Čeština
Přidej k porovnání
Přidej k oblíbeným

Související regiony: Slovensko, Evropa, – Evropa –, Vysoké Tatry

Zavřeno
Start/konec sezóny: 14/12/2019 - 12/03/2020
Nadmořská výška
:
888m - 2634m
Sjezdovky
:
47%| 43%| 10%
Vleky
:
10
Skipasy
:
-

Skiareál

Lyžařské středisko Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je nejvýše položené lyžařské středisko na Slovensku. Na úpatí Lomnického štítu jsou upravovány terény až do nadmořské výšky 2196 m. Středisko nabízí největší převýšení na Slovensku (1308 m) a také nejdelší sjezdovku na Slovensku (5500 m).

► Co byste měli vědět

Celková délka sjezdovek ve středisku přesahuje 12 km a složením jsou vhodné pro všechny typy lyžařů. Začátečníci a rekreační lyžaři najdou nejvhodnější terény poblíž záchytného parkoviště, ve střední části skiareálu se nacházejí tratě pro mírně pokročilé a pokročilé lyžaře a pod Lomnickým štítem najdou svoje Eldorádo experti v Lomnickém sedle. 

Lyžařské středisko v Tatranské Lomnici můžeme charakterizovat jako skiareál velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Na výběr je celá škála ubytovacích kapacit v okolí střediska, služby pro děti včetně dětského parku, FUNparku a lyžařské školy, možnosti nelyžařských aktivit zahrnují i koupání v nedalekém aquaparku AquaCity Poprad nebo návštěvu lyžařského muzea přímo na nádraží v Tatranské Lomnici. 

Milovníci zimní turistiky mohou podnikat výšlapy až k horským chatám - do vyšších poloh jsou výstupy během zimy zakázané. 

► Skipasy přes internet

Středisko přešlo na nový způsob prodeje skipasů a tvorby jejich ceny. Cena skipasu se tak odvíjí nejen od termínu, na který skipas kupujete, ale také od toho, s jakým předstihem skipas pořizujete nebo od obsazenosti střediska. 

 

Nadmořská výška

 • 2634m
  Vrchol
 • 1746m
  Převýšení
 • 888m
  Údolí

Vleky

 • 3
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 1
 • 3
 • 10
  Celkem

Reklama

Lyžařský terén

 • Modré sjezdovky

  47%

 • Červené sjezdovky

  43%

 • Černé sjezdovky

  10%

 • Sjezdovky

  13

 • km sjezdovek

  12.2 km

 • Nejdelší sjezdovka

  2 km

 • km zasněžování

  10.5 km

Lyžování: Další informace

Lyžařské terény v Tatranské Lomnici

► Sjezdovky Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica nabízí pestrý výběr sjezdovek pro všechny typy lyžařů. Náročnost lyžařských tratí stoupí souběžně s nadmořskou výškou. Svahy pro začátečníky a mírně pokročilé se nacházejí v dolní části střediska, v lokalitách Start a Buková hora. Tyto terény obsluhují dvě expresní sedačky s bublinami a jedna 4-místná kabinková lanovka. Výše položené Čučoriedky se vyznačují širokými červenými svahy se 4-sedačkou. Nad Čučoriedkami leží Generál, který prošel v roce 2013 rekonstrukcí a nabízí středně těžké sjezdovky obsluhované novou 15-místnou kabinkovou lanovkou. Nejvýše položené terény nad Skalnatým plesem jsou určeny pro zkušené až velmi zkušené lyžaře a jsou dostupné starší 2-sedačkou. Právě tady totiž začíná nejdelší sjezdovka na Slovensku, zpočátku dost prudká černá sjezdovka z Lomnického sedla, která nabízí impozantní výhledy.

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové tratě Tatranská Lomnica

Snowpark byste v Tatranské Lomnici hledali marně. Přesto tady ale o zábavu při lyžování není nouze. Ctižádostiví lyžaři si mohou měřit síly, resp. rychlost na profi trati s časomírou a rodiny se zabaví ve fun zóně na nenáročných sněhových překážkách. 

- Audi Ski aréna: při lyžování ze Skalnatého plesa si lyžaři mohou změřit rychlost své jízdy ve vyhrazené části sjezdovky Čučoriedky západ. Časomíra s finálním časem je umístěná u dojezdu. V aréně nechybí ani slalomové branky - slalomovou trať zvládnou děti, senioři i začátečníci.

- Fun Zone: Zábavná sjezdovka s terénními vlnami a jednou velkou klopenkou, ale také u dětí oblíbená Cesta divočinou je situovaná u modré sjezdovky Štart východ. 

► Freeride Tatranská Lomnica

Také v Tatranské Lomnici se nachází freeridová zóna pro milovníky lyžování v hlubokém sněhu. Francouzská mulda je dostupná stejnou stařičkou dvousedačkou nad Skalnatým plesem jako sjezdovka Lomnické sedlo.  

► Lyžařské terény pro začátečníky

Tatranská Lomnica je díky svým mírným svahům v dolní části střediska vyhledávaným cílem mnoha lyžařských výcviků. Začátečníci mohou svoje lyžařské dovednosti zdokonalovat na modrých sjezdovkách na Startu a na Bukové hoře. Dětem slouží MAXILAND - ohrazená plocha lyžařské školky pro děti a arény pro začátečníky, kde je pro usnadnění přepravy umístěn pásový vlek. Pro vstup do Maxilandu není zapotřebí skipas.

► Běžecké stopy Tatranská Lomnica

Příznivci běžeckého lyžování mohou v Tatranské Lomnici využít běžecký okruh Hlboká, dlouhý 2700 metrů. Okruh se nachází ve spodní části střediska, u parkoviště Jamy. 

