Sněhové zpravodajství: Kde si už zalyžujete a kolik je sněhu

Newsroom Lyžařské zpravodajství Sněhové zpravodajství: Kde si už zalyžujete a kolik je sněhu

Z našich sněhových zpráv se dozvíte, jaké jsou sněhové podmínky ve skiareálech a jaké jsou předpovědi počasí pro lyžaře na nejbližší dny.

Reportéři OnTheSnow monitorují množství sněhu a nové sněžení v přibližně 2 000 skiareálech po celém světě sedm dní v týdnu a 24 hodin denně. To vše proto, abyste si mohli ověřit, kde najdete nejlepší podmínky pro lyžování, než vyrazíte na lyže.

Během lyžařské sezóny vydáváme každý týden pravidelný souhrn lyžařského zpravodajství, kde zjistíte, kolik je kde sněhu, jaká je situace v lyžařských střediscích, kde sněžilo, které skiareály jsou v provozu a jaké jsou předpovědi počasí na nejbližší období. Najdete zde kompletní soubor informací, které vám pomohou rozhodnout se, kam vyrazit na lyže.

logo OnTheSnow

Vývoj počasí a pravděpodobnost srážek na horách v nejbližších dnech zobrazuje model od windy.com. Interaktivní mapu spustíte kliknutím na červenou šipku v levém spodním rohu mapy »

Lyžování v Česku

Sněhové podmínky na českých horách se zlepšují, i když vrstva sněhu je oproti minulému roku výrazně menší. První lyžařské areály už ale postupně otevírají nedočkavým lyžařům své brány. Přestože se zatím lyžuje jen na jedné dvou sjezdovkách a výběr zatím není příliš pestrý, přicházející sněžení zejména v Jeseníkách a Beskydech určitě potěší lyžaře i vlekaře.

 

Lyžování na Slovensku

Sněhové podmínky na slovenských horách jsou velmi podobné těm našim. Slovenská lyžařská sezóna se začíná rozbíhat tradičně nejdřív v Nízkých Tatrách v Jasné. Od soboty 10. 12. se už bude lyžovat i ve Vysokých Tatrách – první sjezdovku si připravuje Štrbské Pleso. O týden později by měla otevřít i Tatranská Lomnica.

▶️ ️Podívej se na sněhové podmínky na Slovensku »

 

Lyžování v Alpách

Lyžování v Rakousku

▶️ Podívej se na sněhové podmínky v Rakousku »

 

Lyžování v Itálii

▶️ ️Podívej se na sněhové podmínky v Itálii»

 

Lyžování ve Francii

▶️ ️Podívej se na sněhové podmínky ve Francii»

 

Lyžování ve Švýcarsku

▶️ Podívej se na sněhové podmínky ve Švýcarsku »

 

Kolik sněhu je v Alpách

Kolik sněhu aktuálně leží na horách? Barvy na interaktivní mapě se mění podle množství sněhu – od fialové přes zelenou a oranžovou až po červenou a růžovou. Čím větší vrstva sněhu, tím výraznější barvu na mapě vidíte.

Zdroj: windy.com

 

Otevřené skiareály: Kde se lyžuje

 

Jaká je předpověď počasí v Alpách na nejbližší dny

Vývoj počasí a očekávané množství nového sněhu v nejbližších 3 dnech zobrazuje model od windy.com »

Sdílej:
Copyright © 1995-2023  Mountain News LLC.  All rights reserved.