Čeština
Přidej k porovnání
Přidej k oblíbeným

Související regiony: Slovensko, – Evropa –, Kysuce

Zavřeno
Start/konec sezóny: 14/12/2019 - 12/03/2020
Nadmořská výška
:
640m - 1050m
Sjezdovky
:
47%| 47%| 7%
Vleky
:
6
Skipasy
:
od €15.00 do €30.00
Ceny skipasů – kompletní přehled

Skiareál

Lyžařské středisko Snowparadise Veľká Rača

Lyžařské středisko Snowparadise Veľká Rača je součástí obce Oščadnica a leží jen pár kilometrů od česko-slovenských hranic za Jablunkovem, asi 36 km severně nad Žilinou. Veľká Rača patří k největším lyžařským střediskům na Slovensku a je také vyhledávaným cílem mnoha českých, ale i polských lyžařů.

► Co byste měli vědět

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica je středisko vhodné pro všechny typy lyžařů, od začátečníků, přes rekreační a mírně pokročilé lyžaře až po ty velmi pokročilé. Zdejší sjezdovky vedou z hřebene do tří různých, navzájem propojených údolí. Lyžuje se v lokalitách Dedovka, Marguška a Laliky na více než 14 kilometrech tratí. 

Středisko poskytuje komplexní služby v podobě lyžařské školy a školky, servisu, půjčovny lyží a snowboardů, nebo prodejny sportovních potřeb. U pokladen na Dědovce se nacházejí úschovné skříňky.

► Pro rodiny s dětmi

Děti do věku 10 let lyžují ve Snowparadise zdarma. Středisko také nabízí rodinné skipasy v několika variantách: 1+2, 2+1, 2+2 a 2+3.

V údolní části lokality Dedovka se nachází ohrazený dětský park, určený dětem a začátečníkům, kde také působí profesionální lyžařská škola. První lyžařské pokusy tak mohou děti absolvovat za asistence zkušených lyžařských instruktorů. 

Oblíbenou nelyžařskou atrakcí ve Snowparadise je celoročně otevřená bobová dráha, situovaná pod vrcholovou stanicí lanovky v lokalitě Dedovka.

► Tipy na ubytování

V okolí střediska je návštěvníkům k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, která splňují kritéria pohodové dovolené. V obci najdete hotely i penziony vybavené dětskými atrakcemi, priváty i horské chaty. Nejblíže ke středisku se v lokalitě Dedovky nachází Hotel Marlene, moderní dřevěná novostavba.

Náš tip: Cenově se rozhodně vyplatí najít si ubytování trochu dál od střediska (a přesto stále ještě přímo v obci Oščadnica). Díky skibusu, který do střediska projíždí od samotného začátku obce, se tak na sjezdovky vždycky dostanete pohodlně a bez starostí s parkováním na přeplněných parkovištích střediska.  

Nadmořská výška

 • 1050m
  Vrchol
 • 410m
  Převýšení
 • 640m
  Údolí

Vleky

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0
 • 3
 • 6
  Celkem

Reklama

Lyžařský terén

 • Modré sjezdovky

  47%

 • Červené sjezdovky

  47%

 • Černé sjezdovky

  7%

 • Sjezdovky

  15

 • km sjezdovek

  12.8 km

 • Osvětleno (km)

  2.2 km

 • Nejdelší sjezdovka

  1.3 km

 • km zasněžování

  9.7 km

Lyžování: Další informace

Lyžařské terény Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

► Sjezdovky ve Snowparadise Veľká Rača

Ve středisku se lyžařům nabízí víc než 14 km sjezdovek (z toho 10,5 km technicky zasněžovaných). Celkově je na Rači 15 červených a modrých sjezdovek na lyžařských terénech ve třech vzájemně propojených lokalitách: Dedovka, Marguška a Lalíky. 

Přepravu lyžařů a snowboardistů zajišťuje expresní 6-sedačka (s několika kabinkami na trati), dvě 4-sedačky a tři vleky. Nejdelší lanovka je na Lalikách (1630 m a převýšení 410 m) a Dědovce (délka 1200 a převýšení 324 m). Lokality jsou propojeny několika traverzy. 

 

► Skialp ve Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Zkrátka nepřijdou ani skialpinisté: Pro ně jsou tu připraveny 3 výstupové trasy o celkové délce víc než 4 kilometry.

