Lyžařská střediska | Česko, Evropa, svět

Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Skiareály - Liptov FAQ

Lyžařská střediska a lyžování na Liptově

Liptov se nachází v severní části Středního Slovenska. Do regionu Liptova zasahují dva národní parky - na západě je to Národní park Velká Fatra, kde Češi nejraději navštěvují Skipark Ružomberok - Malino Brdô. Na východě je to Národní park Nízké Tatry, kde se nachází severní vstupní brána do největšího slovenského lyžařského střediska Jasná.

Další oblíbené lyžařské středisko pro celé rodiny, PARK SNOW Donovaly, se rozkládá na rozhraní obou národních parků.


Věděli jste (o liptovských lyžařských střediscích)?

♦ Jaký liptovský skiareál je největší?

Největším lyžařským střediskem nejen na Liptově, ale na celém Slovensku je Jasná. Nabízí 34 sjezdovek všech stupňů obtížnosti a několik lyžařských cest, to vše v celkové délce 50 kilometrů. Sjezdovky obsluhuje 23 moderních lanovek a vleků na severních i jižních úbočích Chopku. Jasná je současně nejvýše položeným lyžařským střediskem na Liptově (2004 m n.m.). Další zajímavostí Jasné je fakt, že ji jako jedno z mála slovenských středisek řadíme do dvou různých regionů - zatímco severní strana střediska leží na Liptově, jižní strana už patří na Horehroní.

♦ Kde na Liptově jsou nejprudší sjezdovky?

Podle našich výpočtů v aktuálním přehledu nejprudších sjezdovek najdete druhou nejprudší slovenskou sjezdovku na Čertovici v Nízkých Tatrách. Tamější Velká mulda má průměrný sklon 45% a lyžuje se na přírodním sněhu. Tři hodně strmé sjezdovky pro experty nabízí i Jasná.

♦ Které lyžařské středisko je nejvstřícnější k rodinám s malými dětmi?

Středisek orientovaných na rodiny s dětmi se na Liptově najde celá řada. Největší prostor mají rodiny v Jasné, největší dětský zábavní park se ale nachází na Donovalech.

♦ Wellness služby na Liptově

Liptov nabízí tři velká termální koupaliště: Tatralandia na okraji Liptovského Mikuláše a Gino Paradise Bešeňová u Ružomberka jsou velkými aquaparky se širokou paletou wellness služeb a množstvím tobogánů. Další wellness příležitosti nedaleko Ružomberka nabízí i Aqua-Vital Park Kúpele Lúčky - v Lúčkach najdete několik bazénů v klidném prostředí za dobrou cenu.

Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všechna práva vyhrazena.