavojskuSavojsko nabízí řadu středisek, která uspokojí všechny vaše touhy.

Savojsko se stalo významnou oblastí turistického ruchu i díky Hornímu Savojsku s množstvím rozmanitých, tzv. "integrálních" středisek.

V srdci tohoto regionu a s přímým přístupem do Národního parku Vanoise se nachází největší lyžařská oblast na světě, 3 údolí (Les 3 vallées). Ta pozůstává z Méribel, Courchevel, Les Menuires a Val Thorens. Originalitu a opravdovost se podařilo zachovat sjezdovkám Pralognan a Champagne en Vanoise, které se nacházejí na okraji 3 údolí.
Další dvě výborná střediska, Tignes a Val d’Isère, jsou dominantou oblasti Haute Tarentaise, nijak ovšem nezastiňují výjimečná Le Plagne a Les Arcs.

Na pomezí dvou regionů (Savojska a Horního Savojska) se nacházejí střediska vhodná zejména pro běžecké lyžování – Notre Dame de Bellecombe a Les Saisies. Najdete tu i jezero Bourget a Aix les Bains, jedny z největších lázní ve Francii.

Nad Aix se na masivu Bauges nachází Belvedere du Revard. Množství stezek a běžeckých tras z něj činí ideální místo pro milovníky severského lyžování a turistiky.

Širokou škálu destinací nabízí i region Maurienne: Aussois a Termignon la Vanoise se nacházejí v Horním Maurienne. Zachovaly si své původní kouzlo, stejně jako Bessans a Bonneval sur Arc. Val Cenis, La Toussuire, Valloire a Saint François Longchamp jsou o něco dostupnější.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu