Ve čtvrtek 16. ledna 2020 došlo k tragické nehodě dvou lyžařů v největším slovenském lyžařském středisku Jasná v Nízkých Tatrách.

➽ K události vydala zprávu Horská záchranná služba: "V dopoledních hodinách dne 16.1. 2020 byli záchranáři HZS přivolaní ke srážce dvou lyžařů na Předních Dereších v lyžařském středisku Jasná - Chopok jih. Jeden z lyžařů zůstal po srážce v bezvědomí a nejevil přítomné známky života. Záchranáři HZS po příchodu na místo okamžitě zahájili kardiopulmonální resuscitaci, následně požádali o součinnost posádku VZZS, která vzlétla z popradského letiště. Na místě vysadila lékaře, který pokračoval v rozšířené KPR. Bohužel, navzdory snaze všech zúčastněných se nepodařilo 28-letého lyžaře zachránit. Druhý lyžař utrpěl poranění hlavy a hrudníku a byl pozemní cestou transportován do nemocničního zařízení. Příčiny nehody budou předmětem vyšetřování policejních složek a Bezpečnostně-operatívní jednotky HZS."

➽ O tragické nehodě informuje na svých stránkách i Vrtulníková záchranná zdravotní služba ATE: "Posádka záchranářského vrtulníku z Popradu byla dnes dopoledne přivolána do lyžařského střediska v Jasné, kde se na jižní straně Chopku pravděpodobně ve velké rychlosti srazili dva lyžaři. Jeden z nich zůstal po pádu v bezvědomí s vážným úrazem hlavy. Přivolaní horští záchranáři ho okamžitě začali resuscitovat. Po příletu k místu nehodu byla lékařka z paluby vrtulníku vysazena pomocí navijáku. Pokračovala v rozšířené kardiopulmonální resuscitaci. Bohužel, i přes maximální úsilí všech záchranářů se 28-letého lyžaře z Běloruska nepodařilo zachránit a svým rozsáhlým zraněním hlavy podlehl. Druhý lyžař byl mezitím pozemně transportován do nemocnice. Záchranářský vrtulník se vrátil zpátky na základnu bez pacienta."

➽ O neštěstí už informoval i portál imeteo.sk, který (kromě publikování bulvárních fotek zakrvácené sjezdovky) uvádí, že k nehodě mělo dojít na křižovatce tratí černá 33A a modrá 34 C, kde se srazili dva lyžaři a jeden z nich potom vyletěl mimo trať. 

➽ "Vyzýváme všechny lyžaře, aby nepřeceňovali své schopnosti, zbytečně neriskovali a mysleli na to, že na svazích jsou spolu s nimi i méně zkušení lyžaři a děti," upozorňuje na svých stránkách slovenská policie.

Lavina komentářů se samozřejmě spustila i na sociálních sítích, kde se mnozí diskutující shodují, že zmiňovaná křižovatka sjezdovek na jižní části Chopku je opravdu nebezpečná a stávající značení (vlajka s upozorněním na nutnost snížení rychlosti a zvýšení opatrnosti z důvodu křížení tratí) někteří nerozvážní lyžaři nerespektují.