Čeština
Přidej k porovnání
Přidej k oblíbeným

Související regiony: Holiday Resort St. Johann in Tirol, SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental, Rakousko, Tyrolsko, Evropa, – Evropa –

Otevřeno
Start/konec sezóny: 25/12/2020 - 11/04/2021
Nadmořská výška
:
620m - 1957m
Sjezdovky
:
44%| 44%| 12%
Vleky
:
90
Skipasy
:
od €22.00 do €55.50
Ceny skipasů – kompletní přehled

Informace Covid

Získejte všechny dostupné informace o opatřeních proti Covid-19, ještě než vyrazíte do lyžařského střediska. Veškeré údaje poskytuje skiareál a jsou pravidelně aktualizovány podle platných nařízení.

Rezervace

Stránka s pandemickými pravidly COVID-19 na webu střediska

Je povinná rezervace skipasů?
Ne

Je povinná rezervace parkovacího místa?
Ne

Budova/y lyžařského střediska

Je hlavní budova skiareálu otevřená?
Ne

Platí v budovách skiareálu preventivní opatření COVID-19?
Ne

Jsou roušky povinné?
Ano

Preventivní opatření na vlecích a lanovkách

Platí na vlecích/lanovkách preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Pokud je kapacita vleků nižší než 100%, uveďte prosím %
50%

Pravidla pro stravování

Platí v bufetech preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Stravování uvnitř
Ne

Lyžařská škola

Platí v lyžařských školách preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Lyžařská škola (www)

Víc o půjčovnách lyží

Platí v půjčovnách lyží preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ano

Půjčovna lyží (www)

Doprava

Platí nějaká pravidla / omezení veřejné dopravy?
Ano

Více o ubytování

Platí v ubytovacích zařízeních preventivní opatření/omezení COVID-19?
Ne

Nadmořská výška

 • 1957m
  Vrchol
 • 1337m
  Převýšení
 • 620m
  Údolí

Vleky

 • 17
 • 4
 • 11
 • 3
 • 11
 • 2
 • 3
 • 39
 • 90
  Celkem

Lyžařský terén

 • Modré sjezdovky

  44%

 • Červené sjezdovky

  44%

 • Černé sjezdovky

  12%

 • Sjezdovky

  233

 • km sjezdovek

  288 km

 • Snowpark

  3

 • Osvětleno (km)

  13 km

 • Nejdelší sjezdovka

  7.3 km

 • km zasněžování

  229 km

Skiareál

Lyžařské středisko SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Lyžařská oblast SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental se nachází v pohoří Kaisergebirge v Tyrolsku. SkiWelt je jednou z největších navzájem propojených a souvislých lyžařských oblastí v Rakousku. Zároveň je to jedno ze středisek s nejspolehlivějšími sněhovými podmínkami. Nabízí 284 km sjezdovek a 90 většinou moderních vleků, bezpočet chat a moderní infrastrukturu, a tak si tady každý lyžař najde vyhovující sjezdovky. Jen milovníci vysokohorského lyžování by mohli být zklamaní, protože ve Wilder Kaiser si nezalyžují ve výškách nad 2000 metrů nad mořem.

► Co byste měli vědět

Nezapomenutelnou zimní dovolenou v této lyžařské oblasti nemusíte trávit jen ve Wilder Kaiser, kde je poměrně draho - ubytování se vyplatí hledat v okolních střediscích v Brixenu, jako je Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Söll a Westendorf. Střediska v celém údolí nabízejí mnoho skvělých hotelů, penzionů a apartmánů včetně těch luxusních - většinou s působivým výhledem na impozantní Wilder Kaiser. 

Mimochodem, Wilder Kaiser Brixental je rakouský největší noční skiareál! Ve SkiWeltu Söll jsou pro večerní lyžování pravidelně osvětleny sjezdovky Keat, Hexen6er, Stöckl, „Hans im Glück“ a sjezd do údolí.

► Nenechte si ujít

Za zmínku stojí návštěva vyhlídkové hory Hohe Salve. Z ní se naskýtá úžasný výhled na víc než 70 třítisícových vrcholů pokrytých sněhem. Na Hohe Salve se nachází také nejvýše položený rakouský kostel, zasvěcený Janu Křtiteli. 

Další zážitek, který byste si měli dopřát, je vesnice ALPENIGLU, která se skládá z 18 iglú na horské stanici v Hochbrixenu. Můžete zde přenocovat v iglú apartmá, vychutnávat si chlazené nápoje z ledové sklenice, dopřát si fondue na ledovém stole, nebo navštívit uměleckou výstavu ICE LAND.

A samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na sáňkařské dráhy SkiWeltu. Tři z nich jsou návštěvníkům k dispozici denně, jsou osvětlené a zasněžované. Sáňkařskou dráhu Astberg najdete v Ellmau-Going a dráhy Hexenritt a Mondrodelbahn ve SkiWeltu Söll. V každém ze středisek SkiWeltu je navíc půjčovna saní.

 

Lyžování: Další informace

Lyžařské terény SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental sice nepatří mezi nejvýše položené rakouské skiareály, ale díky modernímu systému technického zasněžování, které pokrývá většinu sjezdovek, se může pochlubit vynikající kvalitou sjezdových tratí.

► Sjezdovky SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

Speciálně pro rodiny a začátečníky nabízí SkiWelt skvělé podmínky s cvičnými loukami a snadnými sjezdovkami v Scheffau, Itteru, Hopfgarten, Söll, Westendorfu, Brixen im Thale, Going nebo v Ellmau. V údolních lokalitách jsou obvykle cvičné vleky s mírně svažitými terény. Dokonce i některé z běžných sjezdovek jsou pro začátečníky snadno zvládnutelné, například Hartkaiser a Brandstadl nad Ellmau a Scheffau nebo rodinný sjezd nad Westendorfem. Každá lokalita SkiWeltu nabízí vynikající lyžařské školy, nabídka je obrovská!

Ve SkiWeltu ale najdou to pravé i nároční lyžaři. V Brixenu se naskýtá jedinečný zážitek při sjezdu z vrcholku Hohe Salve (přístupný přes Hopfgarten nebo Söll) po jižním svahu, ale oblíbené jsou i svahy pod lanovkami Kälbersalven, a to především u fanoušků carvingu. V Ellmau na Hartkaiser se nachází údolní sjezd se známým „Black East“ a mnoha skvělými úseky jako variantami standardní sjezdovky - a nejlepší je pustit se tudy po ránu nebo aspoň v dopoledních hodinách, dokud jsou sjezdovky ještě v top stavu. V lokalitě Going by dobré lyžaře měla zaujmout takzvaná "Kaiser-Runde" s téměř 20 km sjezdovek a celkoým převýšením přes 4000 metrů. V Hopfgarten se nabízí několik náročných sjezdovek na Hohe Salve, v Itteru svěží sjezd do údolí, na své si ale sportovnější lyžaři přijdou i v Söll a Scheffau

SkiWelt má ale co nabídnout nejen rodinám a zdatným lyžařům. Své terény si najdou i požitkáři a fanoušci après-ski. V celé oblasti se nachází téměř nevyčerpatelné množství kuriózních, ale profesionálně vedených horských restaurací a skvělých lyžařských chat. Nezáleží na tom, zda dáváte přednost posezení u piva za zvuků šlágrů populární hudby, nebo si chcete užít výhled do dálky s živou hudbou na slunné terase... Z nabídky 84 horských chat si vhodnou restauraci najde určitě každý.

 

► Snowparky a fun zóny ve SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

Tři funparky a lyžařský parkur v lokalitě Hans im Glück v srdci SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental představují dobrou freestylovou nabídku! Největším snowparkem v celém středisku SkiWeltu je BIG PLAYGROUND© (Boarders Playground) Snowpark Westendorf u vleku Gampenkogellift ve Westendorfu. Kromě nepřekonatelné délky a rozlohy se vyznačuje slunnou polohou, každodenní údržbou a péčí.

 

 

Vynikající je také Intersport Kaiserpark na Tanzbodenbahn v Ellmau, nabízí tři lajny (pro začátečníky, pokročilé a profi jezdce) s rozličnými překážkami, kickery a chillout zónou. O něco méně sportovní, ale přesto nesmírně zábavný je Skiparcour v Hans im Glück a Crazy Kangaroo Park ve SkiWeltu Söll.

SkiWelt samozřejmě nabízí ještě celou řadu dalších aktivit pro milovníky lyžování: mezi jinými i dvě Skimovie-sjezdovky v Scheffau a v Söll, trati s časomírou v Brixen im Thale, Ellmau- Going i v Söll nebo noční lyžování v největší rakouském osvětlené oblasti (10 km sjezdovek).

Důležité termíny

 • Začátek sezónyKonec sezóny25/12/202011/04/2021
 • Otevřeno let
  75
 • Průměrná výška sněhu
  750cm

Fotky: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Kontaktní údaje

 • SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

  Dorf 84

  6306 Söll

  Rakousko


  Telefon: +43 5333 400

  office@skiwelt.at

Poslední sněžení

24h

0cm

48h

15cm

72h

25cm

Reklama

Sněhové zpravodajství a powder alarm pro SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental rovnou do tvého mailu!

Mapa sjezdovek

Reklama

AKTUALITY