Čeština

Které jsou nejprudší české sjezdovky 2020?

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Copyright: Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Jsi zdatný lyžař, co se nebojí výzev a spustíš se klidně i z Hahnekammu? Za lyžařským adrenalinem ale nemusíš až do Kitzbühelu, připravili jsme přehled deseti nejprudších českých sjezdovek, jejichž průměrný sklon přesahuje 30%.

Do našeho žebříčku jsme zahrnuli jen nejnáročnější, tedy černé nebo červeno-černé sjezdovky, které jsou řádně vyznačeny v mapách středisek a jsou v plné délce strojově upravovány. Pro výpočet průměrného sklonu těchto tratí jsme použili nepřímou metodu - podíl výškového rozdílu a délky sjezdovky. Všechny důležité údaje najdeš u jednotlivých sjezdovek.

 

Nejprudší české sjezdovky


1. BOUŘŇÁK: Slalomák

délka: 700 m

výškový rozdíl: 256 m

průměrný sklon: 37 %

Nejprudší českou sjezdovku najdeme v Mikulově v Krušných horách na severním svahu Bouřňáku (869 m.n.m.). Díky osvětlení se Slalomový svah využívá i při večerním lyžování. Na vrchol se vyvezete lyžařským vlekem Doppelmayr a Pomou. 


2. ZADNÍ TELNICE: Slalomák

délka: 500 m

výškový rozdíl: 180 m

průměrný sklon: 36 %

Na vrchol černého Slalomáku v Zadní Telnici v Krušných horách se vyvezete kotvovým vlekem. Dojezd této prudké sjezdovky se nachází přímo u centrálního parkoviště, mezi dolní stanicí kotvového vleku a dvousedačkové lanovky Zadní Telnice-Rudný.

Zadní Telnice: 2. nejprudší sjezdovka v ČR  - © OnTheSnow

Zadní Telnice: 2. nejprudší sjezdovka v ČR

Copyright: OnTheSnow
 

 

3. ROKYTNICE NAD JIZEROU - HORNÍ DOMKY: Dřevařská

délka: 962 m

výškový rozdíl: 330 m

průměrný sklon: 34 %

Třetí nejvýše položené středisko v České republice nabízí také jednu z nejnáročnějších sjezdovek. Na vrchol této černé Dřevařské sjezdovky se vyvezete lyžařským vlekem Montaz.

 

4. ŠPINDLERŮV MLÝN: FIS World Cup 

délka: 1375 m

výškový rozdíl: 450 m

průměrný sklon: 33 %

Černá náročná sjezdovka vybavená certifikátem FIS má mezinárodní parametry a pořádají se na ní ty nedůležitější a největší lyžařské závody. Ti nejnáročnější lyžaři ji najdou ve Svatém Petru. Na FIS World Cup trať se vyvezete dvousedačkou Svatý Petr - černá a lyžařským vlekem Svatý Petr - hřiště.

 

5. JEŠTĚDSlalomák

délka: 920 m

výškový rozdíl: 300 m

průměrný sklon: 33 %

Na tuhle černou sjezdovku se vyvezete 4-sedačkovou lanovkou Densoline, která vás dopraví až na Černý vrch. Dojezd Slalomáku je u nástupní stanice téže lanovky. 


6. ŠPINDLERŮV MLÝN: Stoh

délka: 1350 m

výškový rozdíl: 420 m

průměrný sklon: 31 %

A Špindl se nám do žebříčku nejprudších sjezdovek dostal ještě jednou, tentokrát na šesté místo, a to s černo-červenou sjezdovkou Stoh v lokalitě Svatý Petr. Na sjezdovku se vyvezete pomou. 


7. DOLNÍ MORAVASněžník A

délka: 1200 m

výškový rozdíl: 369 m

průměrný sklon: 31 %

Kombinovaná černo-červená sjezdovka s náročným startem a mírnějším dojezdem. Na start sjezdovky vás vyveze 4-sedačková lanovka Sněžník, na její mírnější červenou část lyžařský vlek Kamila.

 

8. PŘEMYSLOV: Přímá

délka: 750 m

výškový rozdíl: 225 m

průměrný sklon: 30 %

Nejnáročnější sjezdovkou v Přemyslově je Přímá, s mírnějším startem a dojezdem a prudkou střední pasáží. 4-sedačková lanovka Jelení vás vyveze až na vrchol Jelení Skalky, kde se nachází start Přímé sjezdovky.

Galerie

Rokytnice nad Jizerou - © Skiareál Rokytnice nad Jizerou
Hnědý vrch, Pec pod Sněžkou 20.12.2016 - © facebook SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Rokytnice nad Jizerou - © Skiareál Rokytnice nad Jizerou
Zadní Telnice: 2. nejprudší sjezdovka v ČR - © OnTheSnow

Zobrazit vše


9. ŽACLÉŘ - PRKENNÝ DŮL: Sjezdovka č. VI (V)

délka: 500 m

výškový rozdíl: 150 m

průměrný sklon: 30 %

V Prkenném Dole najdete dokonce dvě sjezdovky se stejným sklonem, přesto je jedna z nich označená jako náročná - černá a druhá jako červená. Obě mají stejnou délku i převýšení, liší se jen rozdílným terénem. Všechny sjezdovky v Prkenném Dole mají nejnáročnější dojezd, u výstupní stanice vleků se nacházejí modré sjezdovky a až zhruba v polovině svahu začíná středně náročná trať V i nejnáročnější černá VI.

 

10. PEC POD SNĚŽKOU: Hnědý vrch

délka: 500 m

výškový rozdíl: 150 m

průměrný sklon: 30 %

Na start téhle náročné sportovní sjezdovky vás vyveze 4-sedačková lanovka Hnědý vrch - a ještě před sjezdem se můžete rozhodnout, jestli přece jen nezvolíte raději méně náročnou červenou variantu.

 

 

 

Reklama

Nejoblíbenější články

Které jsou nejdelší české sjezdovky 2020?

Které jsou nejdelší české sjezdovky 2020?

Když chce český lyžař strávit víc času na svahu než ve frontě na vlek, najde se i na českých horách pár míst, kde se může takříkajíc r...

    Reklama

    Reklama