Čeština

Vířivky s nejlepším výhledem

15. leden 2019 | Patrick Thorne/Kamila Novotná

Zprávy z regionu: Nový Zéland, Evropa, Rocky Mountains

Střediska v tomto článku: Lake Louise, Sun Valley, Verbier, Zermatt, Cortina d'Ampezzo, Cardrona Alpine Resort, Treble Cone

Vířivka v Sunshine Mountain Lodge

Vířivka v Sunshine Mountain Lodge

Copyright: Richard Hallman

Mládež se klidně vyspí i na gauči, jen aby byla každé ráno jako první u lanovky, když spustí provoz, a mohla celý den prolyžovat. Večer projde bary, najde ten s nejlepším pitím a nejlevnějším jídlem a všichni jsou prostě rádi, že tam jsou.

Čím je člověk starší, stává se náročnějším. Samotné lyžování už nestačí, sjezdovky jsou fajn, ale místo bufetů by nezaškodily nějaké lepší, pokud možno gurmánské restaurace, a sofistikovanější apres-ski zábava, než se jen opít do němoty a do rána se z toho vyspat. Nezaškodil by ani vyšší standard ubytování, takže díkybohu za „Four Seasons a Ritz Carltony“ lyžařského světa, které se začaly v horských střediscích objevovat.

HotTubWithView3_Zermatt

Ohromující krásu Matterhornu si nejlíp vychutnáte z horké vířivky v Zermatt Iglu Village.

Někomu už ale dokonce ani luxusní ubytování, dobré jídlo, vynikající apres-ski a samozřejmě skvělé lyžování nestačí. A tady přicházejí na řadu právě možnosti wellness, nejlépe i s parádním panoramatickým výhledem do okolí, kde člověk může sedět v horké vodě, rozhlížet se okolo a vychutnávat si opravdovou dovolenou!

Septieme Ciel Hot Tub

Do své příští návštěvy Verbier zahrňte i relax ve vířivce v Septieme Ciel.

 

A tady jsou některé z nejlepších jacuzzi a vířivek, do nichž stojí za to se ponořit:

Septiéme Ciel, Verbier, Švýcarsko

Verbier se může pochlubit nabídkou nejluxusnějších světových hotelů, jaké kdy v lyžařských střediscích stály. Jednoznačně nejkrásnější výhled je ale z vířivky v pozoruhodné horské chatě Septieme Ciel.

HotTubWithView7_Verbier

Výhled z vířivky v Septiéme Ciel je prostě božský.

Chata, v níž se může ubytovat až 12 návštěvníků, se nachází na savojské straně Verbieru, vysoko nad samotným střediskem. Díky tomu se může pochlubit ničím nerušeným výhledem přes údolí nejen ve dne, ale i v noci, protože tak vysoko už nesahá ani světelné znečištění, takže pohled na hvězdnou oblohu je prostě nezapomenutelný.

 

Deer Lodge, Lake Louise, Kanada

Lake Louise je vyhlášeným prvotřídním lyžařským střediskem nejen díky perfektním svahům, ale také díky úžasným výhledům na Skalisté hory, které se vám naskýtají přímo ze sjezdovek. Ale co se tak po Skalistých horách rozhlédnout z vody?

Na střeše jednoho z nejoblíbenějších hotelů ve středisku, Deer Lodge, se po víc než století od  jeho založení objevila vířivka. Ano, na střeše. Díky tomuhle vynikajícímu nápadu tak tenhle bazén nabízí nádherný 360°pohled na okolní vrcholy a ledovce, v noci pak na nekonečnou hvězdnou kanadskou oblohu.

 

Rifugio Scoiattoli, Cortina d' Ampezzo, Itálie

Z daleké Kanady zpátky k nám do Evropy. Až budete v Cortině, nasedněte na lanovku Cinque Torri a objevte Rifugio Scoiattoli. Tahle restaurace, stojící v nadmořské výšce 2255 metrů, je obklopena scenérií italských Dolomit. Na konci šedesátých let minulého století se o její fungování zasloužil slavný horský průvodce Lorenzo Lorenzi a chod restaurace je dosud řízen členy jeho rodiny.

