Čeština

Nejdelší sjezdovky v Alpách

20. leden 2019 | OnTheSnow/kan

Zprávy z regionu: Itálie, Francie, Rakousko

Střediska v tomto článku: Alpe d'Huez, Ischgl, Les Arcs, Flaine, Cervinia - Breuil, Val Cenis

Sarenne, Alpe d'Huez

Sarenne, Alpe d'Huez

Pojďte s námi prozkoumat ty nejdelší sjezdovky v Alpách. Dlouhé sjezdovky jsou dobré proto, že strávíte víc času lyžováním než ve frontě na vlek. Dlouhé sjezdovky většinou začínají vysoko v horách, a proto často nabízejí úžasné výhledy a provedou vás rozmanitým horským terénem.

Sestavili jsme seznam oblíbených nejdelších sjezdovek v Alpách. Každý si najde sjezdovku vhodnou pro jeho úroveň lyžování.

 

Cervinia, Itálie

20 kilometrová červená sjezdovka

 

Na tuto sjezdovku, která je mimochodem jednou z nejdelších sjezdovek na světě, se dostanete od Klein Matterhorn (rovněž známý jako Piccolo Cervino). Nejvýše položená lanovka v Evropě vás vyveze až na Klein Matterhorn nad obrovské ledovcové trhliny. Z výšky 3883 m se pod vámi táhne 20 kilometrová sjezdovka vedoucí do Valtournenche (1524 m.n.m.).

Od Klein Matterhornu můžete slyžovat také 13 kilometrovou sjezdovkou do Zermattu ve Švýcarsku. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáte – Cervinia nebo Zermatt – najdete úžasné sjezdovky s výhledem na krásné ledovce. Díky nadmořské výšce se na sjezdovkách z Klein Matterhornu lyžuje od konce listopadu do půlky dubna. Pokud hledáte něco kratšího, zkuste sjezdovku Ventini, což je vlastně 11,5 kilometrový sestup z Plateau Rosa.

 

Cervinia - Breuil

Cervinia - Breuil

Copyright: www.cervinia.it

 

Alpe d'Huez, Francie

16 kilometrová černá sjezdovka

 

Sjezdovka Sarenne se táhne od Pic Blanc (3330 m.n.m.) do Alpe d'Huez (1860 m.n.m.). Skládá se ze dvou částí: zpočátku se dostanete na poměrně strmé úseky, které někdy bývají zrádné, a potom následuje dlouhý úsek mírnějšího svahu vedoucího až do údolí. Je to černá sjezdovka, ale nejprudší části se můžete vyhnout přes sjezdovku Marmottes 3. Pokud během noci napadne prašan, sjezd touto sjezdovkou může být náročný.

Sarenne, Alpe d'Huez

Sarenne, Alpe d'Huez

 

Flaine, Francie

14 kilometrová modrá sjezdovka

 

Sjezdovka Cascades je známá nejdelší modrá sjezdovka v Evropě. Začíná v horní části Les Grandes Platières ve Flaine v nadmořské výšce 2500 m. Zažijte 1800 metrové převýšení a krásnou přírodu podél sjezdovky. Zastavte se v restauraci Gers lake, která je oblíbeným místem všech pravidelných návštěvníků.

Flaine  - © JL Rigaux

Flaine

Copyright: JL Rigaux

 

 

Ischgl, Rakousko

11 kilometrová červená / černá sjezdovka

 

Tato sjezdovka má úžasnou délku 11 km. Začíná na Greitspitze (2872 m), což je nejvyšší lyžařský bod v Tyrolích, a sestupuje do Ischglu (1400 m). První část této sjezdovky je černá, potom je trať až do konce červená. Střední část sjezdovky vás povede okolo Idalp a do centra města Ischgl. Nejlepší způsob, jak se dostat na vrchol téhle sjezdovky, je lanovka Lange Wand C5, lanovka Greitspitz B4 nebo Greitspitzká horská železnice O1.

Ischgl

Ischgl

 

Val Cenis, Francie

10 kilometrová zelená sjezdovka

 

Desetikilometrová L'Escargot ve Val Cenis je nejdelší zelená sjezdovka v Evropě. Je ideální pro začátečníky, které už nebaví krátké svahy. Tady mají možnost si pořádně protáhnout nohy. L'Escargot začíná v nadmořské výšce 2050 metrů a končí v 1398 m. Sjezdovku lemují borovicové a modřínové lesy. Z vrcholu sjezdovky uvidíte Dent Parachee, Pointe D'Andagne a dokonce i Grand Paradis. Snowboardistům sa tahle sjezdovka nemusí úplně líbit, některé její části jsou totiž docela ploché.

Panorama Val Cenis  - © © B.Laisney / Haute Maurienne Vanoise

Panorama Val Cenis

Copyright: © B.Laisney / Haute Maurienne Vanoise

 

Les Arcs, Francie

8 kilometrová  červená / černá sjezdovka

Aiguille Rouge Les Arcs  - © Les Arcs Tourist Office

Aiguille Rouge Les Arcs

Copyright: Les Arcs Tourist Office

 

Na nejvyšší vrchol Aiguille Rouge, vysoký 3226 metrů, se dostanete lanovkou. Odtud můžete slyžovat po sjezdovce Aguilla Rouge až dolů do vesničky Villaroger ( 1200 metrů). Tahle sjezdovka v Les Arcs je pozoruhodná díky své délce (8 km) a celkovému převýšení (přes 2000 metrů). Je na úrovni černé sjezdovky na vrcholu a poslední třetina dole je klasifikována jako červená. Aguilla Rouge je nejlepší navštívit hned poránu, protože fronty na vlek během dne rostou a sjezdovka se vždy okolo poledne přeplní. Na Aguilla Rouge je vždy dobrá kvalita sněhu a sníh se tu také velmi dlouho drží. Horní polovina sjezdovky je nad 3000 m.n.m., spodní část je orientována na sever.

 

Fotky

Sarenne, Alpe d'Huez
Alpe d'Huez - © Laurent Salino
Dlouhé sjezdovky v Ischglu
Flaine - © JL Rigaux

Zobrazit vše

 

 

Reklama

Reklama

Reklama