Čeština

Vysoké Tatry Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování ve Vysokých TatráchVysoké Tatry nabízejí atraktivní výhledy, vysoko položené sjezdovky a moderní lyžařská střediska. Území Vysokých Tater, nejvyššího pohoří Karpat, se rozprostírá z větší části na Slovensku a z menší části v Polsku. Největším střediskem v regionu je Tatranská Lomnica. Unikátní výhledy nabízí Štrbské Pleso.

V rázovité obci Ždiar na rozhraní Spišské Magury a Belianských Tater se nachází několik lyžařských středisek s výhodnými cenami, vhodných pro rodiny s dětmi. Zajímavostí je jedno ze ždiarských středisek, Ski Bachledka, která při koupi vícedenního skipasu nabízí možnost lyžovat i v několika příhraničních polských střediscích, což může být pro rekreační lyžaře příjemné zpestření dovolené.Nejdelší a zároveň nejvýše položenou slovenskou sjezdovku najdete v Tatranské Lomnici. Sjezdovka je dlouhá 5,7 kilometru a při jejím sjíždění překonáte výškový rozdíl 1300 m. Víc o rekordních slovenských sjezdovkách se dozvíte v článku Nejdelší slovenské sjezdovky.Nejlepší podmínky pro běžecké lyžování jsou na Štrbském Plese, kde jsou pravidelně upravovány tratě v různých délkách. Tatranská lyžovačka trvá obvykle od listopadu až do května.


V rámci wellness doporučujeme aquapark Aquacity Poprad. Řadu wellness zařízení však najdete i přímo v tatranských střediscích nebo ve zdejších ubytovacích zařízeních.


0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Fotografie Vysoké Tatry

Reklama