Které jsou nejprudší české sjezdovky 2020?

Newsroom Lyžařské nej Které jsou nejprudší české sjezdovky 2020?

Jsi zdatný lyžař, co se nebojí výzev a spustíš se klidně i z Hahnekammu? Za lyžařským adrenalinem ale nemusíš až do Kitzbühelu, připravili jsme přehled deseti nejprudších českých sjezdovek, jejichž průměrný sklon přesahuje 30%.

Do našeho žebříčku jsme zahrnuli jen nejnáročnější, tedy černé nebo červeno-černé sjezdovky, které jsou řádně vyznačeny v mapách středisek a jsou v plné délce strojově upravovány. Pro výpočet průměrného sklonu těchto tratí jsme použili nepřímou metodu – podíl výškového rozdílu a délky sjezdovky. Všechny důležité údaje najdeš u jednotlivých sjezdovek.

 

Nejprudší české sjezdovky

 

1. BOUŘŇÁK: Slalomák

délka: 700 m

výškový rozdíl: 256 m

průměrný sklon: 37 %

Nejprudší českou sjezdovku najdeme v Mikulově v Krušných horách na severním svahu Bouřňáku (869 m.n.m.). Díky osvětlení se Slalomový svah využívá i při večerním lyžování. Na vrchol se vyvezete lyžařským vlekem Doppelmayr a Pomou.

 

2. ZADNÍ TELNICE: Slalomák

délka: 500 m

výškový rozdíl: 180 m

průměrný sklon: 36 %

Na vrchol černého Slalomáku v Zadní Telnici v Krušných horách se vyvezete kotvovým vlekem. Dojezd této prudké sjezdovky se nachází přímo u centrálního parkoviště, mezi dolní stanicí kotvového vleku a dvousedačkové lanovky Zadní Telnice-Rudný.

[[ots-media id=230264]]

3. ROKYTNICE NAD JIZEROU – HORNÍ DOMKY: Dřevařská

délka: 962 m

výškový rozdíl: 330 m

průměrný sklon: 34 %

Třetí nejvýše položené středisko v České republice nabízí také jednu z nejnáročnějších sjezdovek. Na vrchol této černé Dřevařské sjezdovky se vyvezete lyžařským vlekem Montaz.

4. ŠPINDLERŮV MLÝN: FIS World Cup

délka: 1375 m

výškový rozdíl: 450 m

průměrný sklon: 33 %

Černá náročná sjezdovka vybavená certifikátem FIS má mezinárodní parametry a pořádají se na ní ty nedůležitější a největší lyžařské závody. Ti nejnáročnější lyžaři ji najdou ve Svatém Petru. Na FIS World Cup trať se vyvezete dvousedačkou Svatý Petr – černá a lyžařským vlekem Svatý Petr – hřiště.

5. JEŠTĚDSlalomák

délka: 920 m

výškový rozdíl: 300 m

průměrný sklon: 33 %

Na tuhle černou sjezdovku se vyvezete 4-sedačkovou lanovkou Densoline, která vás dopraví až na Černý vrch. Dojezd Slalomáku je u nástupní stanice téže lanovky.

 

6. ŠPINDLERŮV MLÝN: Stoh

délka: 1350 m

výškový rozdíl: 420 m

průměrný sklon: 31 %

A Špindl se nám do žebříčku nejprudších sjezdovek dostal ještě jednou, tentokrát na šesté místo, a to s černo-červenou sjezdovkou Stoh v lokalitě Svatý Petr. Na sjezdovku se vyvezete pomou.

 

7. DOLNÍ MORAVASněžník A

délka: 1200 m

výškový rozdíl: 369 m

průměrný sklon: 31 %

Kombinovaná černo-červená sjezdovka s náročným startem a mírnějším dojezdem. Na start sjezdovky vás vyveze 4-sedačková lanovka Sněžník, na její mírnější červenou část lyžařský vlek Kamila.

 

8. PŘEMYSLOV: Přímá

délka: 750 m

výškový rozdíl: 225 m

průměrný sklon: 30 %

Nejnáročnější sjezdovkou v Přemyslově je Přímá, s mírnějším startem a dojezdem a prudkou střední pasáží. 4-sedačková lanovka Jelení vás vyveze až na vrchol Jelení Skalky, kde se nachází start Přímé sjezdovky.

[[ots-photos]]

 

9. ŽACLÉŘ – PRKENNÝ DŮL: Sjezdovka č. VI (V)

délka: 500 m

výškový rozdíl: 150 m

průměrný sklon: 30 %

V Prkenném Dole najdete dokonce dvě sjezdovky se stejným sklonem, přesto je jedna z nich označená jako náročná – černá a druhá jako červená. Obě mají stejnou délku i převýšení, liší se jen rozdílným terénem. Všechny sjezdovky v Prkenném Dole mají nejnáročnější dojezd, u výstupní stanice vleků se nacházejí modré sjezdovky a až zhruba v polovině svahu začíná středně náročná trať V i nejnáročnější černá VI.

 

10. PEC POD SNĚŽKOU: Hnědý vrch

délka: 500 m

výškový rozdíl: 150 m

průměrný sklon: 30 %

Na start téhle náročné sportovní sjezdovky vás vyveze 4-sedačková lanovka Hnědý vrch – a ještě před sjezdem se můžete rozhodnout, jestli přece jen nezvolíte raději méně náročnou červenou variantu.

 

 

 

Sdílej:
Copyright © 1995-2022  Mountain News Corporation.  All rights reserved.