Čeština

Polsko Lyžařská střediska

Mapa polských skiareálů

Lyžařská střediska a lyžování v Polsku


Polsko není pro české lyžaře úplně prozkoumanou destinací. Poláci ovšem v posledních letech výrazně modernizovali a rozšiřovali svá lyžařská střediska. Některá z nich pozdvihli na velmi vysokou úroveň, čehož důkazem je nárůst zahraničních turistů, a to nejen z Ruska, Ukrajiny a pobaltských republik, do polských hor se už vydává i čím dál víc Čechů.

Věděli jste o polských lyžařských střediscích?


♦ Který je největší polský skiareál


Největším lyžařským střediskem v Polsku podle počtu lanovek je Białka Tatrzańska – Kotelnica, kde je dokonce 7 sedačkových lanovek. Kotelnica je navíc ve středoevropském měřítku unikátem, protože jde o lyžařské středisko s rozsáhlým termálním aquaparkem přímo u sjezdovky, které navíc nabízí výhled na Vysoké Tatry.

♦ Které je nejvýše položené polské středisko


Nejvýše položené středisko v Polsku je Kasprowy wierch (Kasprův vrch). Sjezdovky zde kulminují v nadmořské výšce 1960 metrů.
Zakopané – Kasprowy wierch je zároveň areálem s největším převýšením sjezdovek (930 m), následuje Korbielów-Pilsko (792 m) a Szczyrk - Skrzyczne COS (710 m).
Zakopané je také hlavním městem polských Tater a žije to tu v zimě i v létě. Do města proudí celoročně mnoho návštěvníků, přicházejících za turistikou, odpočinkem nebo i na nákupy. Ostatně, legendární nákupní bulvár Krupówki najdete nedaleko od sjezdovek v centru města Zakopané.

♦ Který skiareál je zaměřený na rodiny s malými dětmi


Zieleniec v Orlických horách se soustředí na klientelu z řad rodičů s dětmi. A mimo jiné nese i polské prvenství v počtu přepravních zařízení: Lyžařům totiž nabízí 23 vleků a 7 lanovek na jeden skipas.

♦ Kde si zalyžujete za dynamické ceny?


Ve slibně se rozvíjejícím skiareálu ve Slezských Beskydech s názvem Szczyrk Mountain Resorts, který před pár lety přešel pod správu slovenského vlastníka TMR. Ten začal významně modernizovat dopravní zařízení, propojovat jednotlivé svahy a vylepšovat služby pro návštěvníky, a to včetně spuštění online prodeje skipasů za dynamické ceny, stejně jako v největších slovenských střediscích téhož vlastníka. Szczyrk je díky dobré dostupnosti a blízkosti českých hranic vděčným cílem mnohých českých lyžařů.

Lyžařské možnosti v PolskuV Polsku najdete přibližně 50 moderních lyžařských středisek se 4-sedačkovými lanovkami. Na OnTheSnow vás informujeme o všech polských lyžařských střediscích, která provozují 3-sedačky, 4-sedačky, 6-sedačky a kabinkové lanovky.

Převážná většina polských lyžařských areálů je soustředěna ve Vysokých Tatrách, Pieninách, Ľubovnianské vrchovině, ve Slezských Beskydech a na Králickém Sněžníku, také v Orlických horách a Krkonoších.

Nejpopulárnější lyžařskou oblastí polských lyžařů jsou samozřejmě Vysoké Tatry. Následují Slezské Beskydy s obcemi Ščyrk (Szczyrk), Ustroń, Wisła a Istebna.
0
středisek s víc než 20 cm nového sněhu