Nejlépe hodnocené skiareály

Kvalita/Cena

Perfektní sjezdovky, kvalitní služby, dobré zázemí, ubytování na dosah a optimální poměr kvality a ceny. Ideální místo pro skvělou lyžařskou dovolenou na sněhu.

Kysuce - Nejlépe hodnocená lyžařská střediska | Jaké jsou nejoblíbenější skiareály?

Uživatelé OnTheSnow hodnotí skiareály v regionu Kysuce v mnoha kategoriích. Který skiareál je nejvhodnější pro rodiny s dětmi? Který má nejlepší sjezdovky? Kde najdete nejlepší snowparky? Ve kterém středisku je nejlepší apres-ski zábava? Naši uživatelé vám svůj názor sdělují tady – a vy můžete samozřejmě připojit ten svůj.

Naplánuj si pobyt

Skiareály - Kysuce FAQ

Lyžařská střediska a lyžování na Kysucích

Kysuce se nacházejí na severozápadě Slovenska a jsou regionem ideálním pro sjezdové lyžování v kombinaci s běžeckým. Díky průběžnému zlepšování stavu silnic a plánované dostavbě dálnice v úseku hraničního přechodu Jablunkov/Svrčinovec je tento region velmi dobře dostupný z celé Moravy. Mnoho českých lyžařů využívá také velmi dobrého a častého vlakového spojení mezi Českým Těšínem/Třincem a slovenskou Čadcou/Žilinou.

Největším skiareálem v oblasti je Snowparadise Veľká Rača v Oščadnici, kde se lyžuje ve třech různých údolích na jeden skipas. Dvě rodinná střediska vybavená vleky se nacházejí u hraniční obce Makov. Rovnou na hranici jsou to Kasárne Javorníky a o pár kilometrů dál, přímo v obci je to milé rodinné středisko Ski Makov.

V regionu Kysuc se nacházejí tři významné běžecké tratě:Beskydsko – Javornická lyžařská magistrála vede z Čadce, části Husárik po hřebeni až na Makov - Bumbálku, resp. opačně (50 km). Na magistrálu je víc nástupních míst a připojovacích tras. Tratě jsou pravidelně udržovány. Mezinárodní stopa zdraví má dvě trasy a nachází se ve skalitském údolí. První trasa vede z české obce Hrčava k trojmezí a dále po polské hranici až k železniční stanici Skalité-Serafínov (12,5 km). Druhá trasa (5 km) vede od české chaty Studeničné přes osadu Půlgruň směrem k česko-slovenské hranici a končí u železniční stanice Svrčinovec. Tratě jsou také pravidelně upravovány.Kysucká lyžařská magistrála má tras hned několik, nejlepší podmínky najdou běžkaři na trase ze Skalitého-Serafínova přes Vreščovské sedlo, Moravské, Maguru do Oščadnice-Laliků. Magistrála však není pravidelně udržována.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všechna práva vyhrazena.