Čeština

Vysoké Tatry Lyžařská střediska

Lyžařská střediska a lyžování ve Vysokých TatráchVysoké Tatry nabízejí atraktivní výhledy, vysoko položené sjezdovky a moderní lyžařská střediska. Území Vysokých Tater, nejvyššího pohoří Karpat, se rozprostírá z větší části na Slovensku a z menší části v Polsku. Největším střediskem v regionu je Tatranská Lomnica. Unikátní výhledy nabízí Štrbské Pleso.
V rázovité obci Ždiar na rozhraní Spišské Magury a Belianských Tater se nachází několik lyžařských středisek s výhodnými cenami, vhodných pro rodiny s dětmi. Zajímavostí je jedno ze ždiarských středisek, Ski Bachledka, která při koupi vícedenního skipasu nabízí možnost lyžovat i v několika příhraničních polských střediscích, což může být pro rekreační lyžaře příjemné zpestření dovolené.

Nejdelší a zároveň nejvýše položenou slovenskou sjezdovku najdete v Tatranské Lomnici. Sjezdovka je dlouhá 5,5 kilometru a při jejím sjíždění překonáte výškový rozdíl 1300 m. Víc o rekordních slovenských sjezdovkách se dozvíte v článku Nejdelší slovenské sjezdovky.

Nejlepší podmínky pro běžecké lyžování jsou na Štrbském Plese, kde jsou pravidelně upravovány tratě v různých délkách. Tatranská lyžovačka trvá obvykle od listopadu až do května.

V rámci wellness doporučujeme aquapark Aquacity Poprad. Řadu wellness zařízení však najdete i přímo v tatranských střediscích nebo ve zdejších ubytovacích zařízeních.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Nejlepší hotely: Vysoké Tatry

* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.
4
Grand Wellness&spa
Tatranska Lomnica Vysoke Tatry, 059 60
* Cena za jeden dvoulůžkový pokoj nezahrnuje všechny místní daně a poplatky. Podrobnosti najdeš u našich partnerů.

Reklama

Zůstaň s OnTheSnow i na svahu

Reklama

Reklama