Přinášíme inspiraci pro vaše (nejen jarní) výlety za turistikou do Alp. Podívejte se na ty nejúchvatnější vyhlídkové plošiny, které vám otevřou svět v úplně nové perspektivě - pokud v sobě najdete dost odvahy! 


Vyhlídka Step Into The Void | Chamonix, Francie


Udělej krok do skleněné klece a podívej se do 1000-metrové propasti pod nohama – je to pohled jen pro silné nátury. Dokonce i ti nejstatečnější mohou propadnout strachu z výšek. Tuhle exttrémní vyhlídku otevřeli v prosinci 2013 na vrcholu Aiguille du Midi ve francouzských Alpách a rychle se stala oblíbeným turistickým cílem. 

Vyhlídka Step Into The Void (Krok do propasti) ve francouzských Alpách

 

Vyhlídka Titlis Cliff Walk | Engelberg, Švýcarsko


Procházka po nejvýše situovaném visutém mostě v Evropě (3041 m.n.m.) vám stoprocentně rozpumpuje srdce o dost rychleji! Cliff Walk je velmi úzký most, na šířku nemá víc než metr, klene se nad ledovcem ve švýcarských Alpách – a pod ním se otevírá půl kilometru hluboká propast! Pohled dolů je uhrančivý jako oči kobry...

Titlis Cliff Walk ve švýcarských Alpách

 

Vyhlídka Dachstein Sky Walk | Schladming, Rakousko


Vyhlídková plošina stojící na vrcholu horní stanice lanovky na ledovci Dachstein se vznáší nad 250-metrovou skalní stěnou vrcholu Hunerkogel v rakouských Alpách. Dojem z majestátní vyhlídky ještě umocňuje průzračná skleněná podlaha. Tahle vyhlídka nabízí nádherný výhled na jižní stranu Dachsteinu a úchvatné panorama alpských štítů. 

Vyhlídka Dachstein SkyWalk