Naše tipy pro váš pobyt v Tatranské Lomnici

► Nenechte si ujít v Tatranské Lomnici

Srdce lyžařů – Lomnické sedlo: Užijte si slunečnou lyžovačku v Lomnickém sedle. Nejvýše položená a nejstrmější sjezdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m. uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. 1 300 metrové převýšení, 5-měsíční záruka sněhu a rozšířené sjezdovky jsou jistotou skvělého zážitku na prvotřídní carvingové 6,5 kilometrové trati s šířkou až do 60 m.

Tip pro vás – Skalnaté pleso: Zajímavostí Skalnatého plesa je vyhlídková věž. Ta vás ohromí výhledem na druhý nejvyšší štít na Slovensku.

Zajímavost – Lomnický štít: Ze Skalnatého plesa jezdí na Lomnický štít, druhý nejvyšší vrchol Tater, visutá lanovka. Zpáteční jízdenka na ni však není zahrnuta v ceně skipasu, je třeba si ji zakoupit samostatně. Na Lomnickém štítě je panoramatický chodník s terasou, kavárna a můžete zde dokonce strávit i noc ve 4-místném apartmánu.

Zastavte se na nádraží v lyžařském muzeu: Lyžařské muzeum se nachází u nádraží v Tatranské Lomnici a mapuje historii vzniku a vývoje zimních sportů ve Vysokých Tatrách.

Tip na výlet – Kežmarok: Kežmarok, vzdálený od Tatranské Lomnice jen 15 km, má bohatou historii. Evangelický artikulární dřevěný kostel v Kežmarku je zapsán v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Během zimy je otevřen každé úterý a pátek. 

 

► Nejlevnější skipasy přes internet

Nový systém flexibilních cen skipasů v Tatranské Lomnici zvýhodňuje ty lyžaře, kteří si svůj skipas zakoupí s velkou časovou rezervou a přes internet. Abyste při nákupu skipasů co nejvíc ušetřili:
- zaregistrujte se do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatečným předstihem před termínem vaší plánované lyžovačky

Novým heslem při nákupu skipasů v Tatranské Lomnici totiž je: Čím dřív koupíš, tím výhodněji lyžuješ!

 

► Významné akce během zimní sezóny v Tatranské Lomnici

- Ski Exclusive Opening (slavnostní zahájení lyžařské sezóny vždy na začátku prosince)
- Sněžní psi (tradiční dvoudenní akce plná soutěží, zábavy i osvěty - ukázky prací lavinových psů, psí spřežení a spousta dalších atrakcí pro děti i dospělé; koná se většinou v únoru)

Après-ski Tatranská Lomnica

► Náš tip na občerstvení

Humno Tatry - Restaurant: Zajímavý multifunkční objekt přitahuje zrak návštěvníků už před vstupem, může se totiž pochlubit historickou rolbou z roku 1984 zabudovanou do fasády. Uvnitř čeká další překvapení: ze stropu zavěšený stříbrný Cadillac Escalade. Humno je ale také místem poctivého kulinářského zážitku. Servírují se zde tradiční jídla v moderním pojetí, ochutnat můžete například turistický start v podobě domácí vepřové paštiky, nebo malé konfitované prasátko s bramborovými noky a kyselým zelím. 
Kavárna Dedo - Lomnický štít: Název této nejvýše položené slovenské kavárny (2634 m.n.m.) pramení z původního pojmenování Lomnického štítu, kterému se kdysi dávno přezdívalo "Děda". Kromě šálku kávy si tady ale můžete dopřát i nocleh, na Lomnickém štítě se nachází 4-místný apartmán.
Restaurant Skalnaté Pleso: Naberte síly na další lyžovačku a dopřejte si slovenské speciality v restauraci s otevřenou terasou, odkud se otevírá dechberoucí výhled na tatranské štíty.

► Večerní zábava

Humno: Tenhle stylový prostor najdete u dolní stanice lanovek v Tatranské Lomnici. Humno bylo dřív známé jako centrum nekončící zábavy a klubových party, po zavedení nejnovějšího konceptu tady ale mají oteřeno denně od 11 do 21 hodin. Takže se tady můžete dobře najíst, skvěle pobavit a ještě se stihnete dostatečně prospat na další náročný lyžařský den.

► Zážitek z wellness

Aquacity Poprad: Největší aquapark na slovenské straně Vysokých Tater nabízí venkovní i vnitřní bazény s termální vodou, 50 m plavecký bazén, dětský bazén, rozsáhlý vitální svět a kryokomory. Od Tatranské Lomnice je vzdálen jen 16 km autem nebo vlakem.

Kontaktní údaje

 • Tatranská Lomnica

  Tatranská Lomnica 13

  059 60 Vysoké Tatry

  Slovensko


  Telefon: +421 903 112 200

  info@vt.sk

Důležité termíny

 • Začátek sezónyKonec sezóny14/12/201912/03/2020
 • Délka poslední sezóny ve dnech
  164

Sněhové zpravodajství a powder alarm pro Tatranská Lomnica rovnou do tvého mailu!

Reklama

Hotel: Tatranská Lomnica

Apartments Renomal Tatranská Lomnica

Apartments Renomal

Apartments Renomal se nacházejí 50 metrů od zastávky tatranské železnice, spojující horské vesničky Štrbské Pleso a Starý Smokovec...
 
Porovnej ceny

Galerie: Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica Recenze

Jakub Šíma
24. únor 20191
Naprosto neomluvitelny přístup obsluhy. Vřele nedoporučuji. Nedodržují otevírací dobu lanovek. Při neprizni počasí nevrací peníze, ale možna vám po vyckani několika řad...Celá recenze
Zdena
3. březen 20185
Klidné,pohodove středisko,kde si každý podle svých schopností a možností najde své.Celá recenze
Zobrazit všeOhodnoť středisko