Můžete se tu naobědvat nebo se sem vydat na après ski večeři. Pokud se večeře protáhne, můžete se vrátit na sněžném skútru, případně využít základního, ale pohodlného ubytování přímo v Rifugio Scoiattoli.

Header / Hot Tub Story

Není nic lepšího než celý den lyžovat v Alpách, potom si dát italskou večeři a naložit se do kádě v Rifugio Scoiattoli.

Nicméně pokud plánujete zdržet se tu přes noc, doporučujeme objednat si vířivku 24 hodin předem, aby vám mohli nachystat komfortní podmínky. Obří dřevěný sud, naplněný horkou vodou, je vytápěn krbovými kamny, takže příprava vaší lázně chvíli trvá. Ovšem výhled z téhle kádě je výjimečný – před vámi se rozprostírají vrcholy 5 Torri (Pět věží). Nocleh stojí od 54 € a zahrnuje večeři a koupel v téhle báječné vířivce.

 

Riverrun, Cardrona/Treble Cone, Nový Zéland

Nový Zéland, místo proslavené díky Pánovi prstenů a Hobbitovi, nabízí jedny z nejpozoruhodnějších pohledů na jižní polokouli a přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud vás láká takhle exotická dovolená, nezapomeňte navštívit také vyhlášená lyžařská střediska Cardrona a Treble Cone, budete mít zážitek na celý život.

Můžete zůstat v centru toho všeho, v Riverrunu u jezera Wanaka, který stojí uprostřed 500akrového pozemku a nachází se asi hodinu jízdy z Queenstownu.

Riverrun se může pochlubit krásnou vířivkou z cedrového dřeva. Nejen že se tady můžete kochat nádhernými výhledy na Jižní Alpy, v Riverrunu vám zážitek maximálně zpříjemní ještě nadýchanými ručníky a vyhřátým krbem.

 

Iglu Village, Zermatt, Švýcarsko

Zermatt je další z nejznámějších lyžařských destinací planety, kde jsou k vidění nádherné přírodní scenérie včetně majestátního Matterhornu v pozadí. V Zermattu jednoznačně najdete největší množství nejluxusnějších hotelů a chat, ale také vesničku Iglu Village, v níž se, světe div se, můžete ponořit do báječné vířivky.

HotTubWithView1_Zermatt_CREDIT_PerretFoto.ch

Jak se nejlíp udržet v iglú v teple? Samozřejmě ve vířivce jako je tahle v Zermattu.

Iglu Village je řetězec, poskytující ubytování na sněhu – sněhová iglú od téhle firmy najdete nad půltuctem nejlepších evropských středisek každou zimu. Každé iglu je postaveno zhruba z 3000 tun sněhu a všechna se pro návštěvníky a nocležníky otevírají vždy na Štědrý den. Narozdíl od slavného Ice hotelu na polárním kruhu na severu Švédska mají iglú vesničky oddělené pokoje různých typů, včetně rozmantických sněžných apartmá.

V Iglu Village v Zermattu Iglu Village máte úžasnou možnost ponoření se do horké vody vysoko nad vesnicí na Gornergrat, proti tomuto světoznámému vrcholu. Cena za přespání v iglú včetně téhle báječné vířivky s vyhlídkou na alpskou oblohu začíná na 99 € za osobu a noc.

Následující článek: Z lyží rovnou do bazénu (Slovensko)

 

 

 

Fotky

Vířivka v Sunshine Mountain Lodge - © Richard Hallman
Bogn Engiadina Scuol: wellness v Scuol - © Andrea Badrutt, Chur
Venkovní vířivka v Chalet Spa ve Verbier - © Chalet Spa Verbier
Wellness v St Gervais - Mont Blanc - © Les Bains du Mont-Blanc

Zobrazit vše

Reklama

Reklama

Reklama