Čeština

Pyreneje Lyžařská střediska

Pyreneje


Pyreneje, jakožto přirozená hranice mezi Atlantickým oceánem a Středozemním mořem, se táhnou v délce 420 km a nabízejí návštěvníkům překrásné divoké scenérie. 38 lyžařských středisek v oblasti je zárukou unikátní zimní dovolené. V některých lyžařských střediscích můžete kombinovat potěšení z lyžování společně s relaxací v některých z místních lázní. Pyreneje mají pověst místa, kde se dá spojit relax, lyžování, wellness i výlet do lázní, kde si můžete odpočinout po dni stráveném na svahu. Navštivte po lyžování některé z lázní: Ax-les-Thermes, Luchon, Vallée du Louron, Cauterets a také Saint-Lary.

Vrcholy v Pyrenejích jsou nižší než v Alpách, jsou však zachovalejší a nabízejí bohatou faunu a flóru. Pohoří Pyrenejí částečně pokrývá šest francouzských oblastí: Pyrenees-Atlantiques, Hautes-Pyrenees, Haute-Garonne, Ariege, Aude a Pyrenees Orientales.

Nejvyšším vrcholem v Pyrenejích je Aneto. Nachází se na španělské straně a sahá až do výše 3404 m.n.m. V Pyrenejích je také několik dalších známých a pozoruhodných vrcholů, jako např.: Corbières Massif (1 230 m), Pic du Midi (2877 m) nebo Ossau (2 885 m).

V celé oblasti Pyrenejí je mnoho lyžařských středisek, z nichž některá se nacházejí ve vyšších nadmořských výškách, jiná zase v nižších. Najdete tu i lyžařská střediska složená z několika menších středisek, například areál Domaine du Tourmalet, tvořený dvěma lyžařskými středisky - Barèges a La Mongie. S 69 sjezdovkami a 43 vleky je tak největším lyžařským střediskem v Pyrenejích. Středisko má kolem 100 km lyžařských sjezdovek a vrcholy, které sahají až do výšky 2500 m. Dalšími velkými a středně velkými středisky jsou Les Angles, Luz-Ardiden, Peyragudes, Piau-Engaly, Font-Romeu a Ax-3. Pro milovníky freeridu je výborným místem vrchol Pic du Midi, který nabízí výjimečné a jedinečné sjezdy Pyrenejí.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu

Reklama

Reklama

Fotografie Pyreneje

Reklama