► Freeride ve Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

V lokalitách Dedovka a Laliky se přímo pod dráhou lanovky nachází freeridová zóna pro lyžování v neupraveném terénu. 

► Lyžařské terény pro začátečníky

Nejmírnější sjezdovky pro začátečníky a rekreační lyžaře se nacházejí na Dědovce a na Margušce. V údolní části lokality Dedovka vznikl dětský park - ohrazený prostor určený pro děti a začátečníky, kde s prvními lyžařskými pokusy pomáhají lyžařští instruktoři.

► Běžecké stopy v Oščadnici

Na své si přijdou i milovníci běžkování, protože Oščadnica je domovem Kysucké lyžařské magistrály. Běžecké trasy se nacházejí v nadm.výšce od 600 do 1236 m.n.m.

Velkou výhodou pro běžkaře je autobusové a vlakové spojení ke všem trasám Kysucké lyžařské magistrály.

Naše tipy pro váš pobyt v Oščadnici

► Nenechte si ujít ve Snowparadise

Večerní lyžování: Na Velké Rači jsou osvětlené sjezdovky Košariská I. a II. na Dědovce o celkové délce 2700 m. Večerní lyžování je v provozu během hlavní sezóny denně kromě neděle.

Bobová dráha: Atrakcí na Velké Rači je bobová dráha se zajímavou délkou 1300 metrů a maximální dosažitelnou rychlostí 40 km/h. Na trati je 15 zatáček, 1 rondel a 12 skoků. Tato nejdelší bobová dráha ve střední Evropě je provozována celoročně, start dráhy je u horní stanice lanovky Dedovka.

Wellness: Přímo ve středisku služby wellness nenajdete, ale v hotelu Marlene na silnici mezi centrem Oščadnice a Dedovkou (2,5 km od střediska) je k dispozici bazén s protiproudem, dětský bazén, vířivá vana a sauna za cenu 5 €/vstup.

Statistika prolyžovaných kilometrů: Zapište si číslo svého skipasu a prostudujte si později statistiku prolyžovaných kilometrů prostřednictvím webstránky skiline.cc.

► Výhodný nákup skipasů přes internet

Skipasy je možné zakoupit i elektronicky prostřednictvím e-shopu na webových stránkách střediska. Ceny takto pořízených skipasů jsou oproti běžným cenám výhodnější (v případě jednodenního skipasu je úspora 1 €). V nabídce skipasů se nacházejí i kombinované lístky na lanovku i celoroční bobovou dráhu.

Kromě klasických skipasů středisko nabízí možnost zakoupit si zvýhodněné rodinné skipasy.

► Významné akce během zimní sezóny

- Silvestrovský výstup na Velkou Raču: Tradiční půldenní turistický výšlap v poslední den roku, kdy se účastníci výstupu setkají u výstupní stanice lanovky Dedovka a přes Margušku pokračují až k vrcholu Velké Rače

- Silvestrovská party na sněhu: Oslava příchodu nového roku spojená s večerním lyžováním a půlnočním ohňostrojem 

- Soutěž ve vaření kapustnice: netradiční vaření kapustnice v nadmořské výšce 974 m, kde všechna jídla chutnají lépe - a kapustnice nejvíc! (vždy v únoru)

Kontaktní údaje

 • Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

  Oščadnica

  023 01 Oščadnica

  Slovensko


  Telefon: +421 41 438 21 20

  office@snowparadise.sk

Důležité termíny

 • Začátek sezónyKonec sezóny14/12/201912/03/2020

Sněhové zpravodajství a powder alarm pro Snowparadise Veľká Rača Oščadnica rovnou do tvého mailu!

Reklama

Galerie: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica Recenze

Martin
7. únor 20201
pomer cena/sluzby uplne hrozna. pocas celeho dna pustene snehove dela, nic nebolo vidiet, lyzovanie bolo velmi nebezpecne a neprijemne. Po staznostiach a...Celá recenze
Zbyněk
13. leden 20191
Nevím za co chcou 29 eur. Sjezdovky neupravené v 9 hodin ráno, jako waw, technické problémy, trčel jsem přes hodinu na lalikach...Celá recenze
Zobrazit všeOhodnoť středisko